maskeler.gen.tr https://www.maskeler.gen.tr Maske, Maske Özellikleri ve Faydaları tr-TR hourly 1 Copyright 2020, maskeler.gen.tr Wed, 18 Nov 2015 00:00:00 +0000 Sun, 23 Feb 2020 00:00:00 +0000 60 Kuru Maya Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/kuru-maya-maskesi.html Wed, 10 Oct 2018 03:08:12 +0000 Kuru maya maskesi, yağlı, kuru, solgun, siyah nokta oluşumlu cilt yapısına maruz kalan kişiler için hazırlanışı ve uygulanışı oldukça kolay ve etkili bir maske türüdür. Cildi nemlendirici, yenileyici ve temizleyi Kuru maya maskesi, yağlı, kuru, solgun, siyah nokta oluşumlu cilt yapısına maruz kalan kişiler için hazırlanışı ve uygulanışı oldukça kolay ve etkili bir maske türüdür. Cildi nemlendirici, yenileyici ve temizleyici etkisi bulunmaktadır. Kuru maya vitamin ve mineraller bakımından oldukça zengin olduğu için düzenli kullanıldığında cildin ihtiyacını karşılayacak niteliktedir. Düzenli kullanımlarda ciltte oluşan kırışıklıkları azaltır ve cildin nem dengesini korur.

Kuru maya maskesi ayrıca egzama ve dermatit gibi cilt problemlerine karşı da iyi gelir. Tıbbi tedaviye destek amacıyla alternatif olarak bu tarz hastalıklarda kullanılabilir.

Kuru maya maskesinin faydaları

 • İçerisinde yer alan B6 vitamini sayesinde cilt kuruması ve sivilcelere karşı iyi gelir.
 • İçerisinde yer alan B2 vitamini cilt hücre üretimini arttırır ve cildin yenilenmesini sağlar.
 • B3 vitamini içeriği cildin yumuşamasını sağlayarak nem oranını dengeler.
 • B1 vitamini güçlü antioksidan özelliği taşır. Bu özelliği ile cildi yaşlanmaya karşı korur ve cilt lekelerini giderir.
 • Potasyum içeriği ciltte pullanma ve kuruma gibi belirtileri azaltır.

Kuru maya maskeleri

Cilt yenileyici maya maskesi: Soluk, kuru ve yıpranmış ciltler için mükemmel etkisi olan bir maske tarifidir. 1 yemek kaşığı kuru maya 1 yemek kaşığı yağsız yoğurt ile karıştırılarak cilde tatbik edilir. Yüz ile beraber dekolte bölgesine de sürülebilir. Cilde uygulandıktan yarım saat sonra ılık su yardımı ile yıkanır. Cilt temizlendikten sonra kurulanır ve uygun bir nemlendirici sürülür. Haftada 1 defa uygulanabilir.

Kuru Maya Maskesi

Yağlı ciltler için kuru maya maskesi: Cilt yapısının aşırı yağlı ve gözenekleri tıkalı olan kişiler için olumlu sonuçlar yaratabilecek bir maske tarifidir. Cildin yağ oranını dengeler, tıkalı gözenekleri açar ve sivilceleri kurutur. 1 çorba kaşığı kuru maya, 10 damla limon suyu bir kasenin içinde homojen bir şekilde karıştırılır. Elde edilen maske tabaka şeklinde yüze sürülerek 20 dakika bekletilir. Bekleme süresi tamamlandıktan sonra ılık su yardımı ile ciltten arındırılır. Yüz kurulandıktan sonra uygun bir nemlendirici kullanılabilir. Bu maske güneşe karşı hassasiyeti arttırabilir. Bu nedenle gece yapılması daha uygundur.

Sivilceler için kuru maya maskesi: Sivilceleri kurutmak ve yeni sivilce oluşumunu engellemek için kullanılabilir. 1 çorba kaşığı kuru maya, 2-3 damla çay ağacı yağı, 4 damla limon suyu ve 2 şeker kaşığı elma sirkesi homojen bir şekilde karıştırılır. Hazırlanan karışım cilde masaj yapılarak tatbik edilir ve 15 dakika sonra bol su ile yıkanır. Haftada bir defa uygulanabilir.

Cilt lekeleri için kuru maya maskesi: Yarım çorba kaşığı kuru yağı, 2 tane çilek, 1 çorba kaşığı lavanta yağı kullanılarak maske hazırlanabilir. 2 adet çilek çatal yardımı ile ezilir ve üzerine diğer malzemeler eklenir. Homojen bir şekilde karıştırılarak dekolte bölgesi ile beraber yüze sürülür. 10 dakika bekletildikten sonra ılık su ile yıkanır. Haftada 2 defa uygulanabilir.

]]>
Diş Macunu Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/dis-macunu-maskesi.html Wed, 10 Oct 2018 16:01:11 +0000 Diş Macunu Maskesi, Her insanın belli bir dönem sivilceler ile başı ağrımıştır. Sivilceler ile başa çıkmanın bir çok yöntemi vardır bunlardan birisi de diş macunu maskesidir. Diş macununun sivilcelere iyi gelmesi için ta Diş Macunu Maskesi, Her insanın belli bir dönem sivilceler ile başı ağrımıştır. Sivilceler ile başa çıkmanın bir çok yöntemi vardır bunlardan birisi de diş macunu maskesidir. Diş macununun sivilcelere iyi gelmesi için tabi ki dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Diş macununun içeri ve hangi tip ciltler için uygun olduğu önemlidir. Diş macunu maskesi iki şekilde sivilcelere iyi gelir. İlki sivilceyi kurutarak ikincisi ise, sivilce üzerinde tabaka oluşturarak sivilceyi besleyen kir, yağ gibi unsurları engelleyerek sivilcenin gelişmesini yavaşlatır.

Peki Hangi Diş Macunu Kullanılmalı

Diş macunu maskesi için kullanacağınız diş macunu; beyaz, hiç bir içeriği bulunmayan yani sade olan, renksiz, diş beyazlatıcı özelliği ile bilinen "peroksit" maddesini içermeyen diş macunları kullanılmalıdır. Diş macununun içerisinde bulunan bir takım bileşenler, faydadan çok zararı olabilir. Cildinizde daha çok kızarıklık, alerjik gibi durumlara yol açabilir. Alkol, Peroksit, Methanol ve Florid dişlere iyi geliyor olabilir ama cildinize faydası olmaz. Bu yüzden bu saydığımız özellikte ki macunları bulup kullanınız.

Diş Macunu Maskesi

Diş Macunu Maskesi Peki Hangi Ciltler için Uygundur

Kuru ve hassas cildi olanlar, diş macunu maskesini uygulamadan önce bir kez daha düşünmelerinde fayda olacaktır. Çünkü diş macunu hassas ciltlerde daha çok kızarıklığa ve kuru ciltlerin ise daha da kurumasına yol açacaktır. Cildin aşırı kuruması ise sivilce izlerine sebebiyet verebilir. Bu yüzden diş macunu maskesi kullanmadan önce iyi düşünüp karar verilmelidir.

Diş Macunu Maskesi Ne Zaman Yapılmalı

Cildiniz diş macunu maskesi için uygun ve de doğru diş macunu bulduğunuzdan emin iseniz, gece yatmadan önce yüzünüzü iyice yıkadıktan sonra sivilcelerin üzerine bulduğunuz diş macununu az miktarda sürüp yatınız. Sabah kalktığınız da bol ılık su ile yüzünüzü durulayınız. Eğer ki yüzünüz de kızarıklık, tahriş olma yada normalden fazla kuruluk hissederseniz, cildiniz buna uygun değil demektir ve  bu işlemi tekrarlamadan uygun tedavi için doktora baş vurunuz.

]]>
Kahve Ve Bal Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/kahve-ve-bal-maskesi.html Wed, 10 Oct 2018 16:01:32 +0000 Kahve ve bal, günlük hayatımız da severek tükettiğimiz lezzeti ve besleyiciliği kadar içerdikleri yararlı besinler sayesinde daha sağlıklı bir fayda veren iki ayrı besindir.Her ikisinin kullanım ve tüketim şekilleri farkl Kahve ve bal, günlük hayatımız da severek tükettiğimiz lezzeti ve besleyiciliği kadar içerdikleri yararlı besinler sayesinde daha sağlıklı bir fayda veren iki ayrı besindir.Her ikisinin kullanım ve tüketim şekilleri farklıdır. Kahve ve bal yiyecek olarak tüketilmelerinin yanı sıra bir başka şekille de kullanılmaktadır. Bu tüketim türünden biride cilde karşı oldukça faydalı olan kahve ve bal maskesidir. Kahve cildin sıkılaştırılmasına, yaşlanmaya bağlı oluşan kırışıklıkların giderilmesine, ciltte oluşan lekelerin giderilmesine, siyah noktaların kaybolmasına yardımcı olur. Bal ise cildin nem oranının korunmasına, içerdiği vitamin sayesinde cildin beslenmesinde büyük rol oynar. Her ikisi de farklı özellikler taşırken bu besinlerin bir arada kullanılması güzel bir görünüme sahip olmak isteyen insanlar için büyük avantajdır. Evde kolaylıkla yapılan etkisini çabuk gösteren ekonomik yönden de kolaylık sağlayan kahve ve bal  maskesinin yapımını beraber işleyelim;

Kahve Ve Bal Maskesi
Kahve ve bal maskesi için gerekli malzeme listesi,
 • Bir tatlı kaşığı bal           
 • Bir tatlı kaşığı kahve

 Kahve ve bal maskesinin hazırlanış ve uygulanış şekli:

 Küçük bir kabın içerisine bir tatlı kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı kahve konularak karıştırılmaya başlanır. Koyu ve kremsi bir hale gelinceye kadar karıştırılmaya devam edilir. İstenilen kıvama ulaştığı  zaman kullanıma hazır demektir. Maske el ile yüzün her yerine sürülerek ovalayarak masaj yapılır. Yüzün her yerine eşit miktarda sürülürken göze temas edilmemesine de dikkat edilmelidir. yüzün her yerine sürüldükten sonra 15-20 dakika arası kadar kuruması beklenir. Bekleme süresi bittikten sonra yüzümüz ılık yada soğuk su ile yıkanmalıdır. Kuru bir havluyla daha iyi sonuç alınması ve nem oranının korunması için bastırılmadan kurulanmalıdır. İyi ve kesin bir sonuç almak isteyenler bu maskeyi haftada bir uygulayabilirler hassas bir cilde sahip olanlar ise on günde bir kullanarak istedikleri görünüme kolayca ulaşabilirler. 

Kahve ve bal maskesi,

İçerdiği besinlerin kolay bulunması ile oldukça avantajlıdır. Evde kolaylıkla herkesin yapabileceği maske türüdür. İçerdiği besinler taşıdıkları vitaminler sayesinde cildinde beslenmesin de oldukça faydalıdır. Kozmetik ürünlerine verilen para yerine evde kolaylıkla yapılabilen bu maske hem daha çok fayda sağlar hem de ekonomikliği ile de herkesin kullanabileceği bir ürün olma özelliğindedir. Düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman görünmek istenilen sonuca daha da çabuk ulaşılır. Herhangi bir alerji hastalığı olanlar hariç herkes rahatlıkla kullanabilir. Tamamen doğal olan ve kesin sonuçlar veren maskenin yapımı işte bu kadar kolaydır.
]]>
Yüz Güzelliği İçin Maske https://www.maskeler.gen.tr/yuz-guzelligi-icin-maske.html Wed, 10 Oct 2018 19:06:13 +0000 Yüz güzelliği için maske, yüz güzelliği için birçok içerikte maske tarifleri evde kolaylıkla hazırlanarak kullanılabilir. Muz, gül suyu, karbonat, vitamin kapsülleri, yumurta, bal gibi pek çok ürün güzellik mask Yüz güzelliği için maske, yüz güzelliği için birçok içerikte maske tarifleri evde kolaylıkla hazırlanarak kullanılabilir. Muz, gül suyu, karbonat, vitamin kapsülleri, yumurta, bal gibi pek çok ürün güzellik maskelerinde kullanılabilir. Yorgun görünen, kurumuş, dökülme olan, tonunu kaybetmiş, hassas ya da cilt problemleri olan yüzler için evde uygulanabilecek maskelerden oldukça olumlu sonuçlar alınabilir. Yüz güzelliği için maske nasıl hazırlanır, her birlikte göz atalım.

Yüz güzelliği için muz maskesi

 • 1 tane orta boy muz
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 1 yemek kaşığı limon suyu

Hazırlanışı ve uygulanışı: Muz bir çatal yardımı ile püre kıvamına gelene kadar ezilir. Ezilen muzun üzerine bal ve limon suyu eklenip homojen bir şekilde karıştırılarak malzemeler bir biri ile bağdaştırılır. Hazır hale gelen maske yüze sürülür ve ortalama 15-20 dakika bekletilerek ılık su ile yıkanır. Maske yüze oldukça kalın olacak şekilde sürülmelidir. Maske yüzden temizlendikten sonra yüz tekrar gül suyu ile silinir. Yüz güzelliği için muz maskesi haftada bir defa tekrarlandığında yüze güzellik katacaktır.

Yüz güzelliği için bal ve kaymak maskesi

 • 1 kahve kaşığı kaymak
 • 1 kahve kaşığı bal
 • Yarım yeşil elma

Hazırlanışı ve uygulanışı: Yeşil elma yıkandıktan sonra kabukları soyulur ve rendelenir. Rendelenen elmanın üzerine bal ve kaymak eklenip iyice karıştırılır. Hazır hale gelen maske yüze tatbik edilerek 20 dakika bekletilir. Bekleme süresi tamamlandıktan sonra yüz ılık su ile temizlenir. Maske özellikle gece yatmadan önce uygulanırsa daha güzel sonuçlar alınabilir. Haftada 1-2 defa düzenli uygulandığında yüzün daha hoş ve güzel olmasını sağlar.

Yüz Güzelliği İçin Maske

Yüz güzelliği için çilek maskesi

 • 4 tane çilek
 • Yarım limon suyu
 • 2 tane badem

Hazırlanışı ve uygulanışı: Çilek yıkandıktan sonra çatal yardımı ile püre haline getirilir. Badem ayrı bir tarafta ezilir ve çileğin içine eklenir. Son olarak malzemelere limon suyu ilave edilip homojen bir şekilde karıştırılır. Elde edilen karışım yüze sürülür ve 20 dakika sonra bol ılık su ile yüzden arındırılır. Yüz güzelliği için çilek maskesi haftada 2-3 defa yüze uygulanabilir. Düzenli uygulandığında etkili sonuçları fark edilebilir.

Yüze güzelliği için mandalina maskesi

 • 1 tane orta büyüklükte mandalina
 • 1 tane yumurta sarısı

Hazırlanışı ve uygulanışı: Mandalinanın suyu sıkılır ve cam bir kasenin içine eklenir. Üzerine yumurta sarısı ilave edilerek karıştırılır. Elde edilen karışım bir fırça yardımı ile yüze tatbik edilir. 20 dakika bekletildikten sonra maske ılık su ile yıkanır. Mandalina maske yüzün daha güzel görünmesini ve nemlenmesini sağlar. Haftada 1-2 defa tekrarlanabilir.

Yüz güzelliği için ananas maskesi

 • 1-2 dilim ananas
 • 1 şeker kaşığı bal

Hazırlanışı ve uygulanışı: Ananas minik minik doğranır ve bal ilave edilerek karıştırılır. Elde edilen maske bir fırça yardımı ile yüze tatbik edilir. 20 dakika bekletildikten sonra ılık su ile yüzden arındırılır. Ananas maskesi düzenli uygulandığında cildi sıkılaştırarak yenilenmesini sağlar.

]]>
Sivilce Ve Lekeler İçin Maske https://www.maskeler.gen.tr/sivilce-ve-lekeler-icin-maske.html Thu, 11 Oct 2018 03:03:51 +0000 Sivilce Ve Lekeler İçin Maske, Sivilceler ve lekeler ne yazık ki hepimizin problemidir. Çözüm yolları ise ilaç, cilt bakımı ve maskelerdir. Evde kendi bakımımızı kendimiz yapmak istiyorsak en iyi çözüm yolu maskelerdir. Maskel Sivilce Ve Lekeler İçin Maske, Sivilceler ve lekeler ne yazık ki hepimizin problemidir. Çözüm yolları ise ilaç, cilt bakımı ve maskelerdir. Evde kendi bakımımızı kendimiz yapmak istiyorsak en iyi çözüm yolu maskelerdir. Maskeler hem doğal hemde daha az masraflıdır. 

Limon Maskesi

Limon sivilce sorunu olan kadınların kurtarıcısıdır. Limon yağlı ve sivilceli ciltler için çok uygundur Aynı zamanda limonun cildi yenileme ve daha canlı hale getirmesi gibi özellikleri de vardır. Limon maskesi yapımı için sadece yarım limon yeterlidir.

Limon Maskesi Hazırlanışı

Öncelikle yarım limonu bir kaba sıkıyoruz. Daha sonra sıktığımız limon suyunu bir pamuk yardımıyla yüzümüze uyguluyoruz. Göz çevresine fazla yaklaştırmadan uygulamamızı gerçekleştirmeliyiz. Maskeyi gece yatmadan önce kullanmalıyız. Sabah uyandığımızda yüzümüzü yıkamalıyız. Bu maskeyi cildin yağlılık durumuna göre haftada iki kere kullanabiliriz. 

Sivilce Ve Lekeler İçin Maske
Aspirin Maskesi
 • Yarım çay kaşığı jojoba yağı 
 • 4 aspirin 
 • 1 çay kaşığı su
Yapılışı: Tüm malzemeleri karıştırın. Aspirinleri karıştırmadan önce toz haline getirin. Karışımı yüzümüzün her yerine uyguladıktan sonra 15 dk bekletelim. 15 dk sonra yüzümüzü yıkayalım. Bu maskeyi haftada 1 kere uygulamak sivilcelerin azalmasına yardımcın olacaktır.

Salatalık Maskesi 
 • Yarım limon 
 • 1 adet salatalık
Yapılışı: Salatalığı iyice rendeledikten sonra limon suyuyla karıştırıyoruz. Cildimize karışımı sürüyoruz ve 50 dk bekletiyoruz. Bu kadar uzun beklemesinin sebebi salatalıkların iyice nüfuz edebilmesini sağlamaktır. 50 dk sonunda yüzümüzü yıkayalım. Haftada 1 kere bu maskeyi uygulamalıyız.
]]>
Pudra Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/pudra-maskesi.html Thu, 11 Oct 2018 05:35:42 +0000 Pudra maskesi, pudra, bazı minarelli ürünlerin karışımı ile elde edilen, cildi korumak, düzgün veya güzel göstermek, kırışıklıkları ve pürüzleri gidermek için kullanılan kokulu ince tozdur. Pudra maskesi, pudra, bazı minarelli ürünlerin karışımı ile elde edilen, cildi korumak, düzgün veya güzel göstermek, kırışıklıkları ve pürüzleri gidermek için kullanılan kokulu ince tozdur. Özellikle bayanların tercih ettiği pudra ciltte kullanıldığı üzere yüz için de çeşitli yollarda kullanılabilir. İçerdiği nişasta, kalsiyum, karbonat, çinko ve titan oksit ile cildi beslediği gibi parlaklık vererek ciltte oluşan lekelerinde giderilmesin de önemli rol oynar. Ayrıca pudra içerdiği kalsiyumdan dolayı güneşin zararlı ışınlarından koruduğu için güneşten dolayı çıkan  lekelerinde oluşmasını önler. Yaşlanmaya bağlı olarak çıkan kırışıklıkların en büyük sebebi cildin nem oranını kaybetmesidir. Pudra sayesinde bu nem oranı da korunarak bu kırışıklıkların oluşması engellenebilir. Pudranın bu kadar faydaları artık bir maske sayesinde daha da kolay kullanıma gelmektedir. Bu maskeyi yapmak oldukça kolaydır. Şimdi beraber yapılışına bakalım;

Pudra Maskesi

 Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı miktarı pudra
 • 2 tatlı kaşığı kadar gül suyu

Yapılışı, bir kap içerisine pudra ve gül suyu konulur. Kabın içerisinde iyice yoğrulan pudra ve gül suyu kremsi hala geldiğinde maskemiz hazırdır demektir. İstenilen kıvama geldiği zaman yüzümüzün her yerine ovalayarak sürmeliyiz. Sürme işlemi bittiğinde yaklaşık 15-20 dakika arası yüzde kuruması beklenir. Bekleme süresi bittikten sonra yüzümüzü ılık yada soğuk suyla iyice yıkamalıyız. Bu işlem normal ciltler için haftada bir, hassas ciltler içinse on günde bir uygulanırsa istenilen sonuca çabuk ulaşılabilir. İşte evde kolaylıkla yapan pudra maskesinin yapılışı böyledir. Kozmetik ürünlerine verilen onca paraya rağmen istenilen sonuç elde edilmemesine karşılık evde kolaylıkla yapılan, pratik, sağlıklı ve cilde faydalı olan pudra maskesinin yapılışı bu kadar kolaydır.

]]>
Suna Dumankaya Sivilce Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/suna-dumankaya-sivilce-maskesi.html Thu, 11 Oct 2018 07:22:12 +0000 Suna Dumankaya Sivilce Maskesi, Sivilce, özellikle ergenlik döneminde, bütün gençlerde sorun haline gelmektedir. Yağlı ciltlerde daha fazla oluşmaktadır. Sadece ergenlik döneminde değil, yanlış beslenme veya yanlış krem kullan Suna Dumankaya Sivilce Maskesi, Sivilce, özellikle ergenlik döneminde, bütün gençlerde sorun haline gelmektedir. Yağlı ciltlerde daha fazla oluşmaktadır. Sadece ergenlik döneminde değil, yanlış beslenme veya yanlış krem kullanımı da sivilce oluşumuna sebep olmaktadır. Bu sivilcelerden kurtulmak için, uzmanlar yapılabilecek bazı maskeler önermektedir.Bunları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Suna Dumankaya Sivilce Maskesi (Bal ve Tarçın)
 • 3 yemek kaşığı bal
 • 3 yemek kaşığı tarçın
Malzemeleri iyice karıştırıyoruz. Gece yatmadan 20 dakika önce yüzümüze sürüyoruz. Sabaha kadar bu maskeyi ciltte tutup, ılık suyla duruluyoruz. Bu işlemi düzenli yaparak sivilcelerden kurtuluyoruz.

Suna Dumankaya Sivilce Maskesi (Bal ve Çilek)
 • 6 adet taze çilek
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 1 yemek kaşığı esmer şeker
 • 1 yemek kaşığı taze limon suyu
 Çilekleri iyice ezelim. Üzerine esmer şeker, limon suyu ve balı ekleyelim. Tüm yüze uygulayıp, 10 dakika sonra, sıcak ve ıslak bir bezle temizleyelim. Düzenli yaparak, harika çilek kokusu ile cildinizin parlamasına yardımcı olalım.

Suna Dumankaya Sivilce Maskesi
Suna Dumankaya Sivilce Maskesi (Kuru maya ve aspirin)
 • 1 tatlı kaşığı kuru maya
 • 1 adet öğütülmüş aspirin
 • 1 çay kaşığı oksijenli su
Hepsini karıştıralım. Bir hafta boyunca, her gün sivilceli bölgeyi, bu karışımla yıkayalım. 30 dakika bekleyip durulayalım. Bu işlemi ilaç niyetine düzenli yapın ki faydasını göresiniz.

Suna Dumankaya Sivilce Maskesi (Limon ve beyaz kil)
 • 1 çay kaşığı aspirin tozu
 • 1 çay kaşığı limon suyu
 • 1 çay kaşığı beyaz kil
Bütün malzemeleri iyice karıştırıp, sivilcenin üzerine sürelim.20 dakika bekledikten sonra yıkayalım.
Yukarıda paylaştığım maske çeşitlerinden dilediğinizi yapabilirsiniz. Çevremde bulunan bazı tanıdıklarım denedi ve faydasını gördüler.
]]>
Maske Yapımı https://www.maskeler.gen.tr/maske-yapimi.html Thu, 11 Oct 2018 12:25:08 +0000 Maske Yapımı, İnsan vücudunun en büyük organlarından biri cildidir. Cilt, hastalık oluşturan (Patojenik) ajanlara karşı ilk ve önemli bir bariyerdir.Cildin bazı görevlerini sıralarsak. Vücut ısısını düzenlemek, Maske Yapımı, İnsan vücudunun en büyük organlarından biri cildidir. Cilt, hastalık oluşturan (Patojenik) ajanlara karşı ilk ve önemli bir bariyerdir.
Cildin bazı görevlerini sıralarsak. Vücut ısısını düzenlemek, dahili yapıları korumak, dokunma ve bası  hislerini sağlamaktır.
Sıkı ve ışıltılı bir cilt sağlık belirtisinin başta gelenidir. Yine de, cildin görünümü ve fonksiyonlarını olumsuz etkileyecek pek çok iç ve dış etken vardır.

Yüz maskeleri,

Yüz için önerilen maskeler genelde doğal olarak yapılanlardır. Doğal bir maske daha tazeleyici, ölü hücreleri daha etkin bir şekilde ortadan kaldırır, nemlendirir ve mimik çizgilerini sıkılaştırır. Ciltteki etkisine göre değişik maske çeşitleri vardır, o yüzden hazırlayacağınız maskeleri seçerken cildinizin ihtiyacını göz önünde bulundurmanız çok önem arz etmektedir. 
Sizlere maske yapımı nasıl yapılmalı, tarifinde bulunmadan önce cildimizin nelerden etkilendiğini aşağıda maddeler halinde belirtelim.
 • Aşırı derece güneş ışınına maruz kalmak
 • Aşırı derecede kimyasal madde kullanımı (makyaj, sabun gibi)
 • Alkolizm
 • Tütün kullanımı
 • Dengesiz ve sağlıksız beslenme
Etkilerine Göre Maske Çeşitleri,
 • Gerginleştirici Maske; Islak şekilde uygulanır. Kuruduğunda kan dolaşımını ve hücre beslenmesini artıracak bir gerilim oluşturur.
 • Sıkılaştırıcı Maske; Islak şekilde uygulanır. Kuruduğunda cildinizi sıkılaştıracak bir gerilim oluşturur.
 • Soyucu (peeling) Maske; Ölü hücreleri ve cilt salgılarını uzaklaştırır.
 • Nemlendirici Maske; Cilt yüzeyinde koruyucu bir bariyer oluşturarak ve kırışıklıkları yok edip yüzdeki mimik çizgilerini sıklaştırarak cilt yüzeyindeki suyu buharlaştırarak kaybını önler.
 • Uyarıcı Maske; Yüzeysel kılcal damarları uyarır ve doku beslenmesini artırır.
 • Arındırıcı Maske; Aşırı melanini (pigment) emerek lekeleri ve sivilceleri yok eder.
 • Yenileyici Maske; yüzeysel tabakalardan ölü hücreleri uzaklaştırır, hücresel yenilenmeyi uyarır ve hızlandırır.
Bal ve Badem Maskesi Yapılışı ve Uygulanışı (Soyucu peeling etkili ) 
 • 1 çorba kaşığı bal
 • 2 - 3 adet badem 
 • 1 çay kaşığı limon
Bademleri ince bir toz elde edinceye kadar dövün ve bal ile karıştırın. Ardından 1 çay kaşığı limon suyunu ekleyin. Yüze parmakla dairesel  hareketlerle uygulayın. Kuruması için 15 dakika bekleyin, ılık suyla yüzünüzü temizleyip durulayın.

Maske Yapımı
Yulaf ve Bal  Maskesi  Yapılışı ve Uygulanışı

 • 1/2 fincan yulaf
 • 1 çay kaşığı bal
 • 2 çorba kaşığı süt 
 • 2 damla sardunya çiçeği yağı ( gerenium)
 • 2 damla papatya yağı
1/2 fincan yulafı iyice ezin ve bir çay kaşığı bal, 2 çorba kaşığı süt 2 dama sardunya çiçeği yağı ve 2 damla papatya çiçeği yağı ekleyin iyice karıştırın.
Uygulama;
Yüze parmaklarınızla  dairesel hareketlerle  uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra, ılık suyla yüzünüzü temizleyip durulayın
Tavsiye;
Yağlı ciltler için 5 damla limon suyu eklenebilir.

Çilek ve Bal Maskesi  Yapılışı ve Uygulanışı (Uyarıcı Etkili)
 • 2 adet taze çilek
 • 1 tatlı kaşığı bal
2 adet Çileği iyice ezin ve 2 çay kaşığı balla karıştırıp krem haline getirin.
Uygulama;
Elde edilen kremi Yüze parmaklarınızla dairesel hareketlerle uygulayın. 20 dakika bekletip soğuk suyla temizleyip durulayın

Bal ve Maden Suyu Maskesi  Yapılışı ve Uygulanışı
 • 1 çorba kaşığı bal
 • 1 çorba kaşığı maden suyu
 • 1 çay kaşığı gül suyu 
 • 1 çor]]> Tam Yüz Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/tam-yuz-maskesi.html Thu, 11 Oct 2018 12:52:09 +0000 Tam yüz maskesi, kullanmadan önce,cildinizin bu tür maskelerle korunması için düzenli ve sağlıklı beslenmek son derece etkilidir. Özellikleri bazı yiyeceklerden, gazlı içeceklerden ve şekerli yiyeceklerden uzak durmamız cildimi Tam yüz maskesi, kullanmadan önce,cildinizin bu tür maskelerle korunması için düzenli ve sağlıklı beslenmek son derece etkilidir. Özellikleri bazı yiyeceklerden, gazlı içeceklerden ve şekerli yiyeceklerden uzak durmamız cildimizin sağlığı için son derece önemlidir.  Ayrıca sigara, alkol gibi bağımlılık yapan kötü alışkanlıklardan uzak durmak cildimizin sağlığı için etkin rol oynayacaktır.  Ek olarak cildimizi yağlandıracak  yiyeceklerden de uzak durmamız cilt sağlığımız için son derece önemlidir. Güneşte uzun kalmamakta cildin sağlığı için etkilidir. Kısaca cildimizin sağlığı için dengeli ve sağlıklı beslenmek son derece etkin rol oynayacaktır. Şimdi ise uygulayacağımız maskeler den bahsedelim;

  Kil maskesi

  Aşırı yağlı olan ciltler ve tıkanan gözenekleri temizlemek için uygulayacağımız bir maske çeşididir. Düzenli kullanımı ile tıkanmış gözeneklerden kurtulabiliriz. Aldığımız kili azar azar su ekleyerek maske kıvamına gelene kadar karıştırırız. Oluşan kıvamı alın bölgelerimize, gözlerimize, dudak çevresi dışında kalan yüz kısmımıza  parmaklarımız yardımıyla süreriz. 10 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile yıkarız.  Ayrıca maske yaptıktan sonra yüzümüzü soğuk su ile yıkarsak, cildimizde sıkılaşma meydana gelir. Ek olarak kil maskesini yüzümüzde kurumadan yıkamamız son derece  faydalı olacaktır. Uzun süre bekletirsek cildimizde aşırı kuruluklar oluşur. Bu maskeyi karışım kurulmadan ılık suyla arındırılması faydalı olacaktır. Kil maskesini ayda en fazla iki defa yapabiliriz.  Aksi takdirde cildimizdeki kuruluklar artar.

  Tam Yüz Maskesi
  Şeker ve yumurta maskesi

  Şeker ve yumurta maskesini uygulamamızda ki faydalar şöyledir:  Cildimizde sıkılaşma olayı meydana gelir, yüzümüze doğallık katar,parlak görünmesini sağlar. Gerekli olan malzemeler şöyledir; 
  • 1 adet yumurta 
  • 2 tatlı kaşığı şeker 
  • 1 adet limon portakal veya greyfurt gibi meyve
  Öncelikli olarak bir yumurtayı 2 tatlı kaşığı şeker, 1 adet limonu bir kaseye alıp, iyice çırpınız. Daha sonraki işlem de ise portakalın biraz suyunu ilave edip karıştırdıktan sonra, oluşan karışımı parmaklarımız yardımıyla yüzümüze süreriz. 10 dakika beklettikten sonra, soğuk su ile yıkarız. Bu işlem sonunda cildimizde kiri temizleyerek güzel bir cilde kavuşmamızı sağlarız. Ayrıca tıkanan gözenekleri temizlemek için, son derece etkili bir karışımdır. Haftada bir kez uygulanabilir.

  Yoğurt yulaf gezmesi ve domates maskesi

  Bu maske tarifi çok etkili bir tarif olup, ciltteki lekeleri temizlemek için kullanılır. Ayrıca yüzümüze aydınlık verir, canlı bir etkisiyle güzel görünüm sağlar.  Yulaf ezmeli maske için gerekli olan malzemelerimiz ;
  • az miktarda yulaf ezmesi 
  • domates suyu 1 tatlı 
  • kaşığı yoğurt 
  Öncelikli olarak bütün malzemelerimizi bir tavuğun içine alıp homojen kıvama gelene kadar iyice karıştırırız.Yüzümüze göz ve dudak etrafına uygularız.  Daha sonra yüzümüze uyguladığımız karışımı 30 dakika kadar bekletiriz ve maskeyi uyguladıktan sonra su ile durularız. Domatesin verdiği sıkılaştırıcı etki ile yüzümüzdeki gerilmenin farkında oluruz.

  Badem ve bal maskesi

  Bu karışımda cildimiz için çok sağlıklı olup beyazlatması için müthiş bir etki gösterir. Sıkılaştırıcı özelliği ile de fark edilir, cildimize canlılık verir. Bunun için gerekli olan malzemeler ise şöyledir:
  • Süt tozu 
  • Badem tozu  
  • Bir kaşık bal
  Bir kasenin içerisine bütün malzemeleri koyup, iyice karıştıralım. Koyu bir kıvama gelince yüzümüze göz ve dudak çevresi hariç, karışımı kalan bölgeye uygulayalım. Karışımı on dakika bekletince ılık su ile iyice yıkayalım. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayalım. Göreceğiz ki cildimiz sıkılaşırken ,dogal b]]> Yumurta Akı Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/yumurta-aki-maskesi.html Fri, 12 Oct 2018 08:51:16 +0000 Yumurta akı maskesi, yumurta akı cilt bakımı için yaygın bir şekilde kullanılan ürünlerin başında gelir. Cilt gerginleştirici, kırışıklıkları azaltıcı etkisi bulunmaktadır. İçerisinde yer alan bol miktarda Yumurta akı maskesi, yumurta akı cilt bakımı için yaygın bir şekilde kullanılan ürünlerin başında gelir. Cilt gerginleştirici, kırışıklıkları azaltıcı etkisi bulunmaktadır. İçerisinde yer alan bol miktarda mineral ve vitaminler sayesinde cilt sağlığını destekler. Protein bakımından da zengin bir kaynak olan yumurta akı özellikle kırışıklıkların görünümünü azaltmak ve yeni kırışıklık oluşumunu engellemek için önerilmektedir.

  Yumurta akı ciltte yağ oranını dengeleyici etki yaratır. Yine özellikle yüz bölgesinde oluşan siyah noktalar için de faydalıdır. Yanık tedavisinde yumurta akı yaygın bir şekilde kullanılır. Yanık izlerini giderdiği bilinmektedir. Yaş ilerledikçe ciltte meydana gelen geniş gözenekleri kapatmak amacıyla kullanılabilir.

  Yumurta akı maskesinin faydaları

  • Yumurta akı maskesi ciltte oluşan fazla yağın kontrol edilmesi için kullanılabilir. Makyaj kalıntısı, kir gibi çevresel etkenler nedeniyle oluşan siyah nokta ya da noktacıkları önler.
  • Yumurta akı maskesi cildi sıkılaştırmak ve gerginleştirmek için kullanılabilir. Cildi ölü hücrelerden arındırarak canlı bir görünüm kazandırır. Akne ve sivilce için uygulanabilir.
  • Ciltte meydana gelen iz ve lekeler için yumurta akı maskesi kullanılabilir. Yumurta akı maske şeklinde hazırlanarak cilde düzenli uygulandığında leke ve izlerin zamanla kaybolduğu fark edilir.
  • Yumurta akında bulunan protein ciltte yeni hücre oluşumuna yardımcı olur. Hasarlı hücreleri onarıcı etki yaratır. 
  • Yumurta akının içine bulunan B2 vitamini cildi zararlı toksinlerden arındırır. Cilde ışıltı ve canlılık katar.

  Yumurta Akı MaskesiYumurta akı maskesi

  Sivilcelere karşı yumurta akı maskesi: Yumurta akı antiseptik ve antibakteriyel etkisi ile ciltte sivilce oluşumuna izin vermez. Oluşan sivilceleri kurutucu etki yaratır. Sivilceye karşı yumurta akı maskesi hazırlamak için 1 tane yumurta akı, yarım tatlı kaşığı bal ve yarım tatlı kaşığı limon suyu yeterli olur. Malzemelerin tümü homojen bir şekilde çırpılır. Elde edilen karışım cilde sürülerek en fazla 15 dakika bekletilir ve cilt bol ılık su ile yıkanır. Yumurtanın gerginleştirici etkisi olduğu için cilt maskeden arındırılıp, kurutulduktan sonra nemlendirici sürülür.

  Cilt beyazlatıcı yumurta akı maskesi: Yağlı ve sivilce problemine maruz kalan ciltler için etkili bir maske tarifidir. Ancak birkaç kullanımda sonuç beklemek yanlıştır. 1,5 ay boyunca Devamlı olarak haftada 1 defa uygulanmalıdır. Sonuç alınmaya başlandığında 15 gün ara ile tekrarlanmalıdır. Beyazlatıcı etkisi olan yumurta akı maskesi 1 tane yumurta akı, 1 tatlı kaşığı portakal suyu ve bir fiske zerdeçal ile hazırlanır. Malzemelerin hepsi uygun bir kabın içinde karıştırılır. Elde edilen karışım cilde tatbik edilerek 15 dakika bekletilir. Bekleme süresi tamamlandıktan sonra cilt bol su ile temizlenir. Maskenin ardından cilt kuruluğunu engellemek için nemlendirici kullanılmalıdır.

  Nemlendirici etkisi yaratan yumurta akı maskesi: 1 tane yumurta akı, çeyrek avokado ve 1 çay kaşığı yağsız yoğurt maskeyi hazırlamak için gerekli olan malzemelerdir. Avokado iyice ezildikten sonra diğer malzemeler ile karıştırılır. Hazırlanan karışım cilde sürülür ve 20 dakika bekletilerek ılık su ile yıkanır. Avokado olmadığı zamanlar yerine muz tercihe dilebilir. Uygulanan maske özellikle kuru ciltlerde cildin nemlenmesini sağlayarak yumuşak bir görünüm kazandırır.

  Peeling etkisi yaratan yumurta akı maskesi: Düzenli aralıklar ile cilde uygulandığında gözenekleri açarak cildi ölü hücrelerden arındırır. Cilt maske sonra canlı ve daha parlak bir görünüm kazanır. Peelin etkisi yaratan yumurta maskesi için 1 tane yumurta akı, 1 şeker kaşığı yulaf ezmesi ve 1 çay kaşığı bal kullanmak yeterli olur. Yulaf ezmesi iyice dövülerek toz haline getirilir ve diğer malzemeler ile homojen bir şekilde ka]]> Kolay Maske Yapımı https://www.maskeler.gen.tr/kolay-maske-yapimi.html Fri, 12 Oct 2018 23:09:39 +0000 Kolay Maske Yapımı: Her kadın güzel olmak için belli çabalar gösterir. Cilt güzelleştirici ameliyat, bitkisel yollarla veya doktor tavsiyesi üzerine ilaç kullanımı gibi çabalar gösterir. Güzel olmak için bazı acılar çekilir Kolay Maske Yapımı: Her kadın güzel olmak için belli çabalar gösterir. Cilt güzelleştirici ameliyat, bitkisel yollarla veya doktor tavsiyesi üzerine ilaç kullanımı gibi çabalar gösterir. Güzel olmak için bazı acılar çekilir ama hedefe ulaşılır. Bazı ev hanımları maddi sorunlardan dolayı maddi değeri yüksek olan ameliyatları, maske malzemeleri gibi güzel olmak için yapılan uygulamaları yapamıyor. Bu yüzden evde kolay yapılan maske tarifleri vardır. Bunları uygulayarak da amaçlarına ulaşırlar. Tabi her şeyden önemli günlük en az üç kez cilt sabun ile yıkanır. Makyaj malzemelerinden de oldukça uzak durulmalıdır. Doğal bitkisel maskeler cildi güzelleştirir. Her cilt yapısı farklıdır. Yağlı ve kuru cilt yapıları gibi. O yüzden cildin yapısına bakılarak maske uygulanmalıdır ki yapılan maske etkisini göstersin. Hanımlar arasında en çok bilinen sekiz tane evde yapılan kolay maskeler vardır. Bunlar; 


  Kolay Maske Yapımı
  Kolay Maske Tarifleri,
  • Yoğurt ve yumurta maskesi (Nemlendirici ve yatıştırıcı)
  • Yulaf ezmesi ve yoğurt (Temizleyici ve gençleştirici)
  • Şeker maskesi (Solgun ciltler için)
  • Kahve ve kakaolu maske (Canlandırıcı ve şişkinlik)
  • Yoğurtlu maske (Yatıştırıcı)
  • Kil maske (Cilt besleyici)
  • Bal kabağı maske (Gençleştirici)
  • Zerdeçal maske (Cilt aydınlatıcı)
  ]]>
  Gençleştiren Maske https://www.maskeler.gen.tr/genclestiren-maske.html Sat, 13 Oct 2018 17:14:58 +0000 Gençleştiren maske, cildinizin güzel görünmesine, yaşlanma etkilerinin giderilmesine yardımcı olur. Kullandığınız cilt bakım ürünleri, cildinizi sizi ifade edebilecek kadar mükemmel hale gelmesini sağlar. Yaşayan bir doku ola Gençleştiren maske, cildinizin güzel görünmesine, yaşlanma etkilerinin giderilmesine yardımcı olur. Kullandığınız cilt bakım ürünleri, cildinizi sizi ifade edebilecek kadar mükemmel hale gelmesini sağlar. Yaşayan bir doku olan cildiniz zaman içinde dış etkenlerden olumsuz etkilenmekte ve bazı değişimlere uğramaktadır. Cildin yaşlanması sadece genetik faktörlere bağlı değildir. Bunun dışındaki çevresel etkenlerde cildin daha erken yaşlanmasında etkili olabilir. Genetik etkenlerde cildin erken zamanda yaşlanmasına ya da daha geç yaşlanmasına neden olabilir. 

  Cildinizi sadece içten yaşlanan bir organ olarak görmeyin. Cilt aynı zamanda dıştan da yaşlanır. İçten başlayan olumsuz etkiler dışa yansıyarak, cildinizin yaşlandığını fark etmenize yol açar. Bu konuyla ilgili dermatologların yaptıkları araştırmalarda, cildin yaşlanmasında çevresel etkenlerin önemli bir rolü olduğunu görebiliyoruz. Yaşlanma karşıtı maskelerin kullanılması bu konuda oldukça yararlı olmaktadır. Ancak bunun dışında bazı konulara da dikkat edilmesi gerekir. Bunların başında cildin güneş ışığından korunması gelir. Cildinizi güneşten koruyucu bakım kremleri kullandığınızda, belki bronzlaşma istediğiniz olmaz. Ancak cildinizin diri ve genç kalmasına yardımcı olursunuz. Bunun dışında solaryum gibi yapay ışınlardan da cildinizi korumalısınız. Her yerde güneş ışığının zararlarını duyuyorsunuz. Bu şekilde yapay ışınların zararlı olacağını unutmayın. Cilt sağlığında bol su tüketmenin, kafein ve alkolden kaçınmanın önemini her zaman aklınızda tutun ve uygulayın. Sigara ve sigara dumanından uzak kalın, beslenmede yağlı besinlerden kaçının. Bunlara uyuyorsanız, aşağıda vereceğimiz genleştiren maskelerin uygun olanlarını cildinize tatbik edebilirsiniz.

  Gençleştiren Maske
  Gençleştiren maske tarifleri

  Pekmez ve bezelye maskesi: Cildinizin canlı, sağlıklı ve parlak bir görünümde olmasını sağlayacak bu maskeyle, gençleştiğinizi hissedeceksiniz. Maskenin hazırlanması için 1 avuç çiğ bezelyeyi kasede ezin. İsterseniz robottan da geçirebilirsiniz. Bu karışımın içinde üzüm pekmezi ilave ederek, krem kıvamına gelmesini sağlayın. Tahmini 1-2 yemek kaşığı pekmez işinizi görecektir. Daha sonra maskenin içerisine 1 yumurta akını ve 1-2 yemek kaşığı saf zeytinyağı ilave ederek, karıştırın. Bunu temiz cildinize sürerek, 30 dakika kadar bekletin. Cildinizi ılık suyla yıkayarak temizleyebilirsiniz. Bu gençleştiren maskeyi haftada 1 kez uygulamanızı öneriyoruz.

  Buğday yağı maskesi: Bu maske her cilde gençleştirici etki yapar. Geceleri yatmadan önce cildinize 1-2 damla buğday yağı ile masaj yapın. Cildinizin nem dengesini koruyan, hücre yenileyici etkisi oln buğday yağını her zaman evinizde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

  Domates maskesi: Cildinizdeki kalojen dokunun hareketlenmesi ve hücrelerin yenilenmesi için sizlere domatesi öneriyoruz. Domatesin olgun zamanında ikiye böldüğünüz domatesin suyuna bir parça pamuk batırın. Bununla cildinizi nazikçe silin. Tüm domatesin suyunu cildinize sürün. 15-20 dakika bekleyerek cildinizi ılık suyla yıkayın. Bu kolay gençleştirici maskeyi her hafta uygulayabilirsiniz.

  Greyfurt maskesi: Yine her cilde uygun bir maske tarifimiz var. Yarım çay bardağı yoğurt, 1 yemek kaşığı bal ve 3 yemek kaşığı greyfurt suyu ile maske karışımını hazırlayın. Bunu nazikçe cildinize yedirin. 15-20 dakika bekleterek, ılık suyla yüzünüzü durulayın. Cildinizdeki değişimi kısa sürede fark edeceksiniz.

  Nohut maskesi: Bu gençleştirici maske özellikle nazik ciltlerde kullanılabilir. Haşlanmış 7-8 adet nohutu ezerek püre yapın. İsterseniz nohut unu da işinizi görebilir. Buna 1 tatlı kaşığı süt kreması ilave edin. Göz çevresi ve dudak kenarları dışında yüzünüzün her yerine maske şeklinde bu karışımı sürün. 15 dakika sonra, cildinizi ılık suyla yıkayarak tem]]> Kahve Telvesi Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/kahve-telvesi-maskesi.html Sun, 14 Oct 2018 04:16:51 +0000 Kahve Telvesi Maskesi, kahve, kökboyasıgiller familyasının coffea cinsinde yer alan bir ağaç ve bu ağacın meyve çekirdeklerinin kavrulup öğütülmesiyle elde edilen tozudur. Keyiflenmek yada bir dost ile sohbet etmek için akla Kahve Telvesi Maskesi, kahve, kökboyasıgiller familyasının coffea cinsinde yer alan bir ağaç ve bu ağacın meyve çekirdeklerinin kavrulup öğütülmesiyle elde edilen tozudur. Keyiflenmek yada bir dost ile sohbet etmek için akla gelen ilk şey bol köpüklü Türk kahvesidir.İçtiğimiz kahvelerin tel velerini atmayıp değerlendiriyoruz. Kesme tahtasını kahve telvesiyle temizlenirse hem kokuları giderir hem de tahtayı temizlemiş oluruz.kullanılmış tel veleri bir saksıda biriktirip mantar yetiştirilebilirsiniz. 

  Kahve Telvesi Maskesi İçin Malzemeler: 

  • 2 çay kaşığı Türk kahvesi telvesi
  • 1 yumurta
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 1 çay kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı esmer şeker

  Kahve Telvesi Maskesi

  Kahve Telvesi Maskesi Yapılışı:

  Yumurtayı 1 kaseye kırdıktan sonra Türk kahvesi telvesini, tuzu, balı, esmer şekeri ekleyip hepsini bir karıştırarak parmak uçlarımızla yüzümüze masaj yaparak sürülür. 10 dakika bekleyip ılık su ile yıkayalım ve sonra tekrar soğuk su ile yüzümüzü yıkayalım. Yeni popüler olmaya başladı, kahve maskesi kahve çekirdeğiyle yapılan maskeler uzun zamandır cilt bakımında kullanılıyor. Kahvenin cilde en önemli faydası cildi sıkılaştırması ve pürüzsüz bir görünüm sağlamasıdır. Soluk görünen bir cilt 2-3 kahve maskesi sonrası canlı ve parlak bir görünüme ulaşır. Düzenli olarak kullanıldığında tıkanan gözeneklere ve sivilceleri tetikleyen ölü cildi temizliyor. Canlandırıcı etkisi olduğunda uykusuzluk, yorgunluk ve stresten kaynaklanan göz altı morluklara iyi geliyor. En az 3-4 kez uygulamadan sonra faydasını görürüz.

  ]]>
  Beyaz Kil Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/beyaz-kil-maskesi.html Sun, 14 Oct 2018 23:05:48 +0000 Beyaz Kil Maskesi, Cilt bakımı bütün kadınlar için önemlidir. Ferah ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak bütün kadınların hayalidir. Tertemiz bir cilde kavuşmak isteyen kadınlar bazı maskeler yapmaktadır. Bu maskelerden biri de Beyaz Kil Maskesi, Cilt bakımı bütün kadınlar için önemlidir. Ferah ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak bütün kadınların hayalidir. Tertemiz bir cilde kavuşmak isteyen kadınlar bazı maskeler yapmaktadır. Bu maskelerden biri de beyaz kil maskesidir.  Beyaz kil maskesi bütün ciltlerde etkili olmakla birlikte yağlı ciltlerde daha etkili olmaktadır. Özellikle yağlı cilde sahip olan bayanlar beyaz kil maskesini tercih etmektedir. Beyaz kil maskesinin cildin temizlenip arınmasını sağlamaktadır. Beyaz kil maskesi bütün ciltlerin kullanımına uygundur. Beyaz kil maskesi kan dolaşımını hızlandırmakta, gözenekler de birikmiş makyaj kalıntılarını, kiri ve yağları arındırmaktadır. Beyaz kil maskesi ciltteki doğal minerallerini artırarak yaşlanmanın önüne geçmektedir. Özellikle kuru cilde sahip olan bayanlar beyaz kil maskesi kullanarak cildin nemlenmesini sağlayabilirler. Ayrıca beyaz kil maskesi ciltteki toksinlerin atılmasını sağlayarak cilde canlı bir görünüm sağlar ve cildin yumuşamasını ve ferahlamasını sağlamaktadır. ,

  Beyaz Kil Maskesi Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler
  • Maskeyi uygulamadan önceden cildinizi makyajdan arındırın ve iyice temizleyin. 
  • Beyaz kil maskesinin daha etkili olmasını istiyorsanız maskeyi yapmadan önce cildinize buhar banyosu yapın. 
  • Beyaz kil maskesini hazırlarken ve uygularken mutlaka tahta kaşık kullanın. Plastik kap ve kaşık kullanmamaya özen gösterin.
  • Beyaz kil maskesini  uyguladıktan sonra temizlerken sabun kullanmaktan kaçının. 
  • Beyaz kil maskesini uyguladıktan sonra cildiniz de çok fazla bekletmeyin. Maske cildiniz de kurmaya başlayınca hemen yıkamaya başlayın. 
  • Beyaz kil maskesini uygularken göz ve çevresine dikkat edin.
  • Beyaz kil maskesini sivilce için kullanıyorsanız tükettiğiniz ürünlere dikkat etmelisin. Sivilce yapacak yağlı ürünler olmamalıdır. 
  Beyaz Kil MaskesiBeyaz Kil Maskesi Tarifi

  Beyaz kil maskesi tüm ciltlere uygun olmakla birlikte her cilt türünün maskeyi uygulama sıklıkları birbirinden farklılık göstermektedir. Kuru ciltler 2 hafta da bir maskeyi uygularken yağlı ciltler haftada 1 normal ciltler ise 10 günde bir beyaz kil maskesi uygulayabilir. Cilt türüne göre uygulama sıklığına uyulmazsa eğer cildiniz tahriş olabilir.  Yapılışı ve uygulanışı çok basit olan beyaz kil maskesinin tarifi şu şekildedir; 
  Malzemeler
  • 3 çorba kaşığı beyaz kil
  • 3 damla kayısı yağı 
  • 4 damla zeytin yağı 
  • 1 bardak su 
  Hazırlanışı;  Derin bir kabın içerisine kili koyun üzerine önce kayısı yağını daha sonra da zeytin yağını koyarak karıştırın.  Karıştırdıktan sonra bir bardak ılık suyu ilave ederek karıştırmaya devam eden. Krem kıvamında bir maske elde edeceksiniz. Maskeyi hazırladıktan sonra temiz bir cilde uygulayabilirsiniz. Yüzünüze ince bir tabaka halinde sürün ve kurumaya başlayınca cildinizi temizleyin. Cildinizdeki siyah noktalara ve sivilcelere iyi gelecektir.
  ]]>
  Kil Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/kil-maskesi.html Mon, 15 Oct 2018 01:40:25 +0000 Kil maskesi, günümüzde kadın ya da erkek herkesin yaptığı cilt uygulamalarından biridir. Birçok farklı şekilde ve birçok farklı çeşitte bulunan kil maskeleri birçok kişide farklı faydalar göstermektedir. Tabi ki herkeste ayn Kil maskesi, günümüzde kadın ya da erkek herkesin yaptığı cilt uygulamalarından biridir. Birçok farklı şekilde ve birçok farklı çeşitte bulunan kil maskeleri birçok kişide farklı faydalar göstermektedir. Tabi ki herkeste aynı etkiyi gösterdiğini söylemek yanlış olacaktır. Çünkü insanların cildinde bulunan izler, lekeler, noktalar ya da siyah noktalar farklı nedenler ile ortaya çıkar. Özellikle genetik olarak meydana gelen durumlarda kil maskeleri çok büyük etkiler yapmaz. Fakat dış etkenlere bağlı olarak ciltte oluşan sorunlar için mükemmel bir çözüm yaşamak için kesinlikle kil maskesini uygulamalısınız. Kim maskesi uygulamalarına geçtikten sonra kesinlikle bu uygulamaları düzenli bir şekilde devam ettirmeniz gerekecektir. Çünkü yaptığınız kil maskesini sürekli bir hale getirmediğiniz zaman, yapılan kil maskesinin sağladığı olumlu faydalar, tekrar yok olacaktır. En az haftada bir kez yapılması gereken bu maskenin çok büyük faydaları vardır. 

  Kil Maskesi Faydaları:
  • Aşırı yağlı ciltler için çok büyük faydalar göstermektedir. Özellikle kişinin aşırı yağlı cilt sorunu var ise bu durum yaklaşık 3-4 maske uygulaması sonrasında yavaş yavaş ortadan kalkacaktır.  Bu maskeyi en çok yüz bölgenize uygulayarak çok daha büyük etkiler alabilirsiniz. 
  • Kil maskesi, uzun zamanlardan beri iyileşme göstermeyen sivilce lekelerinin ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Oldukça yaygın bir şekilde görülen bu durumların ortadan kaldırılarak çok daha güzel ciltlere kavuşmanız kil maskesi ile mümkündür.
  • Kil maskesi, insanlarda ciltte bulunan gözenekleri açarak cildin hava almasını ve bu sayede cilt hücrelerinin hızlı bir şekilde yenilenmesini sağlamaktadır. Bu durum ciltteki yaraların çok daha hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlayacaktır. 
  • Yine uzun süreli yapılan kil maskelerinde kişilerin cildinde bulunan siyah noktalar oldukça hızlı bir şekilde ortadan kalkmaya başlayacaktır. Bu durum sayesinde çok daha pürüzsüz ve temiz ciltlere sahip olabileceksiniz. 
  Bu etkilerin yanı sıra bazı araştırmalara göre uzun süreler boyunca kil maskesini düzenli bir şekilde yaptıran kişilerde yaşlılığa bağlı olarak meydana gelen kırışıklıkların ortaya çıkmasını engellemektedir. Bu nedenle sizlerde kil maskesini yaptırarak bu etkilerinden yararlanabilirsiniz. Üstelik bu maskeinin doğru kullanımları sonrasında herhangi bir yan etkisinin olmaması oldukça büyük bir avantajdır. 

  Kil Maskesi
  Kil Maskesi Nasıl Yapılır

  Kil maskesini kullanmadan önce maskeyi yapacağınız kil çeşidini belirlemeniz gerekecektir. Bu durumda aslında bu  durum hakkında en iyi bilgiyi uzman kişilerde almanız gerekecektir. Cildinize uygun kili seçtikten sonra ise bir miktar suyu ılıklaştırıp hamur kıvamına getirin. Su ile kili iyice karıştırdıktan sonra bu maskeyi temiz ve kuru cildinize uygulamanız gerekmektedir. Bu uygulamayı yaparken dikkat etmeniz gereken durumlardan biri kil maskesi malzemelerini hazırlarken kesinlikle suyu az az eklemeniz gerekecektir. Aniden suyu eklediğiniz zaman gerekenden daha gevşek bir karışım elde kalacaktır. Bunun yanı sıra son olarak kil maskesinin hazırlanması sırasında kesinlikle metal kaşık kullanmayınız. Çünkü metal malzemeler, kilin cilt üzerindeki etkilerini azaltmaktadır.

  Kil Maskesi Kil Maskesinin Kullanım Amaçları:

  Sinek sokması durumlarında kil maskesi için kullanılan malzemeyi sinek sokan bölgeye bolca uygulayarak meydana gelecek olan olumsuzlukları engelleyebilirsiniz. Bu durumun yanında kil maskesini küvetiniz içerisindeki suya ekleyerek tüm vücudunuzu olumlu bir şekilde etkileyebilirsiniz. Kil maskesi, birçok kişi tarafından bilinmese bile insanlarda diş bakımında olumlu etkilere neden olacaktır. Ağız içerisine bulunan bakterilerin ortadan kalkması için kil maskesinden bir miktar]]> Avokado Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/avokado-maskesi.html Mon, 15 Oct 2018 11:02:42 +0000 Avokado Maskesi, Avokado, Meksika, Guam bölgesi ve Orta Amerika’da yetişen, defnegiller familyasına ait bir ağaçtır. Bu ağacın meyvesi yeşil yapraklı, beyaz etli ve suludur. Avakado meyvesinin sağlığa faydası da oldukça fazl Avokado Maskesi, Avokado, Meksika, Guam bölgesi ve Orta Amerika’da yetişen, defnegiller familyasına ait bir ağaçtır. Bu ağacın meyvesi yeşil yapraklı, beyaz etli ve suludur. Avakado meyvesinin sağlığa faydası da oldukça fazladır. İçerisinde bir çok vitamin ve mineral vardır. Potasyum, demir, magnezyum, fosfor ve A, B, C, E, K vitaminleri açısından oldukça zengin bir içeriği olan avokado, cildin sağlıklı, genç ve  canlı kalmasında son derece etkisi yüksek bir meyvedir. Cilt sağlığı ve cilt bakımı ve kozmetik ürünlerinde de sıklıkla kullanılan avakado, ezilip püre haline getirilerek maske şeklinde de kullanılmaktadır. 

  Avokado maskesi bilhassa, cilt kırışıklıklarını gidermede en etkili maskelerden birisidir. Pek çok cilt ve kozmetik üründe avokado özü, yağı ve suyundan faydalanılır. Avakado, cilt güzelliği için son derece tercih edilen bir meyvedir. Yaşlanmayı önlerken, cilt kuruluğunu giderip, cildin kolajen yapısını daha da güçlü bir hale getirir. Sigara ve alkolün ciltte yaratmış olduğu tahrişi önleyerek gideren, cildin nem dengesini en iyi seviyeye getiren, cilt kırışıklıklarını azaltan ve önleyen, içerdiği vitaminler sayesinde cildi besleyen ve adeta baştan yenilenmesine yardımcı olan bir meyvedir. Avokadonun çeşitli maskeleriyle pek çok cilt ve kozmetik üründe avakado özü, yağı ve suyundan faydalanılır. Avokado, cildi korumak ve canlandırmak için son derece önem taşımaktadır. Avokado maskesi tarifleriyle cilt güzelliğinizi uzun yıllar muhafaza edebilirsiniz. Kendimde uygulamış olduğum ve olumlu sonuçlar aldığım avakado maskesinin birkaç tarifini sizinlede paylaşmak istedim.


  Avokado Maskesi
  Avokado Maske Tarifi, Yarım avokadoyu çatal yardımıyla ezin, üzerine 1 çay kaşığı badem yağı ve 1 tatlı kaşığı bal ekleyerek karıştırın. Karışımı cildinize sürün ve 20 dakika bekleyin. Ardından suyla yıkayın. Avokado maskesini haftada 1 kez uygulayabilirsiniz

  Kırışıklık Giderici Avakado Maskesi, Yarım avakadoyu çatalla ezdikten sonra, 1 çay kaşığı avakado yağı, bir kaç damla limon suyu ve 1 tatlı kaşığı balı da eklenerek karıştırılır. Elde edilen maske yüze sürülür ve 20 dakika kadar bekletilip daha sonra temizlenir. Bu maskeyi haftada bir kez uygulamak tavsiye edilmektedir.

  Kuru Ciltler İçin Avakado Maskesi, 1 adet avokadoyu çatalla ezdikten sonra yarım tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı elma sirkesi avokadoya karıştırılır. Karışımın içine 1 tane yumurta sarısı ve 1 yemek kaşığı zeytinyağını eklenir. Bir kez daha karıştırışıp, yüze eşit şekilde maske olarak uygulanır. Yaklaşık yarım saat bekletilen avokado maskesi ılık suyla yıkanır.. Haftada 1 kez uygulanabilir.
  ]]>
  Limon Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/limon-maskesi.html Mon, 15 Oct 2018 23:11:28 +0000 Limon Maskesi, Limonun içerisinde bulunana C vitamini, asit ve ph değeri ciltteki birçok soruna fayda sağlamaktadır. Ciltteki problemler için tam bir şifa kaynağı olan limon eskiden beri ciltteki problemler için kullanılmaktadır. Limon Maskesi, Limonun içerisinde bulunana C vitamini, asit ve ph değeri ciltteki birçok soruna fayda sağlamaktadır. Ciltteki problemler için tam bir şifa kaynağı olan limon eskiden beri ciltteki problemler için kullanılmaktadır. Kuru, yağlı ve normal ciltlere uygun olan limon maskesi sivilce, akne, cilt lekelerine iyi gelmektedir.  Limon ciltteki mikropları öldürmekte ve gözenekleri açmaktadır. Limon, limon suyu veya limon ile yapılan maske ciltte bulunan sivilceleri kurutmakta ve sivilce oluşumunu engellemektedir. Limon maskesi cilde parlaklık vermekte ve cildin yumuşamasını sağlamaktadır.  Limonun içinde bulunan ph değeri ve asit özelliği sayesinde limon suyu hücrelere inmekte ve yağı kırarak siyah nokta oluşmasını engellemektedir. Limon maskesi özellikle sivilce oluşumunu azaltmakta ve cilt üzerindeki lekelere çok iyi gelmektedir.  Limon ciltteki birçok probleme iyi geldiği için birden fazla limon maskesi bulunmaktadır. Cilt türüne göre ve kullanım amacı ve problemine göre var olan limon maskelerinden birkaçı şunlardır; 

  Sivilceler İçin Limon Maskesi

  Derin bir kabın içerisine 1 çay kaşığı pirinç nişastası, 1 çay kaşığı karbonat ve 1 çay kaşığı elma sirkesi, 1 çay kaşığı limon suyunu  koyarak karıştırın. Karıştırdıktan sonra temizlenmiş cilde masaj yaparak karışımı uygulayın. Maskeyi uyguladıktan sonra cildiniz gerilene kadar bekleyin. Bekleme süresi yaklaşık 20-25 dakika kadar sürecektir. Bekleme süresi bittikten sonra cildinizi temizleyebilirsiniz. Uygulayacağınız limon maskesi sayesinde sivilceleriniz de kurtulacaksınız. Bu maskeyi hafta da 2 yada 3 kez uygulamanız yeterli olacaktır. 

  Limon Maskesi
  Lekeler İçin Limon Maskesi

  Derin bir kabın içerisine yarım çay kaşığı tarçın, 1 çay kaşığı limon suyu, 1 çorba kaşığı bal ve 2 damla Hindistan yağı ilave ederek karıştırın. Karıştırdıktan sonra cildinize uygulayabilirsiniz. Cildinize uygulamadan önce cildinizi ılık su ile temizleyin ve nemlendirin. Daha sonra limon maskesini cildinize uygulayabilirsiniz. Masaj yapar gibi uyguladığınız maskeyi 20-25 dakika kadar cildiniz de bekletin. Bekleme süresi bittikten sonra cildinizi soğuk su ile yıkayın. Bu maske sayesinde cildinizdeki lekelerden kurtulacak ve cildiniz daha yumuşak ve pürüzsüz olacaktır. Bu maskeyi haftada 1 defa uygulamanız yeterli olacaktır. 

  Cilt Parlaması İçin Limon Maskesi 

  Daha parlak bir cilde sahip olma istiyorsanız bir kasenin içerisine 3 kaşık bal ile 1 yemek kaşığı limon suyunu ilave ederek karıştırın. Karıştırdıktan sonra elde ettiğiniz karışımı  temizlediğiniz cildinize uygulayabilirsiniz. Maskeyi cildinize masaj yapar gibi uygulayın.  Uyguladıktan sonra yaklaşık 25 dakika kadar maskeyi cildiniz de bekletin. 25 dakikanın sonunda cildinizi soğuk su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada 1 defa uygulamanız yeterli olacaktır. 

  Kuru Ciltler İçin Limon Maskesi

  Bir  kasenin içerisine 2 çorba kaşığı bal, 1 çorba kaşığı badem yağı, 1 adet yumurta  sarısı ile 1 çay kaşığı limonu ilave ederek karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı temiz cilde uygulayın. Cildiniz kuru olduğu için maskeyi yaklaşık 10 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Daha fazla bekletirseniz cildiniz tahriş olabilir ve cildiniz daha fazla kurur. Bekleme süresi bittikten sonra cildinizi nazikçe ılık su ile temizleyin. Bu limon maskesi sayesinde cildiniz yumuşayacak ne nemlenecektir. Bu maskeyi hafta da 2 kere uygulamanız yeterli olacaktır. 
  ]]>
  Pirinç Unu Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/pirinc-unu-maskesi.html Tue, 16 Oct 2018 14:53:56 +0000 Pirinç Unu Maskesi, Son yıllarda daha sık kullanılan pirinç unu maskesi, Asya ülkelerinde cilt lekelerine karşı uzun bir süredir kullanılıyor. Pirinç unundan hazırlanan maskenin yapımı ve uygulaması çok kolaydır. Başlıc Pirinç Unu Maskesi, Son yıllarda daha sık kullanılan pirinç unu maskesi, Asya ülkelerinde cilt lekelerine karşı uzun bir süredir kullanılıyor. Pirinç unundan hazırlanan maskenin yapımı ve uygulaması çok kolaydır. Başlıca etkisi sivilce, güneş ve diğer sebeplere bağlı oluşan cilt lekelerinin görünümünü hafifletmesidir. Bu maske için ihtiyacımız olan pirinç ununu çeşitli markalar üretmektedir ve aşağı yukarı her bütün marketlerde bulunur. Evde pirinç unu maskesi yapmak istiyorsanız ama, evde pirinç unu yoksa pirinç tanelerini havanda ezerek un haline getirebilirsiniz ya da pirinci az suda haşlayarak yumuşatabilirsiniz. Bal ve süt gibi pirinç unu maskesi tariflerinde yer alan diğer malzemeler isteğe bağlı olarak kullanılabilir. Bu maskenin güneşten koruma etkisi bununla sınırlı değildir. Doğal bir antioksidan olan “ferulik asit” bakımından zengin olan pirinç özellikle C ve E vitaminleriyle birleştiği zaman güneşin zararlarına karşı güçlü bir koruma sağlar ve pirinç ununda bulunan bazı bileşenler güneş yanıklarının daha kısa sürede iyileşmesine ve iyileşme sürecinde cildin yumuşak kalmasını sağlar.

  Sizde sivilce ve cildinizin estetik yapısını bozan sivilce lekelerinden şikayetçiyseniz pirinç unu maskesini deneyebilirsiniz. Cildi ölü cilt hücrelerinden ve fazla yağlardan arındıran pirinç unu cildin gözeneklerini temizleyerek yeni sivilce oluşumunu önler. Bu özellikleri yanı sıra doğal beyazlatıcı etkisiyle sivilcelerden dolayı oluşan izlerin görünümünü de hafifletiyor.

  Pirinç unu maskesini sivilcelerinizi azaltması ve sivilce kızarıklıklarının geçmesi için kullanıyorsanız bu maskeyi her gün yapmanız sonuç almak için son derece önemlidir. Eğer sivilceler ile ilgili bir şikayetiniz yoksa ve maskeyi cildinizi pürüzsüzleştirmesi amacıyla kullanacaksanız bunu haftada 1 veya 2 defa yapmanız yeterli olacaktır. Bu maskenin cilde herhangi bir zararı olmaz. Bunun için maskeyi istediğiniz sıklıkta kullanabilirsiniz.

  Pirinç Unu MaskesiPirinç Unu Maskesinin Cilde Faydaları

  Cilde esneklik veren ve kırışıklık oluşumunu geciktiren kolajen üretimini etkiler. Eğer çok yağlı bir cildiniz varsa ve bu nedenle cilt sorunları yaşıyorsanız pirinç unu maskesini deneyebilirsiniz. Pirinç unu ciltteki fazla yağları alır ve cilde mat bir görünüm kazandırır. Pirinç unu maskesinin başlıca kullanım nedeni güneş ışınlarının meydana getirdiği cilt lekeleri ve sivilce izlerinin görünümünü azaltmaktır. Fakat birkaç defa pirinç unu maskesi yaparak istenilen sonuç elde edilmeyebilir. Cilt renginin açılması ve oluşmuş lekelerin azalması için maskeyi 80-100 kez tekrarlamak gerekir. Ciltte oluşan ölü deri hücrelerini temizleyen peeling etkili jeller, sabunlar kadar etkili bir cilt temizleyicisidir. Ayrıca kozmetik ürünlerin içerdiği kimyasal hiçbir madde içermediği için cilde yan etkileri olmaz. Daha yumuşaktır ve cildi tahriş edici bir özelliği bulunmaz.
  ]]>
  Pembe Maske https://www.maskeler.gen.tr/pembe-maske.html Wed, 17 Oct 2018 13:25:27 +0000 Pembe maske, kil maskeleri arasında en çok kullanılan türdür. Genellikle cilt üzerinde herhangi bir tahrişe neden olmaması nedeni ile birçok insan pembe maske yapmaktadır. Pembe maske, günümüzde en çok bayanların tercih ettiği Pembe maske, kil maskeleri arasında en çok kullanılan türdür. Genellikle cilt üzerinde herhangi bir tahrişe neden olmaması nedeni ile birçok insan pembe maske yapmaktadır. Pembe maske, günümüzde en çok bayanların tercih ettiği kil maskelerindendir. Tabi ki bayanların bu maskeyi çok fazla tercih etmesinin birçok farklı nedeni vardır. İnsanların cilt bakımları başta pembe kil olmak üzere bu gibi uygulamalar ile yapılmaktadır. Sizlerde pembe maske kullanarak cilt bakımınızın bir kısmını yapmış olacaksınız. Fakat bu durumlarda yapmanız gereken çok önemli bir durum vardır. Bu durum ise, yapacağınız pembe maske için kullanılacak olan malzemelerin kalitesine çok dikkat etmeniz gerekir. Çünkü bu gibi cilt maskelerinin çok farklı çeşitleri bulunur. Özellikle kalite farkı nedeni ile çok farklı çeşitlerde pembe maskeleri karşınıza çıkacaktır. Bu durumlarda kesinlikle seçebildiğiniz pembe maskenin en iyisini seçmeniz gerekecektir. Bu ürünlerin bazıları insanlarda son derece etkisiz olurken, özenli seçilen pembe maskenin etkileri çok daha ciddi bir şekilde görülmektedir. Pembe maske, yılın en çok son bahar aylarında kullanılmalıdır. Çünkü bu maske sayesinde cildiniz tam olarak kurumayacak ve yarı nemli halde kalacaktır. Bu durumda ciltte soğuklar nedeni ile herhangi bir çatlama meydana gelmeyecektir. Bu nedenle sürekli olarak yaptığınız pembe maskenin sayısını sonbahar aylarında daha da arttırarak cildinize uygulayın. Unutmayın ki günümüzde birçok kadının güzellik sırrı, başta pembe maske olmak üzere bu gibi cilt maskelerinden geçmektedir. 

  Pembe Maske
  Pembe maskenin faydaları:
  • Pembe maske içerisinde çok ciddi mineraller bulunmaktadır. Bu mineraller son derece doğal olarak doğada bulunduğu için insan cildi üzerinde çok büyük etkiler yapmaktadır. Özellikle ciltte oluşan kırışıklıkların engellenmesinde ya da ortadan kaldırılmasında pembe maske, çok etkilidir. Sizlerde ileri yaşlarınızda başta yüzünüz olmak üzere kırışıklıklar ile karşılaşmamak için bu maskeyi düzenli bir şekilde yapabilirsiniz.
  • İnsanlarda düzenli bir şekilde kullanıldığında cildin gözeneklerinin açılmasını sağlayarak aynı zamanda cildin bu duruma bağlı olarak sıkılaşmasını sağlamaktadır. Bu gibi etkiler sayesinde ciltte oluşan sarkmaları engelleyebilirsiniz. Bu iki durumda insanlarda yaşlanma belirtileridir. bunun için bu şekilde yaşlanma belirtilerini engelleyebilirsiniz. 
  • Pembe maske, uygulandıktan sonra uzun süreler boyunca ciltte çok ciddi bir şekilde yumuşama sağlamaktadır. Bu etkiyi sizlerde daha ilk kullanımdan sonra çok rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. Bu yumuşaklık yine kişilerin cildine göre değişiklikler gösterebilir.
  Pembe maske nasıl yapılır

  Pembe maskenin kullanımı son derece kolaydır. Öyle ki bu maskeyi birçok kozmetik üründen çok daha kolay bir şekilde cildinize uygulayabilirsiniz. Fakat bu maskeyi uygulamadan önce cildinizi çok temiz bir şekilde yıkayarak kurutmanız gerekecektir. Bu iki işlemi çok iyi bir şekilde yaptıktan sonra ılık su ile karıştırdığınız pembe maskeyi cildinizin her bölgesine uygulamalısınız. Tam olarak masaj yöntemi ile uygulanan bu maskeyi, en az 30 dakika cildinizde bekleterek daha sonra temiz bir şekilde durulayın. Bu uygulamayı haftada en az 3 en fazla 6 olacak şekilde yaparak cildinizi olumlu olarak etkileyebilirsiniz. Pembe maske bu şekilde yaklaşık 2 ay yapabilirsiniz.

  Pembe maske, bazı insanlar arasında anti selülit etkisi ile öne çıkmıştır. İçerisinde bulunan mineraller sayesinde insanlarda cildin sıkılaşmasını ve oluşmuş olan selülitlerin ortadan kalkmasına neden olan pembe maske, bu amaçla da kullanılabilmektedir. Bu durum için bir buçuk aylık bir uygulama başarılı olacaktır. 
  ]]>
  Yumurta Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/yumurta-maskesi.html Wed, 17 Oct 2018 17:10:31 +0000 Yumurta Maskesi, Yumurta her bakımdan sağlıklı olduğu gibi cilt içinde oldukça doğal ve faydalı bir besindir. Size vereceğim bu maske tarifi cildinize hem parlaklık verecek hemde cildin hava almasını ve temizlenmesini sağlayacak Yumurta Maskesi, Yumurta her bakımdan sağlıklı olduğu gibi cilt içinde oldukça doğal ve faydalı bir besindir. Size vereceğim bu maske tarifi cildinize hem parlaklık verecek hemde cildin hava almasını ve temizlenmesini sağlayacaktır.   Evde kolayca yapıp cildini uygulayacağınız bu tarifi iki günde bir rahatlıkla kullanabilirsiniz. İlk uygulama da gözle görülür farkı elde edebilirsiniz. Bir ay veya on beş gün içerisinde istediğiniz cilde kavuşacağınızdan emin olabilirsiniz.
   
  Yumurta Maskesi
  Yumurta Maskesi Yapılışı ve Uygulanışı

  Bir yumurtanın akını bir kaseye akıtın iyice fırça yardımıyla karıştırın ince saç boyası fırçası uygun olacaktır. Daha sonra cildin her tarafına düzgün bir şekilde sürün göz çevresine sürerken dikkatli olun çünkü yüz bölgesinde ki en hassas bölgedir. Bu işlemi akşam uygulamalısınız. Sabaha kadar beklemesi gerekir ertesi sabah güzelce yıkayıp nemlendirici krem yardımı ile nemlendirin.  Şimdiden kolay gelsin.
  ]]>
  Sivilce Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/sivilce-maskesi.html Thu, 18 Oct 2018 06:11:06 +0000 Sivilce maskesi, sivilce daha çok ergenlik çağında oluşum gösteren, birçok faktöre bağlı ortaya çıkan bir cilt problemidir. Sivilce sebebi üç ana başlık altında toplanabilir. Yağlı cilt tipi, ölü derinin dök Sivilce maskesi, sivilce daha çok ergenlik çağında oluşum gösteren, birçok faktöre bağlı ortaya çıkan bir cilt problemidir. Sivilce sebebi üç ana başlık altında toplanabilir. Yağlı cilt tipi, ölü derinin dökülmemesi ve bakteri sivilce nedenleri arasındadır. Sivilceye neden olabilecek diğer etkenler hormonlar, kullanılan ilaçlar, beslenme alışkanlıkları, Yağlı ve kalitesiz cilt bakım ürünleri, güneş kremleri, ağda yapımı, gebelik, vitamin eksikliği, Adet öncesi dönem, mevsim değişikliği, terleme, stres, güneş ışığı olarak sıralanabilir. Ciltte gözenekler yağ veya ölü deri hücreleri sebebiyle tıkanır ve devamında sivilce oluşur.

  Sivilcelerden veya sivilce izlerinden kurtulmak adına bilinçsiz davranışlardan kaçınmak gerekir. Bu tür davranışlar tam tersi etki yaratarak sivilce oluşumunu arttırabilir. Cilt tipine uygun olan cildi destekleyen tedaviler uygulanarak sivilce oluşumu kontrol altına alınabilir. Aşırı sivilce problemi olan kişiler ilk olarak bir cilt uzmanına başvurarak sorunun neden kaynaklandığını araştırmalı ve uygun bir tedaviye başlamalıdır. Sivilcelerden kurtulmak bazen çok uzun zaman alabilir. Bu nedenle tedavi sürecinde sabırlı ve istikrarlı olmak gerekir. Uygulanan tedaviyi tamamlamamak, farklı bir tedaviye geçiş yapmak durumu daha da kötü bir hale getirebilir. Tedavi ile beraber cildi devamlı temiz tutmak, makyaj temizliğine özen göstermek de önemlidir.

  Sivilceler bazen tıbbi tedavi gerektirirken bazen evde hazırlanan maskeler ile kolaylıkla kontrol altına alınabilir. Sivilce için birçok çeşitte ve içerikte maske hazırlanabilir. Bu maskeler cilt tipine uygun ya da sivilcenin neden oluştuğuna bağlı değişebilir.

  Sivilce Maskesi

  Sivilce Maskesi

  Aspirinli sivilce maskesi

  • 5 tane aspirin
  • 1 çay kaşığı bal
  • 5 damla limon suyu

  Hazırlanışı ve uygulanışı: Aspirin havana alınarak un haline gelene kadar ezilir. Ezilen aspirin ufak bir kaseye alınıp üzerine bal ve limon suyu ilave edilerek homojen bir şekilde karıştırılır. Elde edilen karışım cilde masaj uygulanarak sürülür. Yaklaşık yarım saat bekletildikten sonra cilt bol ve ılık su yardımı ile temizlenir. Aspirin maskesi haftada bir defa uygulanabilir. Düzenli uygulandığında sivilcelerin zamanla kuruduğu fark edilir.

  Sivilce için bal maskesi

  • 1 kahve kaşığı çiçek balı
  • 1 kahve kaşığı tarçın

  Hazırlanışı ve uygulanışı: Ufak bir kasenin içine tarçın ve bal alınarak homojen bir şekilde karıştırılır. Hazırlanan karışım temizlenmiş cilde iyice yedirilerek sürülür. Yaklaşık 20 dakika ciltte bekletilerek ılık su ile cilt maskeden arındırılır. Bal ve tarçın maskesi sivilcelerden kurtulmak için haftada 1 defa uygulanabilir. 3 ay sonra düzenli uygulamalarda olumlu sonuçlarından yararlanılabilir.

  Sivilceler için bal ve zeytinyağı maskesi

  • 1 kahve kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı hakiki zeytinyağı
  • 1 çay kaşığı limon suyu

  Hazırlanışı ve uygulanışı: Malzemelerin tümü ufak bir kasenin içine alınarak krem kıvamı alıncaya kadar karıştırılır. Elde edilen maske sivilceli alanlara masaj yapılarak sürülür. 30 dakika bekletildikten sonra cilt ılık su ile maskeden arındırılır. Temizleme sırasında cilt hafif hareketler ile ovalanmalıdır. Bal ve zeytinyağı maskesi sivilceler için haftada 1 defa düzenli uygulanabilir.

  Sivilceler için bal ve çilek maskesi

  • 1 çorba kaşığı bal
  • 6 adet çilek
  • 1 çorba kaşığı limon suyu
  • 1 çorba kaşığı esmer şeker

  Hazırlanışı ve uygulanışı: 6 tane çilek bir kesenin içine alınarak çatal ile püre haline gelene kadar ezilir. Üzerine bal, esmer şeker ve limon suyu eklenip, homojen bir şekilde karıştırılır. Elde edilen karışım cilde tamamen yedirilerek sürülür. 20 dakika bekletildikten sonra ılık su yardımı ile ciltten]]> Sivilce Lekeleri İçin Maske https://www.maskeler.gen.tr/sivilce-lekeleri-icin-maske.html Thu, 18 Oct 2018 21:16:30 +0000 Sivilce lekeleri için maske, doğal ürünlerden hazırlanabilir. Ciltteki sivilceler herkes için önemli bir problemdir. Sivilcelerin ardından kalan sivilce lekeleri de ayrı bir derttir. Bunlara çare olarak kullanılan bitkisel ürünler Sivilce lekeleri için maske, doğal ürünlerden hazırlanabilir. Ciltteki sivilceler herkes için önemli bir problemdir. Sivilcelerin ardından kalan sivilce lekeleri de ayrı bir derttir. Bunlara çare olarak kullanılan bitkisel ürünler bulunmaktadır. Ancak beslenmenize dikkat etmeniz, bol su içmeniz her şeyden önemli. Cilt yenilemede en önemli besin limondur. Bunu salatalarınızda kullanabileceğiniz gibi, cildinize de sürebilirsiniz. Kendinizi sivilce lekeleriyle yaşamaya mahkum etmeyin. Sivilce lekelerinden doğal maskelerle kolayca kurtulabilirsiniz. Hem yaşamınızda bazı önlemler alarak, hem de bu maskeleri düzenli yaparak cildinizi pürüzsüz ve sağlıklı bir hale getirebilirsiniz. Ancak bu arada sivilceleri sıkmamaya, cildinizi temiz tutmaya ve beslenmenize dikkat edin.


  Sivilce lekeleri için maske tarifleri

  Elma sirkesi: Bir tencerenin içinde bire bir koyduğunuz su ve elma sirkesini kaynatın. Kaynadığı zaman başınızın üzerine bir havlu kapatarak, cildinize buhar banyosu yapın. Daha sonra cildinize uygun bir nemlendirici sürün. Bu buhar banyosu yerine elma sirkesi ve suyu karıştırarak cildinize de sürebilirsiniz. Sivilce lekeleri için haftada 2 kez bunu uygulayabilirsiniz.

  Elma sirkesi ve maden suyu: Bu malzemelerle yapacağınız maskeyle sivilce lekelerinden kurtulabilirsiniz. Ancak cildinize düzenli şekilde yapmanız önemli. Kısa sürede sivilce lekeleri geçecek, yeni sivilcelerin oluşması önlenecektir. Maskeyi cam bir kasenin içine 1 kahve fincanı maden suyu ve aynı ölçüde elma sirkesi koyarak hazırlayacaksınız. Elma sirkesini doğal kullanmanızı öneririz. Hazır satışa kullanılanların içinde asit daha fazladır. Karışımı pamukla cildinize sürün. 15-20 dakika bekleyerek cildinizi ılık su ile durulayın.

  Anason tohumu: Ocakta cezvenin içinde anason tohumunu suyun içinde kaynatın. Daha sonra süzerek tohumları ayırın. Karışım soğuyunca masajla birlikte cildinize sürün. Sivilce lekeleri kadar, cildinizdeki güneş lekeleri içinde yararlı olacak bu maskeyi her hafta uygulayın. Kısa sürede yararını göreceksiniz.

  Sivilce Lekeleri İçin Maske
  Arpa unu: Bu maskeyi kolay hazırlayacaksınız. Suyla arpa unundan yumuşak kıvamda hamur hazırlayın. Bunu cildinize sürerek, 2 saat bekletin. Sivilce lekeleri için maske olarak tercih edebileceğiniz güzel bir seçenek.

  Aşk otu: Suyun içinde aşk otunu kaynatın. Bu suyu ılıtarak, pamukla cildinizdeki sivilce lekelerine sürün. Zamanla lekelerin kaybolduğunu, sivilce sorunundan kurtulduğunuzu göreceksiniz.

  Biberiye: Biberiye cilt bakımında oldukça önemli bir bitkidir. Sivilce lekeleri için 2 gram kuru biberiye yaprağını çiçeğiyle beraber cezvede suyla birlikte 20 dakika kaynatın. Sivilce lekelerini bu suyla yıkayın. Eğer cilt kırışıklıkları için biberiye kullanmak isterseniz, merhem kıvamında hazırladığınız biberiyeyi cildinizde kırışıklıklara sürün.

  Yoğurt: Her hafta bir defa 1 tatlı kaşığı yoğurdu 1 çay kaşığı karbonatla karıştırıp, sivilce lekeleri üzerine sürün. 1 saat kadar bekledikten sonra, cildinizi ovuşturarak yıkayın. Cildiniz lekelerden arınacak, pürüzsüz hale gelecektir.

  Kudret narı: Cildinizdeki sivilce lekelerini kısa sürede geçirecek mucize bir bitki olan kudret narı, özellikle derin lekelerde yaralı olacaktır. Saf zeytinyağında hazırlanmış kudret narını masajla sivilce lekelerine sürün. Cildinizdeki değişime siz bile şaşıracaksınız. Sivilce lekeleri için maske tariflerinden size kolay geleni tercih ederek, düzenli kullanmaya çalışın. Kısa sürede faydasını göreceksiniz.
  ]]>
  Saç Uzatma Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/sac-uzatma-maskesi.html Fri, 19 Oct 2018 03:26:58 +0000 Saç uzatma maskesi, Saç insan için güzelliği tamamlayan bir unsurdur. Saç vücudun en dikkat çekici bölgesidir ve her zaman bakımlı olması gerekir. Bakımlı olmayan saçlar solgun, sağlıksız ve cansız bir görünü Saç uzatma maskesi, Saç insan için güzelliği tamamlayan bir unsurdur. Saç vücudun en dikkat çekici bölgesidir ve her zaman bakımlı olması gerekir. Bakımlı olmayan saçlar solgun, sağlıksız ve cansız bir görünüm kazanır. Bazen uzun olan saçlar bir yanılgı ya da bir anlık bir sinir ile kestirilebilir. Sonradan çok pişman olunsa da bu durum çoğu kişinin başına gelmiştir. Saçlar kısa ve uzaması isteniyorsa tamamen bitkisel içerikli maskeler ile saçların kısa sürede uzaması sağlanabilir. Saçların sağlıklı ve çabuk uzaması için saç köklerinin ve saç tellerinin sağlıklı olması en önemli şarttır. Sağlıklı ve bakımlı olan saçlar her zaman daha çabuk uzar.

  Saç uzatma maskeleri

  Sinameki ile saç uzatma maskesi

  • 1 şeker kaşığı badem yağı
  • 1 çay kaşığı sinameki otu
  • 1 tane bemiks ampul

  Hazırlanışı ve uygulanışı: Yarım su bardağı suyun içine 1 çay kaşığı sinameki atılarak kaynatılır. 1 taşım kaynatılan sinamekinin 5 dakika demlenmesi beklenir. Demlenen sinameki bir süzgeç ile süzülerek uygun bir kabın içine alınır. Üzerine bemiks ampul ve badem yağı eklenip malzemeler homojen bir şekilde karıştırılır. Elde edilen karışım saç diplerinden başlanarak tüm saça yedirilerek sürülür. 30 dakika saçlarda bekletilerek saçlar organik bir şampuan kullanılarak maskeden arındırılır. Saç uzatmak için sinameki maskesi haftada 1 defa düzenli uygulanabilir.

  Saç uzatan yoğurt maskesi

  • 1 çorba kaşığı yoğurt
  • 1 tane yumurta
  • 1 çorba kaşığı kına
  • 3-4 damla limon suyu

  Hazırlanışı ve uygulanışı: Tüm malzeme uygun bir kabın içinde buluşturularak homojen bir şekilde karıştırılır. Karışımın macun kıvamı alması gerekir. Elde edilen karışım saç diplerinden başlanarak tüm saça yedirilir. Maske bir fırça yardımı ile sürülmelidir. Tüm saça sürüldükten sonra yarım saat bekletilir ve saçlar ılık su ile maskeden arındırılır. Maske saç uzatmak için haftada 1 defa düzenli uygulanmalıdır.

  Saç Uzatma Maskesi

  Saç uzatan tarçın maskesi

  • 1 çorba kaşığı toz tarçın
  • 2 çorba kaşığı bal
  • 1 tane yumurta
  • 2 çorba kaşığı dulavrat otu

  Hazırlanışı ve uygulanışı: Toz tarçın, bal, dulavrat otu ve yumurta ısıya dayanıklı bir kabın içine alınarak benmari usulü ısıtılır. Saçlar önce hafif su ile nemlendirilir. Isınan karışım ılık haldeyken saç diplerinden başlanıp tüm saça yedirilerek sürülür. Saçlar strech ya da bone ile kapatılır ve 60 dakika kadar beklenir. Bekleme süresi tamamlandıktan sonra saçlar bol ılık su ile maskeden arındırılır. Ardından organik bir şampuan ile saçlar temizlenir. Saç uzatmak için maske haftada 1 defa düzenli uygulanabilir.

  Saç uzatan çam terebentin maskesi

  • 2 çorba kaşığı çam terebentin
  • 200 ml organik şampuan

  Hazırlanışı ve uygulanışı: Organik içerikli bir şampuanın içine çam terebentin eklenerek çalkalanır. İçine çok az miktarda da su ile edilerek şampuan seyreltilir. Saçlar gün aşırı olacak şekilde hazırlanan çam terebentinli şampuan ile yıkanır. Şampuan saça firiksiyon yapılarak uygulanmalıdır. 5 dakika boyunca firiksiyon yapıldıktan sonra saçlar saf su ile yıkanarak maske saçlardan arındırılır.

  Saç uzatan susam otu maskesi

  • 1 çorba kaşığı susam otu
  • 1 çorba kaşığı çörek otu yağı
  • 1 tane yumurta sarısı

  Hazırlanışı ve uygulanışı: Tüm malzeme uygun bir kabın içinde homojen bir şekilde karıştırılır. Elde edilen karışım saç diplerinden başlanarak tüm saça yedirilerek sürülür. 10 dakika saçta bekletildikten sonra ılık su ile saçlardan arındırılır. Maske 10 günde 2 defa saç uzatmak için kullanılabilir.

  ]]>
  Kuru Ciltler İçin Maske https://www.maskeler.gen.tr/kuru-ciltler-icin-maske.html Fri, 19 Oct 2018 14:50:11 +0000 Kuru Ciltler İçin Maske, Cilt kuruluğu, ciddi sıkıntı veren bir durumdur. Yeteri kadar nemlendirilmez ise pul pul dökülmeler yaşanabilmektedir. Kuru ciltlerin en büyük dezavantajı çabuk kırışmasıdır. Bütün bunları Kuru Ciltler İçin Maske, Cilt kuruluğu, ciddi sıkıntı veren bir durumdur. Yeteri kadar nemlendirilmez ise pul pul dökülmeler yaşanabilmektedir. Kuru ciltlerin en büyük dezavantajı çabuk kırışmasıdır. Bütün bunların önüne geçebilmek adına yapılabilecek bazı maskeler mevcuttur. Bunlardan bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

  Kuru Ciltler İçin Maske
  • Yarım muz
  • 2 çay kaşığı portakal suyu
  • 2 çay kaşığı yoğurt
  Bütün malzemeleri iyice karıştıralım. Yüzümüze sürelim, 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayalım. Ciltteki kuruluk azalana kadar, haftada 2 defa, daha sonra haftada bir defa yapalım.

  Kuru Ciltler İçin Maske
  • 1 yumurtanın sarısı
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 2 çay kaşığı zeytinyağı
  Malzemeleri karıştıralım. Yüzümüze sürüp 15 dakika bekledikten sonra soğuk suyla yıkayalım.

  Kuru Ciltler İçin Maske
  Kuru Ciltler İçin Maske
  • 3 yemek kaşığı kakao yağı
  • 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı
  • 1 tatlı kaşığı saf zeytinyağı
  • 4-5 damla gül yağı
  Hepsini bir tencereye alalım. Kısık ateşte ısıtalım.2-3 dakika sonra ocaktan alalım. Cam kavanoza koyalım, iyice birbirine karışması için çalkalayalım. Soğumaya bırakalım. Soğuduktan sonra kremsi bir kıvam alacaktır. Bu kremi doğal ve çok etkili bir nemlendirici olarak, hem yüzümüze hemde tüm vücuda kullanabilirsiniz 

  Kuru Ciltler İçin Maske
  • Yarım avakado
  • 1 tatlı kaşığı bal
  Avakadoyu sürülecek kıvama gelene kadar ezelim. Üzerine balı ekleyerek iyice karıştıralım. Bu karışımı yüzümüze sürüp 10 dakika bekledikten sonra, ılık suyla yıkayalım. Haftada iki defa uygulanabilir.

  Kuru Ciltler İçin Maske
  2 çay kaşığı kahve telvesi
  2 çay kaşığı toz kakao
  3 çay kaşığı süt
  2 tatlı kaşığı bal
  Bütün malzemeleri iyice karıştıralım. Masaj yaparak yüzümüze sürelim. 10 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayalım.
  ]]>
  Karbonat Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/karbonat-maskesi.html Fri, 19 Oct 2018 18:34:21 +0000 Karbonat maskesi yaparak pürüzsüz, parlak ve temiz bir cilde sahip olmak mümkündür. Karbonat tozunun cilt bakımı amacıyla kullanımı, kişisel bakım alanında özellikle son yıllarda popüler seviyeye ulaştı. Söz konusu bu Karbonat maskesi yaparak pürüzsüz, parlak ve temiz bir cilde sahip olmak mümkündür. Karbonat tozunun cilt bakımı amacıyla kullanımı, kişisel bakım alanında özellikle son yıllarda popüler seviyeye ulaştı. Söz konusu bu yaygınlaşmanın nedeni karbonatın cilt üzerinde oluşan ölü hücre, yağ, sivilce gibi kötü görünüm sağlayan kusurları kolaylıkla temizlemesi ya da gidermesidir. Ancak sayılan bütün olumlu etkileri yakalayabilmek için karbonat maskesinin düzenli kullanımı şarttır. Çünkü maskenin peeling etkisi yaparak cilde derinlemesine temas etmesi için düzenli periyotlarla yüze uygulanması gerekir. 

  Karbonatın olumlu faydaları arasında en çok dikkat çeken ve kullanıcıları bu maskeyi denemeye yönelten iki özelliği sivilce ve siyah nokta oluşumunu kısa sürede yok etmesidir. Sivilce ve siyah noktalar genellikle aşırı yağlı ciltlerde görülür. Cildin iç ve dış katmanlarında oluşan yağ tabakası, cilt gözeneklerinin tıkanmasına neden olur. Bu tıkanma ise sivilce ve siyah noktaların çoğalmasına davetiye çıkarır. Karbonat maskesi, cildin yağ oranını dengeleyerek gözenekler arasındaki yağ dağılımını geniş bir alana eşit olarak yayar. 

  Sivilceler Ve Siyah Noktalar İçin Karbonat Maskesi Yapımı

  Yağlanma oranı fazla olmayan standart ciltler için maske yapımı oldukça basittir. Başlıca iki malzeme temin etmek, karışımı hazırlamak için yeterlidir. Bu malzemeler, su ve karbonat ikilisidir. 1 yemek kaşık karbonat, içerisine azar azar su ekleyerek maske kıvamına getirilmelidir. Karışımın aşırı sulu  ya da aşırı koyu olmamasında fayda vardır. Doğru kıvama getirilen maske, yüze uygulanmalı ve 10 dakika yüzde kalmalıdır. Günde bir defa karışımı yüze uygulamak, 1 hafta içerisinde gözle görülür değişiklikler yaşanmasını sağlayacaktır.

  Karbonat Maskesi
  Yağlanma oranı fazla olan daha karamsar cilt yapıları için karbonat maskesinde bazı değişiklikler yapılmalıdır. Yukarıdaki tarifte karbonatın kurutucu etkisini cilde yansıtan yardımcı madde, sudur. Ancak su, yalnızca karbonatın kurutucu etkisini iletmekle yetinir. Aşırı yağlı ciltlerde ise standart değerlere dönmek için daha fazla iteleyici güç gerekir. Güçlü bir kurutucu etki yaratmak için karbonatı kendisi gibi cilde derinlemesine işleyen limonsuyuyla karıştırmak gerekir. Maskenin hazırlanışı için gereken miktarlar aynıdır. Her bir kaşık karbonat için maske kıvamını yakalayacak kadar limonsuyu eklenmelidir. Karışımın 10 dakika uygulanması, ciltte büyük ölçüde kuruluk yaratacaktır. Bu nedenle limonsuyu karbonat karışımının aşırı yağlı olmayan ciltlere uygulanması önerilmez. Aksi halde yüzde yarılmalar ve soluk bir görüntü oluşabilir. 

  Karbonat maskesi kullanım sürecinde yüzün düzenli olarak yıkanması, aşırı yağlanma oluyorsa emiciliği fazla olan peçeteler yardımıyla temizlenmesi gerekir. 

  Kırışıklıklar İçin Karbonat Maskesi Yapımı

  Karbonatın peeling etkisi cildin kırışmasını önlemek için de oldukça etkili bir silahtır. Yaşın ilerlemesi ya da genetik faktörlerin etkisi ile cilt hücrelerinden bazıları görevini yapamaz hale gelir. Ölü hücre denilen bu hücreler, cilde herhangi bir katkısı olmadığı gibi, bulundukları bölgede suni bir boşluk yaratarak kırışıklara neden olurlar. Kırışıklıkları önlemek için bu hücrelerin tedavi edilmesi gerekir. Besin  oranı fazlaca yüksek olan karbonat, ölü hücre tedavisi için oldukça iddialı bir ilaçtır. Tedavinin süresi cildin yapısına göre farklılık gösterebilir ancak istikrarlı biçimde her gün ölü hücrelere temas ettirilen karbonat maskesi, mutlaka istenilen sonucu getirir. 

  Maskenin yapımı için 1 tatlı kaşığı sade yoğurt ve 1 tatlı kaşığı karbonat gerekir. Malzemeleri uygun bir kapta birbirine karıştırarak karışımı göz altı, yanak çevresi, dudak yanları gibi kırışıklıkların yoğunlaştığı bölgel]]> Yaş Maya Süt Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/yas-maya-sut-maskesi.html Sat, 20 Oct 2018 06:19:48 +0000 Yaş maya süt maskesi, Aşırı kuru veya aşırı yağlı yada solgun bir cilde sahipseniz, sık sık sivilceler çıkıyorsa yüzünüzde ve bunlardan her gün uğraşmaktan sıkıldıysanız, son derece etkili ve yapımı bir o kadar da k Yaş maya süt maskesi, Aşırı kuru veya aşırı yağlı yada solgun bir cilde sahipseniz, sık sık sivilceler çıkıyorsa yüzünüzde ve bunlardan her gün uğraşmaktan sıkıldıysanız, son derece etkili ve yapımı bir o kadar da kolay olan maya maskesi sizlere çözüm olabilir. Cildin nemlenmesi, yenilenmesi ve bakterilerden arınması için gerekli minerallerden zengin olan maya maskesi, düzenli olarak kullanıldığı taktirde kırışıklıklarda azalma görülür. Ve cildin yağ dengesini sağlar. Maya maskesi kırışıklıklara karşı önerilen doğal maskelerdendir. Ve insan cildine faydaları vardır. İçerisinde bulunan vitaminler açısından zengin olup, yüzde sivilce meydana gelmesini engeller ve kuruluğu önler. Ayrıca maya maskesi ciltteki hücreleri tetikleyerek, cildin yenilenmesine yardımcı olur. Egzama gibi cilt sorunlarının tedavisinde de kullanılır. 

  Yaş Maya Süt Maskesi
  Yaş mayada bulunan bazı önemli vitaminler sayesinde hem cilt, hemde saçın sağlığı açısından önem teşkil eder. Ve vücuttaki mevcut sivilcelerin süresini kısaltır. Cildin nemli olmasına  yardımcı olur. Kısa sürede yumuşaması ve nemlenmesi açısından önerilen maskeler arasındadır. Maya içerisinde bulunan antioksidan etkisiyle ciltteki lekeleri ve yaşlanmayı önler. Ayrıca bakterileri de temizler. Düzenli olarak maya maskesi uygulandığı sürece, cildiniz pürüzsüzleşecektir. Mayanın içerisinde yüksek oranda potasyum vardır. Dolayısıyla kuru ciltler için ideal bir maskedir. Küçük bir kasenin içerisine bir kaşık süt, bir kaşık yaş maya karıştırıp, yüzünüze uyguladığınız vakit yarım saat kadar beklemenin ardından, ılık su ile iyice yıkıyoruz. havlu bez ile kurulanan yüze nemlendirici sürerek  işlemi sonlandırabiliriz.
  ]]>
  Bal Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/bal-maskesi.html Sat, 20 Oct 2018 15:05:23 +0000 Bal Maskesi, Bir çok doğal cilt maskesinin ham maddesin de yer alan bal, B vitaminleri bakımından zengin ve hem cildi nemlendirirken hem de iltihabı önlemesiyle de yüzyıllardan beri kullanılan doğal bir ham maddedir. Bunların ya Bal Maskesi, Bir çok doğal cilt maskesinin ham maddesin de yer alan bal, B vitaminleri bakımından zengin ve hem cildi nemlendirirken hem de iltihabı önlemesiyle de yüzyıllardan beri kullanılan doğal bir ham maddedir. Bunların yanı sıra kesik, yanık gibi bir çok cilt tedavisinde de kullanılmaktadır. Bal maskesi ve içerisinde bal olan diğer maskeler, yaşlanma, sivilce, kuru ciltler ve gözenekler gibi problemler için tercih edilmektedir.

  Sivilce İzlerinden Kurtulmak İçin Bal Maskesi Tarifi .

  Düzenli olarak kullanıldığı taktir de izlerin görünümünü hafifletir, tenin renk dengesini yeniden sağlar. Bunun için ihtiyacımız olan malzemeler;

  • Yarım çay kaşığı kadar tarçın
  • 1 çay kaşığı kadar toz halinde muskat ( başka bir adıyla küçük Hindistan cevizi)
  • Yarım çay kaşığı kadar limon suyu
  • Ve tabii ki de bir çay kaşığı da bal

  Bu malzemelerin hepsini yoğun kıvama gelinceye kadar karıştırıyoruz. Eşit miktarda yüzümüzün her yerine sürdükten sonra 30 dakika kadar bekliyoruz. Daha sonrasın da ılık su ile durulayabiliriz. Gözeneklerin iyice kapanması için ise en sonunda da soğuk su ile yıkayabilirsiniz.

  Bal Maskesi

  Cildinizi Nemlendirmek İçin Bal Maskesi Tarifi

  Kuru cilde sahip olanların özellikle de yaz aylarında kullanması gereken bir tarif. İşte malzemeler;

  • 1 yemek kaşığı kadar avokado
  • Çay kaşığında Hindistan cevizinin yağı
  • 1 çay kaşığı kadar da bal

  Taze alınmış avokadoyu iyice ezdikten sonra içerisine balımızı ve Hindistan cevizi yağını da katıp iyice karıştırıyoruz. Daha sonrasında yüzümüze iyice yedirip 15 dakika sonrasında bolca ılık su ile yıkıyoruz. Maskenin daha derinlere nüfuz edebilmesi için maskeyi sürmeden önce yağdan kirden arındırmak daha faydalı olur. Bunun için duştan sonra yapmak en faydalısı olacaktır.

  Sivilcelere Karşı Bal Maskesi Tarifi

  Bakteri birikmesini engelleyerek, ölü hücrelerden kurtulmanızı sağlayacak işte o tarif;

  • 1 çay kaşığında yulaf
  • 1 çay kaşığı kadar portakalın kabuğu
  • 1 çay kaşığı kadar da bal

  Malzemeler iyice karıştırıldıktan sonra parmağımızla yüzümüzün her yerine dairesel hareketlerle yediriyoruz ve ardından da bol ılık su ile duruluyoruz.

  ]]>
  Göz Altı Kırışıklıkları İçin Yaş Maya Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/goz-alti-kirisikliklari-icin-yas-maya-maskesi.html Sun, 21 Oct 2018 00:27:24 +0000 Göz altı kırışıklıkları için yaş maya maskesi, Günlük hayatın yoğun iş temposu, eviniz, eşiniz, zaman ile yarış derken yaşlandığımızı fark ederiz. Bazen bütün işleri kendimizin yaptığını zannederiz, bu yoğun te Göz altı kırışıklıkları için yaş maya maskesi, Günlük hayatın yoğun iş temposu, eviniz, eşiniz, zaman ile yarış derken yaşlandığımızı fark ederiz. Bazen bütün işleri kendimizin yaptığını zannederiz, bu yoğun temponun getirdiği stres ve gerginlik yüzümüz de lekeler, solukluk ve kırışıklık olarak kendini gösterir, kırışıklıkları gidermek için piyasa da bulunan kozmetik ürünlerinin pahalı olması veya güzellik merkezlerine ayıracak zamanımızın olmaması bizleri değişik arayışlara sürüklemektedir. Bu konu da yalnız değilsiniz Göz altı kırışıklıkları için yaş maya maskesi bu sorundan sizleri kurtarmaya yardımcı olacaktır. Alkolizm, aşırı Güneş ışığına maruz kalma, sigara kullanımı, uyuşturucu, aşırı kimyasal makyaj malzemesi kullanımı cildimiz de kırışıklıkların artmasında başka önemli nedenlerdir. Öncelikle alışkanlıklarımızı değiştirdikten sonra Göz altı kırışıklıkları için yaş maya maskesini uygulamalıyız.

  Göz altı kırışıklıkları için yaş maya maskesi nasıl etki eder

  Yaş maya içeriğinde krom, magnezyum, fosfor, çinko, selenyum, B grubu vitaminler ve yüzde elli oranında temel yapı taşı olan amino asitlerden oluşan protein bulunur, içeriğinin zenginliği nedeniyle etkisi oldukça fazladır. Yaş maya sade halinde yüzümüze nemlendirmek için sürüldüğünde bile içerdiği yoğun protein sayesinde cildin yeniden yapılanması ve gözenekleri temizleyerek oksijen almasını sağlamaktadır. Yaş maya içeriğinde bulunan yoğun potasyum sayesinde ciltte bulunan toksinlerin yok edilmesini sağlar, cilt yenilenerek pürüzsüz ve taze bir görünüm kazanmaktadır. Yaş maya içeriğinde bulunan  vitamin B2 ile B6 sayesinde cilt dokumuzun yağ dengesini düzenleyerek sivilce ve aknelerin yok edilmesini sağlar. Bu haliyle yaş maya cildimizi hem içeriden hem de dışarıdan güzelleştirir, kırışıklıkları giderir.

  Göz Altı Kırışıklıkları İçin Yaş Maya Maskesi
  Göz altı kırışıklıkları için yaş maya maskesi nasıl yapılır ve uygulanır

  Maskeye uygulamaya başlamadan önce göz çevresine göz altından başlayarak masaj yapılmalı, gözlerin dış kısmından daireler çizerek kaş üzerine gelinir, bu işlemi on kez tekrar edelim, daha sonra parmak uçları ile göz çevresine hafif hafif vurarak kan dolaşımını hızlandırmalıyız. Bu işlemlerden sonra aşağıda ki maskeyi uygulamalıyız.

  Kuru ciltlere özel göz altı kırışıklıkları için yaş maya maskesi; aşağıda ki iki ürün iyice karıştırılarak masaj yapılan göz çevresine sürülür.
  • Bir tatlı kaşığı süt,
  • Bir tatlı kaşığı yaş maya,
  Karma ciltlere özel göz altı kırışıklıkları için yaş maya maskesi; aşağıda ki üç ürünü iyice karıştırdıktan sonra göz çevresine iyice sürülmeli.
  • Bir tatlı kaşığı yaş maya,
  • Bir tatlı kaşığı arı sütü,
  • Bir çay kaşığı nar çiçeği yağı.
  Göz altı kırışıklıkları için yaş maya maskesini cilt tipinize göre uygulamalısınız, hafta da üç kez yapmalısınız. Yirmili yaşlar da haftada bir kez, otuzlu yaşlar da hafta da iki kez, kırklı yaşlar da hafta da üç kez yapıldığında farkınız ortaya çıkacaktır. Bu uygulamaları kendinizi iyi hissetmek istediğiniz her zaman yapabilirsiniz.
  ]]>
  Evde Sivilce Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/evde-sivilce-maskesi.html Sun, 21 Oct 2018 01:55:08 +0000 Evde sivilce maskesi yaparak cilde sivilcelerden arınmış, temiz ve sağlıklı bir görünüm kazandırmak mümkündür. Sivilce sorunu, genç yaşlı fark etmeksizin her insanın hayatının belli dönemlerinde ortaya çıkabilmektedir. Si Evde sivilce maskesi yaparak cilde sivilcelerden arınmış, temiz ve sağlıklı bir görünüm kazandırmak mümkündür. Sivilce sorunu, genç yaşlı fark etmeksizin her insanın hayatının belli dönemlerinde ortaya çıkabilmektedir. Sivilce oluşumu genellikle ergenlik dönemindeki hormonsal değişimlerden kaynaklansa ve bu dönemde zirve yapsa da çok farklı nedenlere bağlı olarak da ortaya çıkabilmektedir. Bireylerin sivilce oluşumunun önüne geçmek ve mevcut sivilcelerden kurtulmak için öncelikle bu sorunlardan hangilerinin kendi cildine etki ettiğini öğrenmesinde fayda vardır. 

  Sivilce oluşumunu etkileyen bazı nedenler şu şekilde sıralanabilir:
  • Aşırı yağlı bir cilt yapısına sahip olmak
  • Stres
  • Uyku ve beslenme dengesizliği
  • Bazı hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçların yan etkilerine maruz kalmak
  • Genetik faktörler
  • Yağlı ve şekerli gıdaları fazla tüketmek
  • Sigara ve alkol kullanımı

  Sivilce sorunundan kurtulmak isteyen kişilerin, evde sivilce maskesi kullanımının haricinde yukarıdaki nedenlerden herhangi birisini kendisinde tespit etmişse bundan uzaklaşması gerekir. Vücutta oluşmuş herhangi bir problemin tedavisine başlamadan önce bu soruna neden olan tetikleyici unsuru ortadan kaldırmak gerekir. Aksi halde kesin bir tedaviden söz etmek mümkün olmaz.

  Evde Sivilce Maskesi
  Evde sivilce maskesi olarak kullanılabilecek birkaç seçenek vardır. Bunlardan en etkili olan ve kısa süre içinde iyileşme sağlayan yöntem karbonat maskesidir. Karbonatın peeling etkisi, kişisel bakım alanında popüler bir hal almasını sağlamıştır. Cilde derinlemesine etki etmesi ve temas ettiği bölgelerde yoğun bir kurutucu, onarıcı süreç başlatması, karbonat maskesinin sıklıkla tercih edilmesine neden olmaktadır. 

  Sivilcelerin yağlı cilt yapısına sahip kişilerde oluşma ihtimali daha yüksektir. Aşırı yağlanma, cilt tabakasındaki gözeneklerin tıkanmasına ve işlevini yerine getirememesine neden olur. İşlevselliğini yitiren bu gözenekleri aşırı yağlanmadan kurtarmak için cilt tabakasında kurutucu etki yaratacak maddelere başvurmak gerekir. İstenilen kuruluğu sağlamak için karbonat eşi bulunamayacak bir silahtır. 

  Evde sivilce maskesi olarak karbonat kullanmak isteyen kişilerin yapması gereken, bir yemek kaşığı içme suyunu 1 yemek kaşığı karbonat ile karıştırarak maske kıvamında bir karışım elde etmektir. Elde edilen karışım özellikle sivilce oluşumunun yoğunlaştığı alanlara kalın bir şekilde sürülür. 10 dakika boyunca karışımın yüzde kalması gerekir. Ardından bolca su ile temizlenerek emici özelliği fazla olan mendil yardımıyla bastırarak silinir. Sivilcelerin tamamen yok olması için düzenli olarak 1 ay boyunca maskeyi sürmek gerekir. Ancak ciltteki kuru ve temiz yapı, maske uygulamasının hemen ardından da hissedilir. 

  Evde sivilce maskesi 

  Kullanımında tercih edilebilecek başka etkili bir yöntem ise bal, yumurta, maya gibi çeşitli doğal besinlerden oluşan maskedir. Malzeme kapsamı daha fazla olan bu karışım, cilde farklı yönlerden etki ederek kısa sürede iyileşme sağlar. Maskenin yapımı için gerekli olan malzemeler:

  • 1 çay kaşığı bal
  • 1 adet yumurta ( yalnızca beyazı alınacak)
  • 2 çay kaşığı limon suyu
  • 1 çay kaşığı yaş maya

  Uygun bir kapta bütün malzemeler hamur kıvamı alana kadar karıştırılmalıdır. Karıştırmak için demir ya da bakır gibi araçlar yerine plastik, cam gibi maddelerin doğal yapısını bozmayacak araçlar tercih edilmelidir. Elde edilen karışım, karbonat maskesine göre yüze uygulamaya daha elverişli bir kıvamda olacaktır. Karışım, sivilcelerin yoğunlaştığı bölgelere yayılır. Düzenli olarak her gün yüze uygulanmalıdır. Düzenli kullanımda 2 -3 hafta içerisinde yüzdeki sivilcele]]> Yaş Maya Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/yas-maya-maskesi.html Mon, 22 Oct 2018 01:25:00 +0000 Yaş maya maskesi, yaş maya ekmek, hamur işi ve börek gibi unlu mamullerin hazırlanışında kullanılan, eşsiz bir sağlık iksiri olarak tanımlanabilir. Maya yüksek oranda B grubu vitaminleri, demir, krom, protein, fosfor Yaş maya maskesi, yaş maya ekmek, hamur işi ve börek gibi unlu mamullerin hazırlanışında kullanılan, eşsiz bir sağlık iksiri olarak tanımlanabilir. Maya yüksek oranda B grubu vitaminleri, demir, krom, protein, fosfor, çinko, selenyum ve magnezyum içermektedir. Maya, sağlık ve kozmetik alanda etkileri keşfedilmiş ve birçok ülkede hak ettiği değeri bulmuştur. Bu çok değerli bir besin maddesi olan maya, inanılmaz faydaları sayesinde tabletler şeklinde ilaç şeklinde de piyasaya sunulmuştur.

  Maya mantarlar ailesine ait olan tek hücreli canlılardır. Göz ile fark edilemeyecek boyutlarda ufak, renksiz ve yuvarlak hücrelerden oluşmuştur. Sıcağa maruz bırakıldığında çoğalma özelliği gösterir. Ekmek ve hamur işleri haricinde bira, şarap gibi içeceklerin yapım aşamasında da kullanılmaktadır.

  Sağlıklı ve enerjik olmak isteyenler için mükemmel bir üründür. Stres giderici, karaciğer temizleyici ve anne bedenindeki bebeğin gelişime destek olucu etkisi bulunmaktadır. Maya ile güzelliğe güzellik katılabilir, hoş bir cilt yapısına sahip olunabilir. Cilt haricinde saç bakımı için de kullanılabilir. Maya az miktarda bir sütün içinde eritilerek ellere sürüldüğünde ellerin pamuksu bir hal almasını sağlar. Cildin tüm ihtiyacını karşılayacak kadar zengin içeriğe sahiptir. Yüzü nemlendirmek, çevresel faktörlerden korunmak için maya kullanılabilir. İçeriğinde %50 civarında protein barındıran maya, cilt hücrelerini yenileyici etki sağlar. Cildin daha bakımlı, daha canlı ve pürüzsüz bir görünüm kazanması için yararlanılabilir. İçeriğinde yer alan potasyum cildi toksinlerden arındırır. Bu sayede cildi adeta yeniden yaratır. Mat ve pürüzlü cilt yapısına sahip olan kişilerde inanılmaz başarılı sonuçların alınmasını sağlar. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirici ve cilt alerjisini iyileştirici etkisi bulunmaktadır. İçeriğinde barındırdığı B2 ve B6 vitaminleri cildin yağ dengesini kontrol ederek, akne, sivilce gibi problemlerin giderilmesini sağlar. Kısacası maya cildi hem içeriden hem de dışarıdan besleyebilmek için adeta bir şifa kaynağıdır.

  Yaş Maya Maskesi

  Yaş maya ile hazırlanan maskeler lekeli, yağlı ve sivilceli ciltlerde başarılı sonuçların alınmasına yardımcı olur. Kuru ve karma cilt tipleri için gönül rahatlığı ile yaş maya maskesi kullanılabilir. Yazımızın devamında yaş maya maskeleri tariflerine ulaşabilir, kendi cilt tipinize uygun bir tarif seçerek cildinize bakım yapabilirsiniz.

  Yaş maya maskesi

  Gençleştiren yaş maya maskesi

  • 1 yemek kaşığı yaş maya
  • Yeterli ölçüde süt

  Hazırlanışı ve uygulanışı: Yaş maya bir kasenin içine alınarak üzerine yeterli ölçüde süt ilavesi yapılır. Maya sütün içinde bir çatal yardımı ile hiç pürüz kalmayana kadar ezilir. Hazırlanan maske bir fırça yardımı ile cilde sürülerek tüm cilde yedirilir. Yaklaşık 25 dakika bekletildikten sonra cilt nemli bir bez ile silinerek maskenin yumuşaması sağlanır. Ardından cilt soğuk su ile yıkanır. Gençleşmek için yaş maya maskesi haftada 2-3 defa uygulanabilir.

  Kırışık önleyici yaş maya maskesi

  • 1 kahve kaşığı yaş maya
  • 1 kahve kaşığı süt
  • 1 kahve kaşığı elma suyu

  Hazırlanışı ve uygulanışı: Uygun bir kasenin içine süt, maya ve elma suyu alınır. Maya eriyene kadar çatal ile karıştırılır. Elde edilen maske cilde sürülerek 20 dakika kadar bekletilir. Maya ciltte kuruyacağı için ilk olarak nemli bir bez yardımı ile mayanın yumuşaması sağlanır. Ardından cilt soğuk su ile yıkanarak maske ciltten arındırılır. Maske yüz ve dekolte bölgesine haftada 1 defa kullanılabilir.

  Kuru ciltler için yaş maya maskesi

  • 1 küçük paket yaş maya
  • 1 tane E vitamini kapsülü
  • 1 tane yumurta

  Hazırlanışı ve uygulanışı: Uygun bir kasenin içine yumurta alınarak çırpılır. Çırpılan yumurtanın içine maya ve E vitamini kapsülü eklenir.]]> Sivilce İçin Maske https://www.maskeler.gen.tr/sivilce-icin-maske.html Mon, 22 Oct 2018 07:16:08 +0000 Sivilce İçin Maske, çeşitlerini aşağıda açıklayacağız.Aspirinli Sivilce Maskesi5-6 damla limon suyu4 adet aspirin1 çay kaşığı bal Sivilce İçin Maske, çeşitlerini aşağıda açıklayacağız.


  Aspirinli Sivilce Maskesi
  • 5-6 damla limon suyu
  • 4 adet aspirin
  • 1 çay kaşığı bal
  Aspirinli Sivilce Maskesinin Hazırlanışı

  Temiz bir kap içerisinde aspirinleri ezip toz haline getiriyoruz sonra diğer tüm malzemeyi ekleyip birbiri ile bütünleşene kadar karıştırıyoruz. Hazır hale gelen sivilce maskesini önceden yıkayıp kurutulan ve özellikle sivilce olan bölgelere masaj yaparak sürülür. Yaklaşık 30 dakika boyunca maskeyi cilt üzerinde beklettikten sonra bol su yardımı ile yıkayıp temizleyin.Haftada bir kere düzenli olarak kullanıldığında sivilceleri kurutacaktır.

  Sivilce İzleri için Maske

  Sivilce her zaman kadınların en büyük problemlerinden biri olmuştur. Fakat sivilceden daha büyük bir problem olan başka bir şey daha vardır. Sivilce izleri ! Sivilceler çıktığında eller durmaz ve sivilceler ile oynanılır sıkmak istenilir. Ama şunu bilmek gerkiyor ki sivilceler ile oynanıldığında yüze daha çok yayılır ve sıkılan yerlerde izleri kalır. Bu izleri kapatmak içinde yoğun kapatıcılar kulllanılarak makyaj yapılır. Makyaj sivilce izlerini kapattığı gibi deriyide kapatır, gözenekler dolar ve cilt nefes alamaz. Bu durumda sivilce izlerinin geçmesini tamamen engeller. Sivilce izlerini yok edecek maske tarifi ;

  Sivilce İçin Maske Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 çay kaşığı bal 
  • 1 tane limon

  Sivilce İzleri için Maske Hazırlanışı

  Öncelikle temiz bir kap içerisine limonu sıkıyoruz. Daha sonra limonun üzerine bir çay kaşığı bal ve bir yemek kaşığı yoğurdu ekleyip iyice karıştırıyoruz. Bal diğer malzemeler ile iyice karıştırıldığında maske kullanılmak için hazır demektir.

  Not: Limonda ki asit değeri çok yüksek olduğu için sivilceyi kurutma özelliği bulunmaktadır.

  Sivilce İzleri için Maske Uygulaması

  İlk olarak maskenin yapılacağı yerin temiz bir şekilde yıkayıp kurutuyoruz. Daha sonra temiz olan cilde hazırlanan bu  karışım sürülerek üzerine peçete kapatıyoruz. Karışım sivilce izleri üzerinde yaklaşık bir saat kadar bekletilir. Bekleme süresi dolduktan sonra ılık su ile yıkanması gerekir. Bu işlem haftada bir kere yapıldığında daha parlak, canlı ve temiz bir cilde sahip olunur.

  ]]> Dökülen Saçlar İçin Maske https://www.maskeler.gen.tr/dokulen-saclar-icin-maske.html Mon, 22 Oct 2018 08:36:11 +0000 Dökülen Saçlar İçin Maske, Bu tür maskelerde iyi bir sonuç almak istiyorsak saç tipimize en uygun maskeyi tercih etmeliyiz. İnsan vücudunun belli aralıklarla yenilendiğini biliyoruz. Saç hücreleri de sürekli yenilenen bir sistem Dökülen Saçlar İçin Maske, Bu tür maskelerde iyi bir sonuç almak istiyorsak saç tipimize en uygun maskeyi tercih etmeliyiz. İnsan vücudunun belli aralıklarla yenilendiğini biliyoruz. Saç hücreleri de sürekli yenilenen bir sistem olduğu için uzmanlara göre günlük 60 - 100 tel saçın dökülmesi normal olduğunu söylerler. Ama dışarıdan müdahale edilip saçın dökülmesini neden olan unsurlar da vardır. Bunlar kopan, kırılan saçlar, kepeklenme, deri hastalığı veya fiziksel etkilerin oluşturduğu dökülmeler de ( fırçalama, yanlış şampuanlama ) mevcuttur. Çok kopan ve dökülen saçları dikkate almakta fayda vardır. Saçı döken unsurların en başında aşırı strestir. Bu durum erkeklere göre kadınlar da daha yoğunluktadır. Hatta hava kirliliği bile saçımızın dökülmesine neden olabilir. Saçı kafaya fazla takıp sürekli saçla oynamakta saçı yıpratır ve dökülmesine neden olabilir. Dediğimiz gibi kadınların saç dökülme oranı erkeklere göre daha fazladır. Çünkü saç dökülmesine neden olan unsurlardan adet dönemlerinde, menapoz dönemlerinde veya hamilelik öncesi ve sonrasında da dönemlerde de görülebilir. Çeşitli hastalıklar veya vitamin,mineral eksikliğinde de dökülmeler meydana gelir. Bunlardan en bildiğimiz ateşli hastalıklar, sinir hastalığı, kansızlık, demir ve folik asit eksikliğinde de görülür. 

  Dökülen Saçlar İçin Maske
  Maske 1

  Dökülen kuru saçlar için uygun olan maskedir.
  • 1 yumurta sarısı
  • 1 fincan zeytin yağı
  • 1 fincan su
  Yapılışı: Yumurta sarısı mineral, protein ve vitamin deposudur desek az değildir. İçinde A, D, E vitaminlerini bulundurur. Bu vitaminler saçların beslenmesini ve dökülmesine engel olur. Bu vitaminler saçın daha kısa zamanda sağlıklı bir biçimde uzamasını sağlar. Zeytin yağı ise saçların besler ve saçın uç kısmının kırılmasını önler. Ve bayanlar için önemli olan saç beyazlaşmasına engel olur. Bu malzemelerin hepsini bir kasede  birleştirilir. Saçın tamamına masaj yapılarak sürülür. Saçta 40 - 45 dakika kadar bekletilir ve bekletilirken poşet veya streçle kaplanır. Bekledikten sonra ılık suyla durulanır ve saç tipinize uygun şampuanla saç yıkanır. Bu maske ayda 3 - 4 kez uygulanabilir.

  Maske 2

  Dökülen yağlı saçlar için uygun olan maskedir.
  • 2 yumurtanın beyazı
  • 3 çorba kaşığı zeytin yağı
  • 2 çorba kaşığı bal
  Hazırlanışı: Yumurtanın beyazı ise yağlı saçları yağdan arındırmak için kullanılır. Bir nevi antibakteriyel bir madde diyebiliriz. Saçın yağlanması durumunda saçta oluşacak durumlar meydana gelir. Gözeneklerin tıkanması gibi... Buda saçta bazı mikroplar oluşturarak saçın dökülmesine neden olur. Saçı gereğinden fazla yıkamak saçı olduğundan daha erken yağlanmasına sebep olur. Üç günde bir yıkanması saçlar için uygundur. Zeytin yağı saçı besleyip kırılmasını önlerken bal ise saçı mikroplardan arındırır. Bu maskelerde saç uzunluğuna veya kısalığına göre artırabilir veya azaltabilirsiniz.

  Bu malzemeleri bir kasede birleştirilir. Saçın tamamına masaj şeklinde iyice yedirilir. 30 - 45 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulanır. Daha sonra saç tipinize uygun şampuanla saç yıkanır. Bu maskeyi ayda 3 - 4 kez uygulayabilirsiniz. 

  Maske 3

  Kuru, mat ve cansız saç tipleri için uygun olan maske
  • 2 yemek kaşığı badem yağı
  • 2 yemek kaşığı lavanta yağı
  • 2 yemek kaşığı zeytin yağı
  • 2 yemek kaşığı hint yağı
  Hazırlanışı: Badem yağı saçlar için çok yararlı olan E vitamini ve magnezyum açısından çok zengindir. Saçı besler, yumuşatır. Yıpranmış saçı tamir etmede faydalı olan bir yağ çeşididir. Lavanta yağı saç diplerini rahatlatır. Hoş kokusu ile saça güzel bir koku bırakır. Zeytin yağı saçı besler, saç uzamasında etkisi vardır. Saç kırılmasını önl]]> Yüz Canlandırıcı Maske https://www.maskeler.gen.tr/yuz-canlandirici-maske.html Mon, 22 Oct 2018 15:04:36 +0000 Yüz canlandırıcı maske uygulaması için bir kaç meyveden yararlanmak mümkündür. Bitkisel besinlerin içerisinde bulunan bazı mineral ve oksitler, cilde parlak ve canlı bir görüntü kazandırır. Canlılık özelliğini güçlendir Yüz canlandırıcı maske uygulaması için bir kaç meyveden yararlanmak mümkündür. Bitkisel besinlerin içerisinde bulunan bazı mineral ve oksitler, cilde parlak ve canlı bir görüntü kazandırır. Canlılık özelliğini güçlendirmek için maskeye gereksinim duyan ciltlerin ihtiyacı olan mineraller bu besinlerde bol miktarda bulunur. Gün içinde parıltılı ve canlı bir cilt yapısı ile çevresine daha mutlu ve enerjik bir görüntü yaymak isteyen kadınlar, yüz canlandırıcı maske ile bu isteklerini büyük ölçüde gerçekleştirebilirler. 

  Canlandırıcı maske tercihi için en çok tercih edilen besin maddesi elmadır. İçerisinde bulunan B6, A, E ve K vitaminleri sayesinde cilde inanılmaz derecede canlılık ve renklilik kazandıran elmayı, bazı destekleyici doğal maddeler ile harmanlayarak cilde uygulamak, istenilen canlılık oranını büyük ölçüde gerçekleştirmeyi sağlar. Yüz canlandırıcı maske hazırlama ve uygulama adımlarında bazı püf noktalar bulunmaktadır. Bu püf noktaları şu şekilde sıralamak mümkündür.

  Yüz Canlandırıcı Maske İçin Gereken Malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı rendelenmiş elma (Kabuğu ile birlikte)
  • 2 çay kaşığı limon suyu
  •  tatlı kaşığı sızma zeytinyağı

  Yüz Canlandırıcı Maske
  Malzemeleri rendeleme ve sıkma işlemlerinin ardından karıştırmak için zaman kaybetmemek gerekir. Çünkü özellikle elmanın oksitlenmesi sonucu kararma başlar ve maske için gerekli vitaminleri büyük ölçüde kaybeder. Limon suyu seçiminde ise mutlaka doğal limondan sıkılan su tercih edilmelidir. Piyasada satılan hazır haldeki limon suları, ciltte canlılık etkisi yaratmaktan ziyade mevcut durumdan daha soluk bir görünüm kazandırabilir. Ayrıca ciltte tahrişe neden olabilir. Maskenin doğal malzemeleri doğru bir şekilde seçildikten sonra hepsi temiz bir kaba alınır. Malzemeler karıştırılırken kriter olarak kabul edilmesi gereken girdi ürün, elmadır. Maskenin doğru kıvama gelmesi için elmanın, zeytinyağı ve limon suyunu içerisine çekmiş olması gerekir. Karıştırırken her iki sıva da elma rendelerine iyice yedirilmelidir. Ayrıca karışım için kullanılan kaşık ya da çubuğun demir olmamasında fayda vardır. Plastik ya da cam bir obje tercih etmek maskenin doğal yapısını daha fazla korumasını sağlar.

  Yüz Canlandırıcı Maske Yüze Nasıl Uygulanır

  Maskenin yüze uygulanırken elma rendelerinin içerisine çektiği sıvı kütlesinin cilde yedirilmesi gerekir. Bunun için diğer maske uygulama yöntemlerinden farklı olarak karışımı yüze yaymak yetmez ve belli bir süre baskı uygulayarak yapışmasını beklemek gerekir. Yapışmayı sağlamak için maskeyi uygularken sırt üstü yere uzanmak işi daha kolaylaştıracaktır. Yüze yapışan elma rendelerinin, içerisine çektiği limon suyu, zeytinyağı ve ayrıca kendi içeriğinde bulunan vitaminleri cilde tamamen yedirebilmesi için en az 15 dakika ciltte kalması gerekir. Bu 15 dakika, maskenin cilde uygulanması esnasında geçen sürenin haricindedir. Yüz canlandırıcı maske, uygulaması zor bir maske olduğu için 5 6 dakika sürebilir. Bekleme süresi, maskenin yüze tamamen uygulandığı andan itibaren hesaplanmalıdır. 

  15 dakikalık süre içerisinde bazen ciltte karıncalanmalar olacaktır. Bunun nedeni elmanın içeriğindeki glikolikasit bileşenleridir. Maske, yüzde yeteri kadar bekletildikten sonra temizlenmeli ve yüz bolca suyla yıkanmalıdır. 

  Yüz canlandırıcı maske, geceleri uygulanmalıdır. Gece yapılan maske ile cilde gönderilen enzim ve vitaminler, gece boyunca cilt hücreleri tarafından emilerek sabah uyanıldığında canlı bir görünüme sahip olmayı sağlar. Bunun için soğuk bir soda şişesini kullanılabilir. Cilt maskesinin uygulanmasının ve temizlenmesinin ardından soğuk bir turnike uygulamak maskenin etkisini artıracaktır. Ayrıca yatmadan önce az miktarda nemlendirici krem sürülerek cil]]> Kırışık Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/kirisik-maskesi.html Tue, 23 Oct 2018 00:47:34 +0000 Kırışık Maskesi: Yaşlandıkça cilt kırışır. Yaş gittikçe kırışıklığı önleyen kolajen ve elastin bileşenlerin üretimi azalır. Ondan dolayı cilt kırışır. Cildin kırışmasını doğal yollar ile engellemek pek de mü Kırışık Maskesi: Yaşlandıkça cilt kırışır. Yaş gittikçe kırışıklığı önleyen kolajen ve elastin bileşenlerin üretimi azalır. Ondan dolayı cilt kırışır. Cildin kırışmasını doğal yollar ile engellemek pek de mümkün değildir. Cilde düzenli olarak bakım yapılmazsa, güneşte yeteri kadar korunmazsa, sağlıklı beslenilmez ise cilt daha erken kırışmaya başlar. Sigara içmek, kahve gibi vücuttaki su oranını çabuk düşüren içeceklerin içilmesi, hazır gıdalar ile beslenmek ve yeteri kadar beslenmemek de cildin erken kırışmasına sebep olur. 
  Kırışıklığı engellemenin ilk yolu cildi korumak. Ancak mevcut kırışıklığı önlemek ve kırışıklığın derinleşmesinin engellemek için bazı doğal maskeler uygulanmalıdır.Kırışıklık maskeleri de cildin yapısına göre uygulanır. Aksi takdirde uygun cilde uygulanmazsa maskenin bir etkisi olmaz. Yapılan doğal maskelerde sonuç almak hemen mümkün değildir. Düzenli olarak en az 4-5 hafta uygulanmalıdır. Kırışıklıklar için sadece doğal maskeler çözüm değildir. Daha çabuk zaman da kırışıklıkların gitmesi için lazer tedavisi, kimyasal peeling, botox gibi tedaviler de uygulanır.

  Kırışık Maskesi
  Yoğurt maskesi: Cildin üst katmanını temizlerken, cildi nemlendirir. Geniş gözenekleri küçültür, yumuşamasını sağlar ve doğal bir parlaklık verir. Düzenli olarak uygulandığı zaman cildin kırışmasına engel olur. Özellikle kuru ciltler için idealdir. Ciltli yağlar için karışımın içine 4-5 damla limon damlatılır.

  Yoğurt Maskesi Malzemeleri;
  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • Yarım tatlı kaşığı portakal suyu 
  • Yarım muz
  Yoğurt Maskesi Yapılışı; Derin bir kaba muz iyice ezilir. Muz ezildikten sonra diğer malzemeler karıştırılır. Hazırlanan karışım cilde parmak uçları ile masaj yardımıyla sürülür. Yüzün her yerine sürüldükten sonra 10-15 dakika bekletilir. Ilık su ile yıkanır ve nemlendirici sürülür. Cilt çok kuru ise haftada iki kez uygulanır. Eğer normal bir cilt ise de haftada bir kez uygulanır.
  ]]>
  Yeşil Kil Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/yesil-kil-maskesi.html Tue, 23 Oct 2018 09:16:34 +0000 Yeşil Kil Maskesi, kil cildin ihtiyacı olan mineral bakımından oldukça zengin ve cildi temizlemek, yumuşatmak ve pürüzsüz olmasını sağlamak için idealdir. Yeşil kil maskeleri genellikle ciltteki gözenekleri açarak sıkılaştı Yeşil Kil Maskesi, kil cildin ihtiyacı olan mineral bakımından oldukça zengin ve cildi temizlemek, yumuşatmak ve pürüzsüz olmasını sağlamak için idealdir. Yeşil kil maskeleri genellikle ciltteki gözenekleri açarak sıkılaştırır ve cildin üzerindeki fazla olan yağ tabakasını derinlemesine temizler. Çoğunlukla güzellik merkezlerinde en çok kil maskeleri uygulanmaktadır. 

  Yeşil Kil Maskesinin Faydaları, 

  Yeşil kilin en önemli olan özelliği ciltte kapanan gözenekleri açarak kirden ve yağdan arındırmaktır. Hatta gözeneklerin küçülmesine ve tıkanma sebebi ile oluşan siyah nokta ve sivilceleri büyük oranda azaltmaktadır. Yeşil kil maskesini ilk defa uyguladığınızda bile aradaki farkı görebilirsiniz. Ancak daha çok faydalı olabilmesi için yeşil kil maskesini düzenli olarak uygulamak gerekmektedir. Yeşil kil ile hazırlanan maskeler özellikle cildinizin ihtiyacına göre farklılık gösterebilir. Eğer cildinizi tam anlamı ile derinlemesine temizlemek isterseniz yalnızca su ile yeşil kili karıştırarak ince bir tabak şeklinde cildinize uygulayabilirsiniz. Fakat cildiniz oldukça yağlı ise, ciltteki mevcut olan fazla yağın alınması için mutlaka yeşil kil ile beraber esansiyel yağ kullanarak maskeyi hazırlamanız gerekmektedir. 

  Yeşil Kil Maskesi
  Yeşil Kil Maskesi İçin Gerekli Olan Malzemeler
  • Normal cilt için
  • 2 tatlı kaşığı yeşil kil
  • 2 tatlı kaşığı yulaf unu
  • 4 damla nane yağı
  • 4 damla lavanta yağı
  Yeşil Kil Maskesinin Hazırlanışı, 

  Kasenin içerisine yeşil kili, yulaf ununu ekleyerek karıştıralım. Üzerine nane ve lavanta yağılı ekleyerek yeniden karıştıralım. Katı bir kıvamda olan karışımın içerisine su ekleyerek yumuşatalım. Hazır olan yeşil kil maskesini cildinize ince bir tabaka gibi sürelim. Yaklaşık olarak cildinizde yeşil kil maskesini 10 dakika bekletin ve önce ılık su ardından soğuk su kullanarak cildinizi maskeden arındırarak temizleyin.
  ]]>
  Sivilceler İçin Doğal Maske https://www.maskeler.gen.tr/sivilceler-icin-dogal-maske.html Tue, 23 Oct 2018 20:23:15 +0000 Sivilceler İçin Doğal Maske; Siyah nokta, akne, sivilce ve lekeler, birçok kadının cilt bakımında kesinlikle baş edilmesi zor sorunlardandır. Her kadın cildi için hatalı uygulamalar yapmıştır. Sivilceleri sıkmak ve ma Sivilceler İçin Doğal Maske; Siyah nokta, akne, sivilce ve lekeler, birçok kadının cilt bakımında kesinlikle baş edilmesi zor sorunlardandır. Her kadın cildi için hatalı uygulamalar yapmıştır. Sivilceleri sıkmak ve makyajlı yatmak bunlardan bazılarıdır. Herkes bu hatalara düşmektedir. Birilerinden duyulan kremler kullanılmaktadır. Onun cildine iyi gelen bana da iyi gelir diye düşünülmektedir. Oysa böyle bir durum olmamaktadır. Başkasının cildi yağlıyken sizinki kuru olabilir. 

  Size oldukça yağlı kremler çok iyi gelebilir fakat bir başkasında akne veya leke oluşumuna sebep olabilir.
  Cildinizde çıkan sivilceler tam olarak oluşmadığında ya da sürekli elle müdahale edildiğinde, ciltte kalıcı sivilce izleri oluşmaktadır. Bu izler ciltteki sivilceler geçtikten sonra bile çukur şeklinde yer eder. Bu nedenle yüz temizliğini çok önemlidir ve düzenli olarak devam ettirilmelidir. Bu sayede cildin yenilenmesi daha hızlı olacaktır. Sivilceler için benimde denemiş olduğum, faydalı  doğal maske tariflerini sizinle de paylaşmak istedim.

  Gül suyu ile sivilce maskesi: 

  Gül suyu cildi temizlemek ve arındırmak için sıkça kullanılan, tonik görevi gören bir sudur. Maskesini yapmak için gerekli olan malzemeler, 1 yemek kaşığı gül suyu ve 1 yemek kaşığı bal. Bu malzemeler iyice  karıştırılarak maske hazırlanır. Cilde sürülüp 20 dakikaya bu şekilde bekletilir. Ardından ılık suyla temizce yıkanarak nemlendirici sürülür.
  Sivilceler İçin Doğal Maske

  Limonlu doğal sivilce maskesi: 

  Gerekli olan malzemeler 1 çorba kaşığı limon suyu ve  2çorba kaşığı bal. Malzemeler karıştırılarak ocağa koyulur. Bir süre kaynatıldıktan sonra ocaktan alınır. Ilık bir kıvama geldiğinde cilde sürülür. 15 dakika bekletildikten sonra ciltten temizlenir. 10 gün boyunca uygulanması tavsiye edilebilir. Bu sürenin sonunda sivilcelerin büyük ölçüde azaldığı görülecektir.

  Limon ve yumurta akı maskesi:

  Malzemeler, 1 çay kaşığı limonun suyu ve 1 yumurtanın akıdır. Yumurtayı kırılıp, akı bir kaba alınır. Akın üzerine bir çay kaşığı limonun suyu eklenip cilde eşit olarak sürülür. Cilde sürüldükten sonra 20 dakika kadar bekletilip durulanır. Haftada iki defa olmak üzere uygulanabilir.

  Bal ve elma maskesi: 

  Maskede kullanılacak malzemeler 1 adet elma ve 4 yemek kaşığı baldır.  Elma rendelendikten sonra üzerine bal ilave edilerek karıştırılır. Karışım cilde sürülüp 15 veya 20 dakika bekletilir. Sürenin sonunda ılık suyla nazikçe yıkanır.

  ]]>
  Saç Nemlendirici Maske https://www.maskeler.gen.tr/sac-nemlendirici-maske.html Wed, 24 Oct 2018 08:43:02 +0000 Saç nemlendirici maske, saçlar nem oranını kaybettiği zaman kuru, cansız ve sağlıksız bir görünüm kazanır. Ayrıca çok çabuk kırılır. Saç nemlendiren maske tarifleri sayesinde saçlar ihtiyaç duyduğu nemi kaza Saç nemlendirici maske, saçlar nem oranını kaybettiği zaman kuru, cansız ve sağlıksız bir görünüm kazanır. Ayrıca çok çabuk kırılır. Saç nemlendiren maske tarifleri sayesinde saçlar ihtiyaç duyduğu nemi kazanarak, parlak, canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.

  Saç nemlendirici maske tarifleri

  Yoğurtlu saç nemlendirici maske: Yoğurt içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde vücudu içeriden ve dışarıdan besler. Yoğurt ile birçok çeşitte maske hazırlanabilir ve farklı amaçlar için kullanılabilir. Saç nemlendirici maskeyi hazırlamak için 2 kahve kaşığı badem yağı, 1 kahve fincanı bal ve yarım su bardağı yoğurt kullanılır. Malzemelerin hepsi uygun bir kabın içine alınarak homojen bir şekilde karıştırılır. Elde edilen karışım saç diplerinden başlanarak saça masaj hareketleri ile tüm saça yedirilir. Ortalama yarım saat bekletildikten sonra organik bir şampuan ile maske saçlardan arındırılır. Kuruyan ve çabuk kırılan saçlarda birkaç uygulamadan sonra gözle fark edilir sonuç alınır.

  Ballı saç nemlendirici maske: Balda tıpkı yoğurt gibi vücudu hem içeriden hem de dışarıdan besleyen bir üründür. Cilt ve saç bakımı maskelerinde bal yaygın bir şekilde kullanılır. Ballı maske için 1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı hakiki zeytinyağı, 1 yemek kaşığı limon suyu ve 1 çay bardağı da maden suyu kullanılır. Malzemelerin tümü uygun bir kabın içinde buluşturularak homojen bir şekilde karıştırılır. Elde edilen karışım bir parça pamuk yardımı ile saç dipleri başta olmak üzere tüm saça yedirilir. Maske tamamen saça sürüldükten sonra saçlar bir bone yardımı ile kapatılır. Ortalama olarak 2 saat kadar maske saçlarda bekletilir ve saçlar organik bir şampuan ile maskeden arındırılır. Ballı saç nemlendirici maske haftada 2 defa uygulanabilir.

  Saç Nemlendirici Maske

  Yumurtalı saç nemlendirici maske: Yumurta sağlık için inanılmaz faydalı olan bir besin maddesidir. İçeriğinde birçok vitamin ve mineral barındırmaktadır. İçeriği sayesinde sağlık adına birçok alanda yumurtadan yararlanılabilir. Saç bakımı ve cilt bakımı için hazırlanan çoğu maskenin içinde yumurtaya yer verilmektedir. Saçları nemlendirmek için de yine yumurtadan yararlanılabilir. Maske için 1 tane yumurta sarısı, 1 kahve kaşığı konyak ve 1 yemek kaşığı Hint yağı uygun bir kabın içinde buluşturularak harmanlanır. Tamamen birbiri ile bağdaşan malzeme saç diplerinden başlanarak tüm saça sürülür. Maske saçlarda 2-3 saat kadar bekletildikten sonra ilk önce soğuğa yakın ılık su ile saçlar yıkanır. Çok sıcak su ile yıkandığı zaman yumurta saçlardan arınmayabilir. Yumurtalı saç nemlendirici maske haftada 1 defa düzenli uygulandığında saçlar kısa sürede neme kavuşarak sağlıklı bir görünüm kazanır.

  Gül suyu ile saç nemlendirici maske: Gül suyu yine sağlık adına mucizevi etkiler yaratan adeta bir iksirdir. Gül suyu maskesi için 1 çay bardağı gül suyu ve 3 adet C vitamini kapsülü kullanılır. Ufak bir kasenin içinde C vitamini kapsülleri ile gül suyu karıştırılır. Hazır hale gelen maske saç diplerine sürülür. Daha sonra saçlar uygun bir tarakla taranarak maskenin tüm saça yayılması sağlanır. Maske saçlarda 1 saat kadar bekletildikten sonra ılık su ve doğal içerikli bir şampuan ile yıkanır. Gül suyu maskesi 10 günde iki defa uygulanabilir. Düzenli uygulandığında saçlar yumuşacık ve canlı bir görünüm kazanır.

  Bal ve mayonezli saç nemlendirici maske: 3 yemek kaşığı mayonez ve 2 tatlı kaşığı bal bir kabın içine alınarak homojen bir şekilde çırpılır. Hazırlanan maske saç diplerinden başlanarak tüm saça yedirilir. Sonra saçlar taranarak maskenin her tarafa eşit yayılması sağlanır. Mayonez maskesi saçlarda 5 dakika bekletildikten sonra saçlar ılık su ile yıkanarak maske saçlardan arındırılır. Haftada bir defa uygulanabilir.

  ]]>
  Muz Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/muz-maskesi.html Wed, 24 Oct 2018 20:46:34 +0000 Muz maskesi, Bakımlı olmayı seven ve cildinin her zaman canlı bir görünüme sahip olmasını isteyenler için en etkili yöntemlerden birisi muz maskesidir. Tropikal bir meyve olan muz, içeriğindeki yoğun mineral ve vitam Muz maskesi, Bakımlı olmayı seven ve cildinin her zaman canlı bir görünüme sahip olmasını isteyenler için en etkili yöntemlerden birisi muz maskesidir. Tropikal bir meyve olan muz, içeriğindeki yoğun mineral ve vitamin tanecikleri ile birçok soruna iyi geldiği gibi kişisel bakım alanında da oldukça popüler bir ilaç olarak kullanılmaktadır. Muzun içerdiği A, B ve E vitaminleri, cilt sağlığı için gerekli olan vitaminlerin başında gelmektedir. Aynı zamanda kuru cildi nemlendirmede etkili bir bileşen olan potasyum minerali de bu vitaminlere eklenince adeta cilt bakımı için doğal olarak harmanlanmış bir tanecik deposu haline gelmektedir.

  Muzun içerisinde bolca bulunan B vitamini, cildin yaşlanmasını geciktiren başlıca unsurlardan birisidir. Cildin alt tabakasında oluşan ölü hücre katmanları, bazı insanlarda daha erken ve etkili biçimde ortaya çıkar. Bu ölü hücre katmanları, yaşlanma ve kırışıklık belirtilerinin temel nedenidir. Kırışıklıklardan uzak, genç bir görünüme sahip olmak isteyen kişilerin, ölü hücre oluşumunu kendi tercih ettikleri yöntemlerle engellemeleri ve yok etmeleri gerekir. Kişilerin engelleme sürecinde seçecekleri yöntemleri, doğal ürünler içeren seçenekler arasından tercih etmesi önerilir. Muz maskesi ise doğal yöntemler içerisinde etki oranı oldukça yüksek olan bir seçenektir. 

  Muz Maskesi
  Özellikle yoğun güneşe maruz kalan kuru cilt yapısına sahip kişilerin, muzun içeriğindeki zengin mineral çeşitliliğinden faydalanması gerekir. Zira içerisinde bolca bulunan E vitaminleri, cildi güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korumaktadır. Bu vitaminler, potasyum minerali ile birlikte cilde nüfus ederek hem aşırı güneş sonucu ciltte oluşacak kurumaya bağlı solgunluğun önüne geçer hem de güneş ışınlarının alt tabakalara zarar vermesini önler. 

  Muz maskesinin en az muz kadar zengin ve onarıcı bileşenler içeren besinlerle desteklenmesi, ciltte yarattığı etkinin çok daha güçlü olmasını sağlar. Örneğin; limon suyunun yağlı ciltleri kurutucu özelliği bulunmaktadır. Bu maddenin tek olarak kuru bir cilde uygulanması, ciltte büyük oranda yıpranma sağlar. Ancak muzun içeriğindeki nemlendirici vitamin ve mineraller ile birlikte kullanılması, ciltteki yağ oranını dengeli bir hale getirmektedir.

  Muz maskesinin malzemeleri:
  • 1 yemek kaşığı süzme bal
  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 adet muz
  Muz maskesinin yapılışı:

  Muzu geniş bir kaba alıp kaşık yardımıyla eziniz. Süzme bal ve limon suyunu da ekleyerek homojen bir karışım elde edene kadar karıştırınız. Karışımın, her malzemenin içerdiği bileşenlerin eşit olarak dağıldığı bir yapıda olması gerekir. Bu nedenle hazırlanış aşaması da yüze uygulanma adımı kadar özveri ister. Muz maskesinin cilde maske kıvamında uygulanabilecek bir yoğunluğa sahip olması gerekir. Eğer gerekenden fazla koyu ya da cıvık bir kıvam yakalanmışsa dengelemek için karışıma biraz daha muz ya da limon suyu katılabilir. Maskenin cilde uygulanışı esnasında hafif baskı uygulamakta fayda vardır. Baskı esnasında muzun, içesine çektiği bal ve limon suyunun içindeki bileşenler, kendi içeriğindeki bileşenlerle harmanlanmış bir şekilde cilde geçer. Karışımın istenilen etkiyi yapabilmesi için bu bileşenleri maksimum seviyede cilde yedirmek gerekir. 

  Muz maskesini uygulamak için en verimli zaman yatmadan öncedir. Maskenin yüzde 15 dakika kalacağı hesaplanarak, yatma saatine göre yüze uygulanmalıdır. Cildin emdiği faydalı bileşenler, uyku halinde hücrelere eşit biçimde dağıtılır. Bu dağıtım sonucunda kişi, sabah uyandığında canlı ve genç bir yüze sahip olur
  ]]>
  Hassas Ciltler İçin Maske https://www.maskeler.gen.tr/hassas-ciltler-icin-maske.html Thu, 25 Oct 2018 13:02:49 +0000 Hassas Ciltler İçin Maske, eğer cildiniz oldukça hassas bir yapıda ise hemen kızarıp tahriş oluyor ise, hassas ciltler içi hazırlayacağınız maske cilt bakımı için en ideal olan bakımdır. Genellikle hassas cildin belirli özel Hassas Ciltler İçin Maske, eğer cildiniz oldukça hassas bir yapıda ise hemen kızarıp tahriş oluyor ise, hassas ciltler içi hazırlayacağınız maske cilt bakımı için en ideal olan bakımdır. Genellikle hassas cildin belirli özellikleri vardır, mesela cildin hem sıcağı hem de soğuğu sevmemesi gibidir. Ayrıca güneşin ışınından, terleme sonrasında ortaya çıkan lekeler ya da tahrişler ve kızarıklıklar, acılı yemekler, strese bağlı olarak cilt renginde meydana gelen değişimler, ufak bir dokunuş sonrasında kızarmalar, morarmanın olması özellikle tipik hassas cildin olduğunu gösteren temel belirtilerdir. Hassas olan cildinize hazırladığınız maske ile bakım yaparak rahatlatabilirsiniz. Çoğunlukla hassas ciltler için hazırlanan maskelerin içerisinde kullanılan gıdalarda B1, B6, B2, C, E ve D vitaminini içeren muz çok önemlidir. Muz özellikle cildinizin erken kırışmasını engeller. Hatta düzenli olarak muz ile hazırlanan maske cildinizi daha fazla canlandırır ve maskeyi uyguladıktan sonra kısa sürede aradaki farkı görebilirsiniz. Hassas cilt için hazırlayacağınız maskenin içerisinde kullanılan elma birden çok fazla vitamin barındırmaktadır. Özellikle A vitamini cildinizi tam anlamı ile pürüzsüz olmasına yardımcı olur. 

  Hassas Ciltler İçin Maske
  Hassas Ciltler İçin Maskenin Malzemeleri
  • Badem sütü
  • Nane yaprağı
  • Blender
  • Muz
  • Elma
  • Cilt losyonu ya da nemlendirici
  Hassas Ciltler İçin Maskenin Hazırlanışı,

  Kasenin içerisine öncelikle badem sütünü ilave edelim. Bu arada muz ve elmayı dilimleyerek badem sütünün içine ilave edelim. Daha sonra nane parçalarını atalım ve 2 tatlı kaşığı yüz losyonundan ekleyelim. Bütün malzemelerin hepsini blenderdan geçirelim ve krem kıvamını almasını sağlayalım. Dudak üstünüz ve göz altları haricinde yüzünüze maskeyi uygulayın. Yaklaşık 10 dakika maske yüzünüzde kalsın ve daha sonra yüzünüzü yıkayarak durulayın.
  ]]>
  Yağlı Ciltler İçin Maske https://www.maskeler.gen.tr/yagli-ciltler-icin-maske.html Thu, 25 Oct 2018 23:22:24 +0000 Yağlı Ciltler İçin Maske, yağlı cilt sorunu olan kişilerin bir cilt uzmanı ile görüştüğünde uzman kişinin ilk soracağı soru cilt temizliğinin ve bakımının düzenli olarak yapılıp yapılmadığını anlamakt Yağlı Ciltler İçin Maske, yağlı cilt sorunu olan kişilerin bir cilt uzmanı ile görüştüğünde uzman kişinin ilk soracağı soru cilt temizliğinin ve bakımının düzenli olarak yapılıp yapılmadığını anlamaktır. Şayet size yağlı bir cilde sahipseniz cildinizi kesinlikle periyodik yöntemlerle temizlemelisiniz. Bu yüzden yüzünüzü soğuk suyla değil de ılık su kullanarak yıkamanız cilt tabakasında yer alan yağların çok daha basit bir şekilde çözülmesinin yanı sıra temizlenmesini sağlayacaktır. Yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerin cilt temizliği yaparken kesinlikle alkol barındıran ürünlerden uzak durmaları gerekmektedir. Bu nedenle alkol içermeyen alkolsüz cilt tonik uygulanması ile hem cilt gözeneklerinin açılması hem de ciltte biriken yağlardan cildinizi kurtarmış olursunuz. Ayrıca yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerin ciltlerini nemlendirmek amaçlı yağlı cilt yapısına uygun olarak üretilen ve yağ içermeyen kremler kullanabilirsiniz.

  Yağlı cilt korunması oldukça güç olan zor cilt türüdür. Özellikle yaz mevsiminde sıcak nedeni ile yağ bezeleri kış mevsimine oranla daha da fazlalaştırır. Bu nedenle ciltteki yağ miktarı en üst seviyelere çıkarak sivilce oluşmasının mani olunamaz. Yağlı cilt üzerinde uygulanan makyaj malzemelerinin de cilt yapısına göre doğru seçilmesi de oldukça önemlidir ve yapılan makyaj oldukça az v yerli yerinde abartılmadan yapılmalıdır. Aksi halde bilinçsiz kullanılan ürünler ciltte sivilce meydana gelmesine sebep olabilmektedir. Bu yüzden kişiler cilt türlerini bilerek cilt tipine uygun bakım uygulamalıdırlar.

  Yağlı Ciltler İçin Maske

  Yağlı Ciltler İçin Maske Tarifi

  Yoğurt Ve Karbonat Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

  • 1 çorba kaşığı yoğurt
  • 1 kahve kaşığı karbonat

  Yağlı ciltler için maske hazırlığımıza uygun bir kaseye 1 çorba kaşığı yoğurt ve 1 kahve kaşığı karbonat ilave ederek karışımı iyice karıştırarak harmanlayalım. Ardından hazırladığımız maskeyi yüze aşağıdan yukarıya doğru parmak uçlarımızla hafif masaj hareketleriyle sürerek yaklaşık olarak 30-35 dakika kadar yüzümüzde bekletelim. Yağlı cilt yapısının dengesini en iyi şekilde sağlayan bu maske dengelemenin yanı sıra cildi siyah noktalardan da arındırır. Özellikle yağlı cilt problemlerinden bir teki de siyah noktalardır hem cildinizin yağ oranını dengelemek için hem de siyak noktalardan kurtulmak amaçlı en az 15 günde bir yoğurt ve karbonat maskesini cildiniz için uygulayabilirsiniz. Ancak hassas bir cilde sahip iseniz ayda bir kez uygulamanız yeterli olacaktır. Yağlı ciltler için hazırlanan maskede kullanılacak olan yoğurt cildin olması gereken nem dengesini sağlamanın yanı sıra dengede de tutarken maskede kullanılan karbonat ise cildin çok daha canlı ve sağlıklı gözükmesine yardımcı olur.

  Yağlı Ciltler İçin Limon Kabuklu Cilt Maskesi

  • 2 adet limon kabuğu rendesi
  • 2 çorba kaşığı su

  Yağlı ciltler için hazırlanan en uygun maskelerden biride limon kabuklu maske tarifidir. Maskemizi hazırlamak için 2 adet limonu bol suda yıkadıktan sonra uygun bir kabın içine rendeleyelim. Rendelenen limon kabuklarının üzerine 2 yemek kaşığı kadar su ilave ederek karışımı iyice karıştıralım ve bu şekilde yaklaşık olarak 5-6 dakika kadar bekleterek karışımı robottan geçirelim. Ardından hazır hale gelen limon kabuğu maskesini bir parça pamuk yardımıyla yüzümüze sürüp yaklaşık olarak 3-4 dakika kadar bekleterek ılık suyla yüzümüzü yıkayarak temizleyelim. Bu maske haftada bir kez yağlı cilde sahip kişiler tarafından uygulanabilir.

  ]]>
  Zeytinyağı Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/zeytinyagi-maskesi.html Fri, 26 Oct 2018 21:21:40 +0000 Zeytinyağı maskesi, zeytinyağı cilt ve saç sağlığı için oldukça önemli bir maddedir. Doğal yani hakiki zeytinyağı cildin kimyasal yapısı ile daha uyumlu olduğu için cilt bakımı ve saç bakımı için hakiki ol Zeytinyağı maskesi, zeytinyağı cilt ve saç sağlığı için oldukça önemli bir maddedir. Doğal yani hakiki zeytinyağı cildin kimyasal yapısı ile daha uyumlu olduğu için cilt bakımı ve saç bakımı için hakiki olanı kullanılmalıdır. Zeytinyağı özellikle kuru ciltler için inanılmaz bir bakım ürünüdür. Dirsek, diz gibi bölgelerde oluşan kuruluk ve çatlamalar için oldukça başarılıdır. Zeytinyağı düzenli aralıklar ile kullanıldığında cildin yumuşamasını ve nemlenmesini sağlar. Ciltte aşırı kuruluk problemi olan kişiler zeytinyağını gece yatmadan önce cildine uygulayabilir. Zeytinyağı sabaha kadar ciltte bekletildiğinde kuruluk problemine karşı iyi gelir. İçeriğinde bulunan maddeler cilt hastalıklarına karşı da iyi gelir. Ciltte oluşan hastalıkların iyileşme sürecini kısaltır. Aynı zamanda hakiki zeytinyağı güneş yanıklarına karşı da kullanılabilir.

  Zeytinyağı maskeleri cilt için uygulandığında cildi besler ve yumuşatır. Evde her an bulunan malzemeler ile zeytinyağı maskesi kolaylıkla hazırlanabilir. Pürüzsüz ve kusursuz bir cilt için zeytinyağı maskesi tariflerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

  Cilt için zeytinyağı maskesi: Yeteri kadar zeytinyağı ve toz şeker yeterli ölçülerde karıştırılır. Elde edilen karışım cilde dairesel hareketler ile uygulanır. Maske ciltte 15 dakika kadar bekletilerek cilt ılık su ile yıkanır. Zeytinyağı maskesi cildi yenileyici etki göstererek daha pürüzsüz ve kusursuz görünmesini sağlar.

  Zeytinyağlı bronzlaştırıcı maske: 1 yemek kaşığı limon ve 1 yemek kaşığı hakiki zeytinyağı homojen bir şekilde karıştırılır. Elde edilen maske cilde masaj yapılarak sürülür. 15 dakika kadar bekletilerek maske ciltte ılık su yardımı ile çıkarılır. Ardından cilt nemli havlu ile kurulanır.

  Cilt kırışıklığı için zeytinyağı maskesi: 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı limon suyu uygun bir kasenin içinde karıştırılır. Hazır hale gelen maske cilde dairesel hareketler ile uygulanır. Maske cildi nemlendirir, cildi güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korur. Aynı zamanda ciltte oluşan kırışıklıkların görünümünü azaltarak, yeni kırışıklıkların oluşma sürecini yavaşlatır.

  Zeytinyağı Maskesi

  Zeytinyağı ile vücut maskesi: Maske için 3 yemek kaşığı zeytinyağı, püre kıvamına getirilmiş maydanoz ve 1 yemek kaşığı limon suyu uygun bir kabın içinde homojen bir şekilde karıştırılır. Elde edilen karışım tüm cilde masaj yapılarak sürülür. Yaklaşık 20 dakika kadar bekletildikten sonra maske ciltte arındırılır. Zeytinyağlı vücut maskesi tüm cilt için uygun bir maskedir ve ayda 1 defa tekrarlanabilir.

  Saç için zeytinyağı maskesi: 1 yumurta sarısı, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı badem yağı homojen bir şekilde karıştırılır. Elde edilen karışım saç diplerinden başlanarak tüm saça yedirilir. Saçlar taranarak bir bone ya da strech ile kapatılır. Yaklaşık 30 dakika bekletildikten sonra saçlar ılık su ile maskeden arındırılır. 15 gün ara ile maske düzenli olarak uygulanabilir. Saçların daha sağlıklı, daha bakımlı ve dolgun bir görünüm kazanmasını sağlar.

  Zeytinyağı ile dudak bakım maskesi: 1 kahve kaşığı şeker ve 1 kahve kaşığı hakiki zeytinyağı homojen bir şekilde karıştırılır. Elde edilen karışım bir pamuk yardımı ile dudaklara sürülür ve hiç kullanılmamış bir fırça ile dudaklar hafif hareketler fırçalanır. Maske dudakları ölü deriden arındırır, kuruma ve çatlaklara karşı iyi gelir. Aynı şekilde zeytinyağı dudaklar için bal mumu ile karıştırılarak da maske hazırlanabilir. Balmumu eritilerek zeytinyağı ile homojen bir şekilde karıştırılır ve elde edilen karışıma hoş kokulu tercihe göre bir esans damlatılabilir. Hazır hale gelen maske dudaklara masaj yapılarak sürülür. Kuruma, çatlak gibi problemleri önleyici ve tedavi edici etki sağlar.

  ]]>
  Doğal Sivilce Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/dogal-sivilce-maskesi.html Sat, 27 Oct 2018 10:24:07 +0000 Doğal Sivilce Maskesi, sivilce çoğunlukla herkesin korkulu bir rüyası gibidir. Öyle ki, sivilceler yüzünüzde çıktığı zaman sivilce ile oynamak, sıkmaya çalışmak izin kalma riskini oldukça arttırmaktadır. Bu izin sebebi ise Doğal Sivilce Maskesi, sivilce çoğunlukla herkesin korkulu bir rüyası gibidir. Öyle ki, sivilceler yüzünüzde çıktığı zaman sivilce ile oynamak, sıkmaya çalışmak izin kalma riskini oldukça arttırmaktadır. Bu izin sebebi ise, sivilcenin oluştuğu yerde iltihabın dışarı çıkmadan cildin altında sıkışarak kalmasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca yüzünüzde herhangi sivilce oluşumu olmasa bile cildinizde iltihap olabilir. Sivilcenin oluşma nedeni ise, tıkanmış gözeneklerden kaynaklı olarak ortaya çıkmasıdır. Çünkü cilt gözenekleri tıkandığı zaman sivilce için ciltte bakteriler oluşarak birikmeye başlar. Oluşan bakteriler özellikle belirli bir sayıya ulaştıktan sonra iltihaplanma ve sonrasında sivilceler ortaya çıkmaktadır. Çoğunlukla ciltteki tıkanmış gözenekler sivilcenin daha hızlı olarak yayılmasına sebep olmaktadır. Fakat bunu engellemenin en kolay yolu doğal sivilce maskesini hazırlamaktır.

  Kil ve Limon İle Doğal Sivilce Maskesi İçin Gerekli Malzemeler
  • 1 adet yumurta akı
  • 1 tatlı kaşığı kil (yeşil ya da beyaz)
  • 1 çay kaşığı taze limon suyu
  • 6-7 damla çay ağacı yağı
  Doğal Sivilce Maskesi
  Kil ve Limon İle Doğal Sivilce Maskesinin Hazırlanışı, 

  Öncelikle kasenin içerisine yumurta akını ve limon suyunu ekleyerek karıştıralım. Bu karışımın içine azar azar kili ekleyelim ve karıştırmaya devam edelim. En son çay ağacı yağını da ekleyelim ve son defa karıştırarak maskeyi hazır duruma getirelim. Doğal sivilce maskesini sadece göz kenarları hariç bütün yüzünüze uygulayın. Maske yüzünüzde yaklaşık olarak 20 dakika kadar beklemelidir. Daha sonra maskeyi bol ılık su kullanarak yüzünüzü temizleyin. Yüzünüzü kurulayın ve nemlendirici ile işlemi tamamlayın.

  Doğal Sivilce Maskesinin Faydaları, 

  Kil özellikle ciltteki mevcut olan yağın fazlasını alarak, tıkalı gözeneklerin açılmasına, yağ üretimini de dengeli olması açısından etkili doğal üründür. Ayrıca kil içerdiği mineraller ile cildinizi besler ve daha iyi bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olur. Sivilce maskesinin gücünü arttıran ise gözenekleri temizleme de yumurta akınında büyük faydası bulunmaktadır. Çünkü yumurta akı da aynı kil gibi oldukça iyi ve etkili bir temizleyicidir. En önemlisi cildi sıkıştırarak doğal parlaklı verir ve siyah noktaları da önler. Çay ağacı yağı ise, her cilt tipi için uygundur ve doğal yağdır. 
  ]]>
  Saç İçin Yumurta Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/sac-icin-yumurta-maskesi.html Sat, 27 Oct 2018 10:56:42 +0000 Saç İçin Yumurta Maskesi, Yumurta, vücudumuza beyin gelişimine faydalı olduğu gibi saç ve cilt bakımı açısından oldukça önemli ve faydalıdır. Yumurtanın hem akında hemde sarısında çok faydalı protein, vitamin gibi bir Saç İçin Yumurta Maskesi, Yumurta, vücudumuza beyin gelişimine faydalı olduğu gibi saç ve cilt bakımı açısından oldukça önemli ve faydalıdır. Yumurtanın hem akında hemde sarısında çok faydalı protein, vitamin gibi bir çok bileşenler vardır. Yumurtanın yüz için ve saç için ayrı ayrı uygulanan maskesini kullanalar pişman olmamıştır. Saç için hazırlanacak olan yumurta maskesi saçın fön  ısısına karşı dayanıklı olmasına kuru  havalardan yıpranmış ve  ser görünen saçları sağlıklı hale getirmeye parlatmaya ve uzatmaya yarar. Bu maske yumurtanın sarısı ile hazırlanacaktır yalnız uygulama sonrasında saça hiç bir şekilde makine  değmeyecektir doğal halinde kurutulması önemlidir. 

  Saç İçin Yumurta Maskesi
  Yumurta Maskesi İçin Gerekli Malzemeler
  • Elma sirkesi 
  • Zeytin yağı 
  • 1 adet yumurta ama saçın yoğunluğuna ve uzunluğuna göre karar verebilirsiniz.
  • Hakiki bal
  Hazırlanışı: Yumurtanın akını ayırıp sarısını derin bir kabın içerisine koyun içine zeytin yağı yarım kahve fincanı koyun  bir yemek kaşığı elma sirkesi ve bir tatlı kaşığı balı da ilave edin isterseniz sirkeyi  yıkanacak olduğunuz suyun için  de ekleyebilirsiniz saça parlaklık verecektir. Daha sonra bunları iyice birbirine karıştırın saçın diplerine ve uçlarına iyice yedirin her yere sürdüğünüzden emin olduktan sonra saçlarınızı bir  eşarp veya bone yardımı ile kapatın  bir saat bekledikten sonra yıkayabilirsiniz. Yukarı da da belirttiğimiz gibi kesinlikle her hangi bir cihazla kurutmayı denemryin.

  ]]>
  Saç Dökülmesine Karşı Maske https://www.maskeler.gen.tr/sac-dokulmesine-karsi-maske.html Sun, 28 Oct 2018 06:58:50 +0000 Saç Dökülmesine Karşı Maske, Saç dökülmesi, artık çağın hastalığı haline geldi. Hem bayanlar hemde erkekler bu sıkıntıyı yaşamaktadır. Saç dökülmesi sonrası, saç ekimleri oldukça yaygınlaşmış durumdad
  Saç Dökülmesine Karşı Maske, Saç dökülmesi, artık çağın hastalığı haline geldi. Hem bayanlar hemde erkekler bu sıkıntıyı yaşamaktadır. Saç dökülmesi sonrası, saç ekimleri oldukça yaygınlaşmış durumdadır. Saç dökülmesi bazen genetik, bazen bakım, bazen de vitamin eksikliğine bağlı olmaktadır. Uzmanlar saç dökülmesini azaltmak veya ortadan kaldırabilmek için evde yapılabilecek bazı maske çeşitleri önermektedir. Bunlardan bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

  1.Maske
  • Bir tutam ısırgan otu
  • Bir baş sarımsak
  • Bir tutam çörek otu
  • Zeytinyağ
  Yapılışı: Bu malzemelerin hepsini bir cam kavanozun içine koyalım, üzerini zeytinyağ ile dolduralım. Bir tencerenin dibine havlu koyarak biraz da su ekleyelim. Kavanozu da tencereye alalım. Yarım saat kısık ateşte kaynatalım. Bir gece bekleyip süzelim. Haftada 1-2 defa saç diplerine masaj yaparak sürelim. Streç filmle sarıp, yaklaşık bir saat kadar bekletelim. Daha sonra yıkayalım. Fazla beklemesinde bir sakınca yoktur. İsterseniz sabaha kadar kalabilir.

  2. Maske
  • Yaklaşık 5 gr kadar lavanta
  • 750 ml su
  Yapılışı: Lavantayı kaynayan suya atalım. Kaynama noktasına yakın ısıda 5 dakika demleyelim. Ilıyınca saç diplerine masaj yaparak sürelim. Yarım saat bekledikten sonra yıkayalım.

  Saç Dökülmesine Karşı Maske
  3. Maske
  • 5 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 2 yumurta
  Yapılışı: Zeytinyağı ve yumurtayı birlikte iyice çırpalım ve saça uygulayalım. Bu karışımı saçınıza uygulandıktan sonra bone veya streç film yardımıyla iyice saralım. 15 dakika bu şekilde bekledikten sonra, bol suyla durulayalım.

  4. Maske
  • 3 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 2 yemek kaşığı bal
  Yapılışı: Zeytinyağı ve balı iyice karıştırdıktan sonra, saç diplerine masaj yaparak sürelim. Bone ve streç film yardımıyla iyice saralım. 15 dakika bekledikten sonra, bol suyla durulayalım.

  5. Maske
  • Zeytinyağı
  • Bal
  • Tarçın
  • 2 yumurta
  • Badem yağı
  Yapılışı: Bütün malzemeleri iyice karıştıralım. Ardından bu karışımı masaj yaparak saç diplerine sürelim. 15 dakika bekledikten sonra yıkayalım. Haftada 3-4 defa yapılabilir.

  Yukarıda bulunan maske çeşitleri, saç dökülmelerini azaltmak veya ortadan kaldırmak için yapılabilecek en doğal çözüm yoludur. Hem evde yapılabilecek, hemde maddi anlamda kişiyi zorlamayacak doğal çözüm seçeneğidir.
  ]]>
  Kuru Saçlar İçin Maske https://www.maskeler.gen.tr/kuru-saclar-icin-maske.html Mon, 29 Oct 2018 04:54:35 +0000 Kuru saçlar için maske, Bayan olsun erkek olsun, vücudumuzda en çok önem verdiğimiz yerlerin başında gelir saçımız. Öyle ki saçlarımız bütün havayı içine çeken ve yıpranması çok kolay bir parçamızdır. Doğduğumuz g Kuru saçlar için maske, Bayan olsun erkek olsun, vücudumuzda en çok önem verdiğimiz yerlerin başında gelir saçımız. Öyle ki saçlarımız bütün havayı içine çeken ve yıpranması çok kolay bir parçamızdır. Doğduğumuz günden itibaren bizi yalnız bırakmayan saçlarımız, zamanla öyle bir hal alıyor ki yıpranıyor, kırılıyor, dökülüyor. Bu belirtilerin yanı sıra saçlarda kuruluk meydana gelmektedir. Dolayısıyla kuru saçların bakımı zordur ve hassas bir dönemden geçildiği kesindir. Kuru olan saçlara kimyasal ürünler kullanmak yerine, her evde mümkün olan besinlerle saçımızın yumuşamasına  ve sağlıklı görünmesine  yardımcı olabiliriz. Kuru saçlar için ilk  uygulamamız gereken saçımıza zeytinyağıdır. Zeytin yağını sıcak ve soğuk olmak üzere  iki farklı şekilde saç derisine uygulamamız mümkündür. 

  Kuru saçlar için zeytinyağlı maske,

  Vücudumuzun birçok yerinde kullandığımız zeytin yağını saçımız içinde kullanmak istedik ve etkisini 3 gün sonra görebilirsiniz. Saçımıza uygulayacağımız zeytinyağ kürünü öncelikle ılık sıcaklıkta uygulamak istiyorsanız. Yarım kahve fincanını ocakta kaynatın ve ılındığında saç derisine parmak uçlarınızla uygulayabilirsiniz. Aynı şekilde soğuk ta zeytin yağını uygulayabilirsiniz. Saç derisine sürülen zeytinyağı, saçı besler ve doğal bir parlaklık meydana gelir. Uygulama işlemi bittikten sonra az bir şampuanla yıkayabilirsiniz. Bu işlemi haftada üç kez deneyebilirsiniz.

  Kuru Saçlar İçin Maske
  Kuru saçlar için yumurta ve yoğurt ile maske,

  Kuru saçlar için diğer bir maske ise yumurta akı ve yoğurt olacaktır. Bu maske saçlarınızı nemlendirerek, canlılık kazandırıyor. Çevresel faktörlere karşı saçınızı ısıdan, güneş ışınlarına karşı korumaktadır. Küçük bir kase içine iki kaşık yoğurt ve iki yumurta akını karıştıralım. Bu ölçü saçınızın uzun ve kısalığına göre değişiklik göstermektedir. Yapılan karışım saç diplerinde başlayarak, saç uçlarına kadar uzanan uygulamayı yaklaşık bir saat kadar bekletelim. Ve ardından ılık su ile yıkayalım. Suyunuzun ılık olmasına dikkat edin, aksi halde sıcak su olur ise yumurtanın pişme ihtimali vardır. Bu işlemi haftada iki kez uygulayabilirsiniz. 
  ]]>
  Cilt Nemlendirici Maske https://www.maskeler.gen.tr/cilt-nemlendirici-maske.html Mon, 29 Oct 2018 21:34:39 +0000 Cilt nemlendirici maske hem erkek hem de kadınlar için yararlı olabilecek ve cildin kaybettiği nemle birlikte canlılığını geri kazandırabilecek bir uygulamadır. Hazır olarak pek çok kozmetik markasının hazırladığı ürünler Cilt nemlendirici maske hem erkek hem de kadınlar için yararlı olabilecek ve cildin kaybettiği nemle birlikte canlılığını geri kazandırabilecek bir uygulamadır. Hazır olarak pek çok kozmetik markasının hazırladığı ürünler içinden bu maskeyi bulabileceğiniz gibi evde kendiniz de rahatlıkla bu maskelerden hazırlayabilirsiniz. Doğal ürünler kullanmaktan hoşlanan kişiler arasında yer alıyorsanız önerdiğimiz maskeleri uygulamanız kesinlikle sizin için faydalı olacaktır.

  Doğal Cilt Nemlendirici Maske,

   2 yemek kaşığı ve 2 yemek kaşığı süt ile hazırlayabileceğiniz bu maske sayesinde kurumuş olan cildinizin nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Bal ve sütü karıştırarak hazırlayacağınız bu maskeyi cildinize ve boynunuza masaj yaparak sürüp 15 dakika bekletmeniz gerekiyor. Daha sonra ılık su ile yıkamalısınız. Yüzünüzü yıkadıktan sonra kağıt havlu ile kurulayın. Bu maskeyi haftada bir kez uyguladığınız takdirde etkilerini kısa sürede göreceğinize emin olabilirsiniz.

  Cilt Nemlendirici Maske
  Kuru Ciltler için Cilt Nemlendirici Maske, 

  1 yumurtanın sarısı ile 1 yemek kaşığı balı karıştırarak hazırlayabileceğiniz bu maskeyi göz çevreniz hariç tüm yüz bölgesine rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bu maske sayesinde cildinizde kurumaya yüz tutmuş olan döküntüleri temizleyebilmeniz mümkün olacaktır. Maskeyi yüzünüze uyguladıktan 10 dakika sonra ılık suyla yıkayıp kuruladığınız takdirde kuruyan cildinizin daha nemli ve daha canlı bir görünüme kavuşacağını görebilirsiniz.

  Hassas Ciltler için Cilt Nemlendirici Maske, 

   1 yumurta sarısı, 2 yemek kaşığı zeytin yağı, yarım su bardağı ezilmiş çilek ve 3 yemek kaşığı yulafı karıştırarak hazırlayacağınız bu maskeyi krem kıvamına getirmeniz gerekiyor. Maskeyi hazırlayıp cilde masaj yaparak uyguladıktan sonra 20 dakika bekletip ılık suyla yıkamanız yeterli olacaktır. Bu maske ile kurumuş ciltlerde sıklıkla görülen göz altı kırışıklığı sorunlarınızdan da kurtulabilirsiniz.

  Tüm Cilt Tipleri için Cilt Nemlendirici Maske, 

  1 yemek kaşığı badem yağı, 1 yemek kaşığı üzüm pekmezi, 1 yemek kaşığı susam yağı ve yarım avokado rendesini karıştırıp maskeyi hazırlıyorsunuz. Yatmadan evvel uygulayacağınız bu maskeyi cildinize sürdükten sonra 20 dakika bekletip yıkamalısınız. Her hafta bir kez olmak üzere 1 ay boyunca bu maskeyi uyguladığınız takdirde kurumuş olan ve bu kuruluk yüzünden pul pul dökülmeye başlayan cildinizin canlanmasını sağlayabilirsiniz.
  ]]>
  Cilt Sıkılaştırıcı Maske https://www.maskeler.gen.tr/cilt-sikilastirici-maske.html Tue, 30 Oct 2018 11:02:33 +0000 Cilt Sıkılaştırıcı Maske, Yaşın otuzlu yaşları geçmesi ile birlikte cilt eski esnekliğini ve güzelliğini kaybetmeye başlar. Bunun nedeni yaş ilerledikçe hücre faaliyetlerin yavaşlamasıdır. Buna bağlı olarak da cildin ba Cilt Sıkılaştırıcı Maske, Yaşın otuzlu yaşları geçmesi ile birlikte cilt eski esnekliğini ve güzelliğini kaybetmeye başlar. Bunun nedeni yaş ilerledikçe hücre faaliyetlerin yavaşlamasıdır. Buna bağlı olarak da cildin bağ dokusu gücünü kaybeder ve cilt de kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelmeye başlar. Aslında bu doğal bir süreçtir ve yaş aldıkça yaşlanmanın etkileri her şeyde olduğu gibi vücudumuzda da görülmeye başlar.

  Yaşlanmayı önlemek mümkün değildir ama etkileri yavaşlatmak mümkündür. Teknolojinin gelişmesi ile sağlık sektörü bu konuda yeterince iyi seviyededir. Fakat cerrahi müdahaleler çoğu zaman istenilen sonucu vermediği gibi usta ellerde gerçekleşmeyen operasyonlar eskisinden daha kötü bir görünüme neden olabilmektedir. 

  Genç ve güzel görünümü korumak herkesin istediği bir şeydir. Bunu sağlamak için pek çok kozmetik ürünü vardır. Bu ürünlerin bir çoğuda yaşlanmanın etkisini geciktirmekte çok da etkilidir. Fakat bu kozmetik ürünleri hem çok pahalı hem de her kadının süreklilik sağlayamayacağı kadar karmaşıktır. Kozmetik ürünlerini kullanıyor olsanız bile, belli zamanlarda cildi rahatlatan kaybettiği canlılığı geri kazandıran doğal maskeler ve bakımlar uygulamak cildinizin genç görünümüne fayda sağlayacaktır. 

  Cilt Sıkılaştırıcı Maske
  Cilt Sıkılaştırıcı Kil Maskesi:
  • 2 yemek kaşığı beyaz kil
  • 1 yemek kaşığı soya yağı,
  • 1 çorba kaşığı bal
  • 1 yemek kaşığı ezilmiş yaban mersini
  Hazırlanışı Ve Uygulanışı:

  Bir çorba kasesinde bütün malzemeleri karıştırın. çatal yardımı ile güzelce çırparak malzemelerin bir birleri ile güzelce kaynaşmasını sağlayın. cildinizi temizleyin ve karışımı maske şeklinde sadece göz çevreniz dışında yüzünüze ve boyun ve dekolte bölgenize uygulayın. Yarım saat kadar bekletip, sıcak su ile ıslattığınız pamuklu bir bezle cildinizi tahriş etmeyecek şekilde temizleyin. Ardında yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

  Cilt Sıkılaştırıcı Bal Maskesi:
  • 1 adet yumurta beyazı 
  • 1 çorba kaşığı bal
  Hazırlanışı Ve Uygulanışı:

  Yumurta akını güzelce kar haline gelinceye kadar çırpın. Üzerine balı ilave edip, güzelce karıştırın. Maske halinde cildinize uygulayın. 25 dakika bekletip, ılık su ile temizleyin. Ardından yüzünüzü soğuk su ile yıkayıp kurulayın. Daha sonra cildinize en uygun nemlendirici ile nemlendirin.

  Bu maskeyi günlük uygulamanızda hiç bir sakınca yoktur. Bu maske içeriğindeki bal ile cildinizde oluşacak sivilce ve aknelere karşı hem tedavi edici hemde engelleyici bir etkiye sahiptir. Yumurta beyazı ise, cilde esneklik kazandırır. Daha sıkı bir görünüme kavuşturur. Cilt hücrelerini besleyerek cildin yenilenmesine yardımcı olur.
  ]]>
  Bal Tarçın Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/bal-tarcin-maskesi.html Tue, 30 Oct 2018 13:23:37 +0000 Bal Tarçın Maskesi, Sivilce ve cilt lekeleri bir çok insanın şikayet ettiği bir cilt sorunudur. Özellikle ergenliğe giren gençleri bu sorunlar psikolojik bulanıma sokmaktadır. Bu sorun özellikle erkek çocuklarında çok daha fazl Bal Tarçın Maskesi, Sivilce ve cilt lekeleri bir çok insanın şikayet ettiği bir cilt sorunudur. Özellikle ergenliğe giren gençleri bu sorunlar psikolojik bulanıma sokmaktadır. Bu sorun özellikle erkek çocuklarında çok daha fazla ve daha şiddetli görülmektedir. Sivilceli yüz o yaştaki bir çocuğun sosyal hayatın etkilediği gibi, okul hayatını da kötü yönde etkilemektedir. İşte bütün bu sorunlardan evde çok kolay ve ucuz bir şekilde kurtulmanız mümkün. Aşağıda tarifini vereceğimiz maskeyi düzenli uygulayarak özellikle ergenlik sivilcelerinden kurtulabilir, ilerleyen zamanlarda ise, bu cilt problemlerinin kalıcı lekelere ve aknelere dönüşmesini önleyebilirsiniz.

  Bal Tarçın Maskesi
  Ballı Tarçın Maskesi Malzemeler:
  • 2 çorba kaşığı bal
  • Yarım çay kaşığı toz tarçın.
  Hazırlanışı Ve Uygulanışı:

  Bir kasenin içerisine iki çorba kaşığı balı alın. Üzerine tarçını ilave edip karıştırın. Cildinizi temizleyin ve göz çevreniz hariç bütün cilde uygulayın. 10 dakika bekletip, cildinizi bol ılık su ile yıkayın. Cildinizin yumuşacık ve pürüzsüz bir hale geldiğini göreceksiniz.

  Not: Maskeyi uygulamadan önce cildinizin tarçına veya bala alerjisi olup olmadığını anlamak için, çok küçük bir bölgenize az miktarda uygulayın. Eğer cildinizde her hangi bir kızarıklık veya tahriş meydana gelmiyorsa, maskeyi gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz.
  ]]>
  Peeling Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/peeling-maskesi.html Tue, 30 Oct 2018 23:40:36 +0000 Peeling maskesi, cildinizi yenileyen, canlanmasını sağlayan maske türüdür. Bunu belli dönemlerde uygularsanız, cilt sağlığında sorunlar yaşamazsınız. Evinizde bile peeling maskesini kolayca hazırlayabilirsiniz. Ciltteki ölü h Peeling maskesi, cildinizi yenileyen, canlanmasını sağlayan maske türüdür. Bunu belli dönemlerde uygularsanız, cilt sağlığında sorunlar yaşamazsınız. Evinizde bile peeling maskesini kolayca hazırlayabilirsiniz. Ciltteki ölü hücreleri temizlemek, daha canlı bir cilde kavuşmak isterseniz vereceğimiz tariflerden yararlanabilirsiniz. Özellikle kötü hava koşullarının etkisiyle solgun bir cilde, yaşlanma etkilerinin daha fazla görünür hale geldiği bir cilde sahip olanlara peeling maskesini tavsiye ediyoruz.

  Bu maskeyi uygulamadan önce cildinizi hazırlamanız çok önemlidir. Cildin derinlemesine temizlenmesi gerekir. Yüz yıkama jelleri bunun için uygundur. Maskeyi yapabileceğiniz en uygun zaman ise, geceleri yatmadan öncedir. Cildiniz güneş ışığına maruz kalmadan gece boyu kendini yenileyecektir. Ancak cildinizde sivilceler bulunuyorsa, bu maskeyi uygulamanızı tavsiye etmiyoruz. Bu şekilde sivilce yaraları enfeksiyon kapabilir ve sivilceler daha kötü bir hale gelebilir. Peeling maskesi içinde limon suyu varsa, yağlı ciltli kişiler için uygundur. Eğer cildiniz kuru ise, limon suyu cildinizi daha fazla kurutabilir. Uygun şekilde maskenin yapılması halinde, ışıl ışıl parlayan, yenilenmiş bir cilde sahip olabilirsiniz.

  Peeling Maskesi
  Peeling maskesi tarifleri

  Kahveli peeling maskesi: Peeling için kullanabileceğiniz en mükemmel malzemelerden biri kahvedir. Kahve ve limon suyu kullanarak, yağlı cildi olanlar faydalı bir peeling maskesi hazırlayabilir. 1 tatlı kaşığı kahve ile 1 çay kaşığı kadar limon suyunu kasede karıştırarak, cildinize tatbik edin. Maskenin cildinizde yarım saat beklemesinden sonra, ılık suyla temizleyebilirsiniz. Ardından cilt tipinize uygun bir nemlendirici sürerek, bakımı tamamlayın. Haftada 1-2 defa uygulayabileceğiniz bu peeling maskesi sayesinde cildiniz ölü hücrelerden arınacak ve canlı bir görünüme sahip olacaktır.

  Zeytinyağı ve süt peeling maskesi: Bu maskenin içeriğindeki limon suyunu kuru cildi olanlar kullanmamalıdır. Diğer cilt tiplerinde sakıncası olmaz. Maskeyi bir kasede hazırlayacaksınız. İçine 1 tatlı kaşığı saf zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı süt, 1 çay kaşığı limon suyu ile 1 çay kaşığı toz şeker koyun. Bunları karıştırdıktan sonra, cildinize ovuşturarak sürün. Yarım saat sonra cildinizi hırpalamadan ılık suyla yıkayarak, uygun bir nemlendirici sürün. Maskenin içindeki malzemelerin her biri ayrı bir fayda sağlar. Toz şeker siyah noktaları temizlerken, cilde canlılık verir, zeytinyağı ile süt cildin nemlenmesinde etkili olur, tuz siyah noktaları temizler, limon suyu yağ dengesinin sağlanmasında etkili olur. Cildinizin sahip olacağı yeni görünüme sizlerde şaşıracaksınız. Dış görünümünüzde etkili bir rol oynayan cildinize iyi bakmalısınız. Peeling maskesi bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.
  ]]>
  Bebek Pudrası Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/bebek-pudrasi-maskesi.html Wed, 31 Oct 2018 14:44:24 +0000 Bebek Pudrası Maskesi, Yeni doğmuş bebeğin cildini dış etkilerin zararlarına karşı koruması için oluşturulmuş bebek pudrasının, yetişkin insanların ciltlerine de oldukça fazla faydası vardır. Bebek pudrası yüz hatların Bebek Pudrası Maskesi, Yeni doğmuş bebeğin cildini dış etkilerin zararlarına karşı koruması için oluşturulmuş bebek pudrasının, yetişkin insanların ciltlerine de oldukça fazla faydası vardır. Bebek pudrası yüz hatlarını, çevrenin kötü etkilerine karşı korur. Cilde kaybettiği ışıltıyı ve canlılığı geri kazandırır. 

  Cilt için tam bir mucize diye adlandırabileceğimiz bebek pudrasının cilde olan faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:
  • Cildinde terleme sorunu olan kişilerin yüzünün mat ve pürüzsüz görünmesini sağlar.
  • Sivilcelerin oluşmasını engeller. Cildin sivilcelerden kurtulması içinde oldukça etkilidir.
  • Cildiniz makyajın ve havanın etkisi ile parlama yapmaz. Sıcak havalarda terletmez ve cildiniz her an kuru kalır.
  • Haftada iki defa cilde düzenli olarak uygulandığında cilt lekelerini yok eder.
  Bebek pudrasının faydalarından en iyi şekilde yararlana bilmek için maske hazırlayarak uygulayabilirsiniz.

  Bebek Pudrası Maskesi
  Bebek Pudrası Maskesi Malzemeler,
  • 2 çay kaşığı bebek pudrası,
  • 1 tatlı kaşığı gül suyu
  Bebek Pudrası Maskesi Hazırlanışı Ve Uygulanışı,

  Bir kasenin içerisinde gül suyu ile bebek pudrasını karıştırın. Karıştırma işlemini hamur haline gelinceye kadar devam edin. Karışımı cildinizin üzerinde bulunan cilt lekelerinin üzerine sürün ve en az iki saat boyunca bekletin. Sürenin bitiminde cildinizi bol soğuk su ile yıkayın. Bu maskeyi düzenli olarak kullanırsanız hem cilt lekelerinden hemde sivilcelerden kısa sürede kurtulabilirsiniz.

  Pürüzsüz Bir Cilt İçin Maden Sulu Bebek Pudrası Maskesi Malzemeler,
  • 2 yemek kaşığı maden suyu
  • 1 tatlı kaşığı bebek pudrası,
  Pürüzsüz Bir Cilt İçin Maden Sulu Bebek Pudrası Maskesi Hazırlanışı Ve Uygulanışı,

  Bir kabın içerisinde maden suyunu ve pudrayı krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı cildinize göz çevreniz hariç yedirerek uygulayın. 10 dakika bekletin. Daha sonra cildinizi bol miktarda ılık su ile güzelce yıkayın. Bu maskenin cilde hiç bir şekilde yan etkisi veya zararı yoktur. Her gün gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz.
  ]]>
  Saça Yumurta Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/saca-yumurta-maskesi.html Thu, 01 Nov 2018 05:54:07 +0000 Saça yumurta maskesi ile saç bakımının tarihi 1940' lı senelere denli dayanmaktadır. Bu senelerde bayanlar aralarında yumurta sarısıyla derlenmiş saç maskeleri ve yumurta sarısı içerir şampuanlar epeyce modaydı. Yumurta s Saça yumurta maskesi ile saç bakımının tarihi 1940' lı senelere denli dayanmaktadır. Bu senelerde bayanlar aralarında yumurta sarısıyla derlenmiş saç maskeleri ve yumurta sarısı içerir şampuanlar epeyce modaydı. Yumurta sarısının saça yararı, tipik görünümünü geliştirerek saçların ek olarak sıhhatli, parlak ve narin olmasını sağlamasıdır. Ticari ve pahalı saç bakım serumlarına, hesaplı ve gösterişli bir benzer olarak da kullanabilirsiniz.
   
  Yumurta Sarısının Saça Yararları Nelerdir

  Yumurta sarısında yer alan lesitin ve protein saçı nemlendirerek güçlenmesine destekçi olmaktadır. İçerdiği kükürt ile kepeği azaltır. Saç nemlendiğinden biçim sunmak kolaylaşır ve ek olarak parlak görünür. Yumuşayan saçlar kırılmaya karşın direnç kazanır.

  Saça Ne Türlü Uygulanır

  Yumurta sarısıyla hanede saç bakımı inşa etmek epeyce kolay. Saç uzunluğunuza yönelik belirleyeceğiniz miktarda yumurta sarısını bir kasede çırpın. Maskenin ek olarak besleyici olması amaçlı bir çorba kaşığı bal ya da bir çorba kaşığı zeytinyağı ekleyebilirsiniz. Karışımı saçınıza eşdeğer miktarda yayabilmek amaçlı tutamlara ayırabilirsiniz. Yumurta sarısını uçlara sürün ardından 30 dk bekletin. Ek olarak ardından ılık ya da sıcak bulunan olmayan suyla şampuanlayabilirsiniz. Yumurta sarısını saçınıza sürerken oturduğunuz yere ve kıyafetlerinize damlamasını engellemek amaçlı boynunuza kocaman bir havlu sarabilirsiniz. Damlamaya karşın eskiyen elbiseler giymek ve oturduğunuz yere bir bez sermek de işinizi kolaylaştırabilir. Yumurta sarısını hazırlamak ve yapmak amaçlı vaktiniz yoksa yumurta sarısı ve yağdan üretilen mayonezi kullanabilirsiniz. Maskeyi saçınızdan ortaya çıkarmak amaçlı sıcak bulunan su kullanmayın nedeni ise sıcak bulunan su yumurtayı pişirir ve bu sizi çok uğraştırabilir. Olası olduğunca sıcak bulunan olmayan su kullanmaya çalışın.
  Saça Yumurta Maskesi 
  Saçların Uzaması İçin Yumurta Maskesi

  Saçlarınızın sıhhatli ve çabuk uzaması amaçlı tekrardan yumurta maskesinden faydalanabilirsiniz. Her yumurta maskesi, içerisine giren çeşitli malzemelerle pozitif neticeler doğurur. Saçlarınızın uzaması amaçlı hazırlayacağınız yumurta maskesinde ; Malzemeler,
  • 1 adet yumurta
  • Birer orta boy kaşık hint yağı ve badem yağı
  • 1 orta boy kaşık Hindistan cevizi,
  • 1 çorba kaşığı zeytinyağı
  • 2 çorba kaşığı bal olmalı.
  Hazırlanışı: Malzemelerin tamamını bir kabın arasında karıştırın, saçınızın köklerinden ucuna her tarafına sürün ve 1/2 saat bekledikten ardından ılık suyla yıkayın. Saçların uzaması amaçlı yararlı bulunan bu yumurta maskesini haftada bir defa uygulayabilirsiniz. 
   
  Saç Dökülmesini Engellemek İçin Yumurta Maskesi

  Saçlar dönemsel değişimlerde, mevsim başlangıçlarında, psikolojik baskı halinde, eksik beslenme ve çokça işlem neticesinde dökülür.  Önüne geçmenin ve iyileştirmenin en elbette yolu natürel gerekli malzemeler, besin değeri yüksek gıdalarla yapılan maskeleri kullanmaktır. Saç dökülmesini önlemenin yöntemlerinden bir tanesi de tekrardan yumurta maskesinde gizli. Malzemeler,
  • 2 yumurta sarısı
  • 2 çorba kaşığı zeytinyağı
  Hazırlanışı: 2 yumurta sarısıyla 2 çorba kaşığı zeytin yağını bir kabın arasında karıştırın. bir fincan su ek ederek, maskeyi saçlarınızın tamamına uygulayın. 20 dk bitiminde saçlarınızı durulayın.15 zaman arayla uygulayacağınız bu yumurta maskesi saç dökülmesini önleyecektir.

  Yağlı Saçlar İçin Yumurta Maskesi

  Çabuk yağlanan saçlar hem bir berbat bir imaj oluşturur hem bir de saçta ağırlık duygusu yaratarak zahmet verir. Çabuk yağlanmaya müsait saçlarınız varsa tekrardan yumurta maskesi ile bu so]]> Bal Ve Limon Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/bal-ve-limon-maskesi.html Fri, 02 Nov 2018 03:58:01 +0000 Bal Ve Limon Maskesi; Bal, sadece yiyecek ve içeceklerimizde kullandığımız bir tatlandırıcı olmanın haricinde artık cilt içinde kullanılan bir materyal haline dönüşmüştür. Limon da aynı şekilde cilt bakımı için vazgeçil Bal Ve Limon Maskesi; Bal, sadece yiyecek ve içeceklerimizde kullandığımız bir tatlandırıcı olmanın haricinde artık cilt içinde kullanılan bir materyal haline dönüşmüştür. Limon da aynı şekilde cilt bakımı için vazgeçilmez yardımcı malzeme halinde kullanılmaya başlanmıştır. Her ikisi de doğal birer kozmetik malzemesi haline gelmişlerdir. İster tek başına ister yanında yardımcı bir kaç malzemeyle birlikte cildiniz için kullanabileceğiniz kozmetik ürünü haline gelmiştir. 
  Artık günümüzde cilt bakımı uygulaması giderek yaygın hale gelmiştir. Doğal kozmetiğe yönelme de aynı oranla artış halindedir.
  Bal; ciltteki en büyük faydası cilde parlaklık verip, pürüzsüzleştirip ve yumuşak olmasını sağlar. Limon; cildi canlandırıp, peeling etkisi yaparak gergin ve sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlar. Bu iki özelliğin birleştirip cildinizde uyguladığınızda cilde faydasını bir düşünün isterseniz. Şimdi bu iki cilt dostunun birlikte kullanıldığı maske tarifini vereceğim. Ama başta söylemekte yarar var düzenli kullanım gerektirmektedir. İlk kullanımda farkı hemen anlayacaksınız ancak düzenli yapıldığında istediğiniz bebeksi bir cildi elde etmiş olacaksınız. İşte o çok basit ama geri dönüşü çok etkili olan tarifimiz;

  Bal Ve Limon Maskesi
  İçindekiler;
  • 2 tatlı kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu
  Yapılışı;

  Birbiriyle hemen harmanlanması için balı çok az ısıtmanız gerekiyor. Hafif ısınmış balın içine limon suyunu ilave edip homojen bir karışım olana kadar karıştırıyoruz. Karıştırırken de soğumuş olacağı için karışımlar birbiriyle iyice harmanlanınca temiz cildimize elde ettiğimiz malzemeyi sürüyoruz. Bu karışım cildimizde yaklaşık 30 dk durması gerekiyor. İyice cilde nüfus etmesi için gerekli ve yeterli bir süredir. Tamamlanan sürenin ardından cildimizi ılık suyla fazla ovmadan nazikçe temizliyoruz ve kuruluyoruz. 
  İşte yapmamız gerekenler tam olarak budur. Düzenli olarak hafta da iki kez uygulamanız yeterli olacaktır. İlk kullanımın sonunda zaten yumuşacık bir cilde sahip olacaksınız. Bunun vermiş olduğu güzel hisle bu maske tarifini düzenli uygulamanızı tavsiye ederim. Bu maskenin cildinize sağlayacağı avantajları ise şöyledir.

  Bal Ve Limon Maskesinin Cilde Faydası;
  • Limonun vermiş olduğu peeling etkisiyle gergin ve kırışıklığı azalmış bir cilt
  • Balın etkisiyle yumuşak, parlak ve canlı bir cilt
  • Sivilce oluşumunun engellenmesi ve geride kalan sivilce lekelerinin görünümünün azalması 
  • Siyah noktaların oluşmasının engellemesi
  Sonuç olarak cildiniz gözenekleri açılmış, nefes alan bebeksi bir yapıya ve tazeliğe sahip olacaktır. Cildimiz bizlere verilen bakmakla yükümlü olduğumuz bir emanettir. Bu emanetin sağlıklı olması sizin ellerinizdedir. Artık bundan sonra bal ve limon maskesi tarifini uygulaması sizin fikirlerinize ve düşüncelerinize kalmıştır.
  ]]>
  Siyah Maske https://www.maskeler.gen.tr/siyah-maske.html Fri, 02 Nov 2018 10:55:08 +0000 Siyah Maske, Öncelikle siyah maskenin ne olduğunu açıklayalım. Yüzlerce yıl toprağın altında kalmış, beklemiş olan polifenoller ile cilt sağlığınıza ve güzelliğinize oldukça faydalıdır. Rengi ise kendinden Siyah Maske, Öncelikle siyah maskenin ne olduğunu açıklayalım. Yüzlerce yıl toprağın altında kalmış, beklemiş olan polifenoller ile cilt sağlığınıza ve güzelliğinize oldukça faydalıdır. Rengi ise kendinden gelen doğal bir renktir yani herhangi bir katkı maddesi içermez. Siyah maskenin içerisinde bunun yanı sıra; kalsiyum, çinko, molibden, potasyum ve suda eriyen birçok vitamin de yer almaktadır. Bu maske etkisini ise ilk yarım saatte göstermektedir. Farkı hemen hissedeceksiniz. Bunun nedeni ise içerisinde 40 kg'a yakın bitkinin ve de ham maddenin özütü yer almaktadır. Ekonomik ve pratik olmasından dolayı evinizde rahatlıkla kendiniz uygulayabilmektesiniz.

  Siyah Maske Peki Nasıl Etki Eder

  Siyah maske, yüzünüzde ki dokuları ve hücrelerinizi zengin içeriğiyle besler ve mükemmel bir görünüme kavuşturur. Üst deride peeling etkisi yaratarak  taze deri oluşumunu hızlandırır ve sivilce, siyah nokta gibi engeller, olanları ise yok eder. İçeriğinin zenginliği sayesinde, yüzünüzde ki kırışıklıkları engelleyerek yaşlılık görünümünüzü de azaltır. Ayrıca zararlı olan birikimleri cildinizde uzaklaştırdığı için de genç ve parlak bir cilde sahip olursunuz. Mineral açısından oldukça zengin olan bu maske, yüzünüzde ki toksinlerden, kirlerden ve fazla yağlardan arındırarak tazelenmiş, canlanmış ve ferahlamış bir cilt kazandırır size. Gözenekleri açması sayesinde oksijen alınımı artırır ve bu sayede de cildi uyararak hücre yenilenmesini hızlandırır, iltihapları engeller, bakım sağlar. Siyah maske aynı zaman da kan dolaşımını da hızlandırır ve bu sayede de cilt için gerekli olan mineral ve vitaminlerin sağlanmasında yardımcı olur.

  Siyah Maske

  Siyah maske ilk uygulamada;

  Gözeneklerin içine nüfuz ederek, genişlemiş olan hücrelerdeki siyah birikimlerin dışarı doğru atılımını sağlar. Cilde ışıldama ve yumuşaklık kazandırır.

  3.-4. seferde;

  Artık cildiniz siyah noktalardan kurtulmuş olur. Sivilce problemi de azalmış olur. Cildiniz pürüzsüzleşmeye ve lekeler de yok olmaya başlarlar. Cildinizin daha canlı ve daha tazelendiğini fark edeceksiniz.

  8.-10. seferde;

  Artık gözle görülür düzeyde farklılığı göreceksiniz. Siyah noktalardan dolayı genişlemiş olan gözeneklerde sıkılaşma, lekelerden ve aknelerden neredeyse tamamen cildiniz arınacaktır. Alnınız da ve göz çevreleriniz de meydana gelen yaşlılık belirtisi çizgilerde de azalmayı fark edeceksiniz.  

  Siyah Maske Kullanım Şekli

  Dilerseniz sadece yüze dilerseniz de tüm vücudunuza uygulayabilirsiniz. İster parmağınızla isterseniz de bir fırça yardımı ile dilediğiniz bölgeye uygulayıp 30 dakika kadar bekleyin. 30 dakikadan sonra ılık su ile yıkayabilir veya 15-20 dakika kadar daha bekleyip soyarak da çıkarabilirsiniz. Bu uygulamayı hafta da 2 veya 3 kez uygulamanız da fayda var.

  ]]>
  Dermokil Maske https://www.maskeler.gen.tr/dermokil-maske.html Fri, 02 Nov 2018 20:00:45 +0000 Dermokil maske, Dermokil içerisinde içerisinde zengin bileşimler bulunan demir, bakır, kalsiyum, magnezyum gibi. Üstelik bitkilerinde olduğu susam yağı, gül suyu,  yeşil çay gibi vitaminleri de bulunan dermokil maske yüzleriniz i Dermokil maske, Dermokil içerisinde içerisinde zengin bileşimler bulunan demir, bakır, kalsiyum, magnezyum gibi. Üstelik bitkilerinde olduğu susam yağı, gül suyu,  yeşil çay gibi vitaminleri de bulunan dermokil maske yüzleriniz için çok faydalıdır. Dermokil  maske, cildin ürettiği fazla yağı cilt yüzeyindeki ölü hücreleri temizler ve kan dolaşımını hızlandırarak hücre yenilenmesini sağlar. Siyah noktaları derinlemesine temizler, cilde pürüzsüz ve mat görünüm kazandırır. Dermokil maske kil minerallerinin sadece güzellik ve temizlik için değil,  cilt hastalıkları içinde kullanılmaktadır.  Düşme ve ciltteki yanıklar  için de faydalı olduğu bilinmektedir. Çok  çeşitli mikro antiseptik organizmalara karşı aktif olduğu da bilimsel olarak ispatlanmıştır. Dermokil  maske cildin içindeki sıvı mekanizmanın düzenlenmeye yardımcı olarak iyileşmesini ve yeniden yapılanmasını hızlandırır. Dermokil  maske her haftada 1 ve 2 defa temiz bir cilde uygulanmalıdır. Tercihen  banyo sonrası gözenekler iyice açıldığı için genellikle banyodan sonra peeling sonrası gibi ince bir tabaka halinde uygulanmaktadır. 10 dakika kadar ciltte  beklemeli.  Kil maskesi ilk sürülürken ıslak bir yapıya sahipken, içeriğinde mentol bulunması nedeniyle cildi ferahlatır. Bir süre sonra korumaya başlar. Bu  durum sizi birazcık rahatsız edebilir. Eğer ki kuru bir cilde sahipseniz cildinizde 10 dakika kadar bekledikten sonra cildinizin biraz kuruduğunu hissedersiniz. Böylelikle  cildiniz hem yumuşak olması, hem de gözeneklerinizin daha az belirgin olmasını sağlamaktadır. Evde sürekli yapmış olduğunuz maskelerin yanı sıra daha sağlıklı ve güvenilir bir üründür. Ülkemizde  Anadolu'nun farklı bölgelerinde temin edilen, yeşil, beyaz ve pembe kil kullanılmaktadır. Cilt yapısına göre değişiklik göstermektedir. İçerdiği mineral değerleri  magnezyum, kalsiyum gibi değerleri yüksektir. Kil  topraktan çıktığı gibi herhangi bir kimyasal işlem görmeden, sadece  kozmetik kullanımına uygun bir şekilde öğütülerek kullanılmaktadır. 

  Dermokil Maske
  Dermokil maske kullanırken mutlaka cilt yapısına göre tercih edilmelidir.  

  Cildin  temiz olmasına dikkat etmekte fayda vardır. Çünkü  temizlenmiş cildin  göz çevresi hariç, ince bir tabaka halinde sürülecektir. Biz bu sürede minik hareketleri yapmamaya özen göstermeliyiz ki, canımız yanmasın. Maske ılık su ile yıkanmalıdır.  Haftalık kullanım için uygundur. Dikkat edilmesi bir diğer husus ise maske ciltte uzun süre beklediğinden geçici kızarıklıklara neden olabilir.  Bu durumda bekleme süresi ve kullanım miktarını azaltabilirsiniz. Hassas ciltlerde yüzün küçük bir bölgesinde deneme yaparak kullanmanızı öneririz. Herhangi  bir reaksiyon  tespit edilmediğinde uygulayabilirsiniz.
  ]]>
  Pudra Ve Gülsuyu Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/pudra-ve-gulsuyu-maskesi.html Sat, 03 Nov 2018 14:51:28 +0000 Pudra ve gül suyu maskesi, Gül suyu ile cildinizi güzelleştirmek, gerçekten de mümkündür. Gül suyu ile, birden fazla cilt maskesi yapmak mümkündür. Pudra ve gül suyu maskesi, bu maskelerden yalnızca Pudra ve gül suyu maskesi, Gül suyu ile cildinizi güzelleştirmek, gerçekten de mümkündür. Gül suyu ile, birden fazla cilt maskesi yapmak mümkündür. Pudra ve gül suyu maskesi, bu maskelerden yalnızca biridir. Gül suyunun, çok fazla faydası vardır. Ciltteki gözenekleri açar ve sivilcenin oluşmasını engeller. Diğer kozmetik ürünlere göre, doğal olması çok önemlidir. Cildinizin hava almasını, ferahlamasını ve arınmasını sağlar. Gözaltında oluşan morluklara iyi gelir ve cildinizin yenilemesini sağlar. Bu sayılanlar, gülsuyunun sadece birkaç faydasıdır. Bunların dışında, daha farklı faydaları da bulunmaktadır. Gül suyundan bir çok maske yapılabilir. Pudra Ve Gülsuyu MaskesiPudra ve gül suyu maskesi, çok zahmetsiz ve fazla malzeme gerektirmeyen, bir cilt maskedir. Bu maskeyi yaparken sadece, 2 yemek kaşığı bebek pudrası ve 1 yemek kaşığı kadar da gül suyu kullanmanız, yeterli olacaktır. Daha sonra, pudra ve gül suyunu karıştırıp krem kıvamına gelmesini sağlayın. Cildinize sürdükten sonra, 10 dakika kadar bekletin ve ılık su ile yıkayın. Pudra ve gül suyu maskesini, haftada iki defa uygulamanız yeterli olacaktır.

  Pudra ve gül suyu maskesinin yapılışı,

  Cildinizi siyah nokta, sivilce ve bakterilerden arındırarak, nefes almasını sağlar. Ayrıca cildinizin yaşlanmasını engelleyip, kırışıkların oluşmasını engeller.

  ]]>
  Çay Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/cay-maskesi.html Sat, 03 Nov 2018 21:07:50 +0000 Çay Maskesi, ülkemizde hemen hemen herkes tarafından sevilen ve gün içerisinde çokça tükettiğimiz olmazsa olmaz içeceklerden biri olan çayın cilt bakımında da kullanabileceğimiz bilinmektedir. Cildinizin rengini can Çay Maskesi, ülkemizde hemen hemen herkes tarafından sevilen ve gün içerisinde çokça tükettiğimiz olmazsa olmaz içeceklerden biri olan çayın cilt bakımında da kullanabileceğimiz bilinmektedir. Cildinizin rengini canlandırmak ya da genişlemiş gözeneklerinizi  sıkılaştırmaya da yaramaktadır. Eğer cildiniz yağlıya yakın yada normal cilt tipi ise çay maskesi tam size göre bir maske olabilir. Çay Maskesi sayesinde cilt bakımınızı yapabilir ve daha güzel bir görünüme bu maske sayesinde kavuşabilirsiniz. Çay maskesinin birçok faydaları vardır. Çay maskesi bol miktarda içermiş olduğu antioksidandan dolayı cildinizin su ihtiyacını uzun süre karşılama özelliğine sahiptir. Çay maskelerinin bir diğer faydaları ise; güneşten korur, gergin tutar, gözenekleri sıkılaştırır ve erken yaşlanmasını engeller ve gözaltı morluklarınızdan kısa süre içerisinde kurtulmanızı sağlar. 

  Çay Maskesi

  Çay maskesine muz ekleyerek de bir tarif oluşturabiliriz. Muzu bir kabın içinde iyice ezelim ve içine 2 yemek kaşığı demlediğimiz çaydan koyalım. Macun kıvamında bir maske elde edelim. Maskeyi yüzümüze sürelim ve 15-20 dakika kadar bekletelim. Ardından ılık suyla durulayalım. Bu maskenin faydası ise doğal yolla yüzünüz nemlenir ve yüzünüzdeki lekelerin azaltılmasında önemli bir yere sahiptir. Bir diğer tarifimiz ise şöyledir; üç yemek kaşığı pirinç unu, iki yemek kaşığı demlenmiş çay ve iki üç damla limon sıkarak iyice karıştıralım. Elde ettiğimiz karışımı yüzümüze masaj yaparak iyice yedirelim. 20 dakika beklemek yeterlidir. Ardından yüzümüzü soğuk suyla yıkayalım. Bu maskemizin faydası ise gözaltımızda oluşan mor halkaları ve şişkinliği azaltarak aynı zamanda cildimizi de daha gergin ve genç gösterecektir. Bir diğer tarifimize geçecek olursak çay ve çikolatayı karıştıracağız. Bilindiği gibi çikolata da çay gibi içerdiği antioksidan bakımından zengindir. 3-4 yemek kaşığı kakao tozuna iki üç kaşık demlenmiş çayı karıştıralım. Yüzümüze sürerek 15-20 dakika bekletip ardından ılık suyla durulayalım. Bu maskemizin faydaları ise cildimizin genç kalmasını sağlayan en etkili doğal maskelerden biridir. Bir başka çay maskesi  tarifimiz ise ; çay ve mısır unu karışımıdır. Üç kaşık mısır unu ile üç kaşık demlenmiş çayımızı karıştırıyoruz. Karışımı yüzümüze sürüp yarım saat kadar beklettikten sonra soğuk su ile iyice durulayalım. Bu maskemizin faydaları ise siyah noktaları azaltarak daha pürüzsüz bir cilde sahip oluruz. Bu ve bunun gibi birçok tarif olmakla beraber anlaşıldığı gibi çay maskesinin cildimize faydalarını saymakla bitiremeyiz.

  ]]>
  Karbonat Ve Yoğurt Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/karbonat-ve-yogurt-maskesi.html Sun, 04 Nov 2018 18:52:05 +0000 Karbonat ve Yoğurt Maskesi, Yoğurt ve maske ile yapılan çok basit bir tarif yapmaya hazır mısınız Bu maske ile pırıl pırıl bir cilde kavuşabilirsiniz. Cilt lekelerinden şikayetiniz varsa ve cilt lekelerinden kurtulmak istiyorsan Karbonat ve Yoğurt Maskesi, Yoğurt ve maske ile yapılan çok basit bir tarif yapmaya hazır mısınız Bu maske ile pırıl pırıl bir cilde kavuşabilirsiniz. Cilt lekelerinden şikayetiniz varsa ve cilt lekelerinden kurtulmak istiyorsanız bu maske tamda size göre diyebilirim. Bilmemiz gereken şu ki; karbonatın renk açıcı özelliği bulunmaktadır ve cilt lekeleri ve cildinizdeki toz farklılıklarını eşitlemek için kullanabilirsiniz. Güneş lekeleri, kahve rengi lekeler, çil, siyah nokta, sivilce izleriniz den doğal yollarla kurtulabilirsiniz. Ayrıca cildinizdeki ölü hücreleri temizleyerek cildinizin temizlenmesine, arınmasına, pırıl pırıl bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Siyah noktalarınızdan şikayetçiyseniz bu sayede siyah noktalarınızdan da arına bilirsiniz. İlk uygulamada bile cildinizdeki ışıltıyı fark edeceksiniz. Düzenli olarak haftada 1 defa kullandığınızda temiz bir cilde sahip olduğunuzu göreceksiniz. Peki bu maske nasıl hazırlanıyor. 

  Karbonat Ve Yoğurt Maskesi
  Çok basit bir kasenin içine 1 tatlı kaşığı yoğurt ve 1 çay kaşığı karbonatı iyice karıştırın. Karbonatın etkisiyle yoğurt biraz kabaracaktır. Hazırladığımız bu karışımı karışımı göz ve dudak çevresi dışında cildimize masaj yaparak ince bir tabaka halinde sürelim. Cilt lekeleri, siyah nokta olan bilgelere biraz yoğun sürebilirsiniz. Cildiniz hassas ve kuru ise alerjik bir reaksiyona karsı uygulamadan önce cildinizin bir bölgesine uygulayabilirsiniz. Yaklaşık yarım saat kadar yüzünüzde maskeyi bekletin. Hassas ve kuru bir cildiniz varsa süreyi 15 dk ya kadar düşürebilirsiniz. Daha sonra ılık su ile hafif ovalayarak yıkayabilirsiniz. Son olarak soğuk su ile yıkıyoruz. Unutulmamalıdır ki soğuk su cildi diri ve canlı tutar. Cilt lekeleriniz yoğun ve derin izlerden oluşuyorsa mutlaka bir uzmanla görüşmelisiniz. Cilt lekeleri ve sivilce izleri günümüzde lazer tedavi ile çözülebilmektedir. İşte karbonat ve yoğurt maskesi hazırlamak bu kadar kolay sonucu ise ışıl ışıl bir cilt de kavuşmanız.
  ]]>
  Saç Uzatma Maskeleri https://www.maskeler.gen.tr/sac-uzatma-maskeleri.html Mon, 05 Nov 2018 05:51:34 +0000 Saç uzatma maskeleri, Evde de hazırlayabileceğiniz saç uzatma maskeleri, saçlarınızın kırılmadan sağlıklı bir şekilde, ayda 4-5 santim uzamasını sağlar. Saç uzatma maske Saç uzatma maskeleri, Evde de hazırlayabileceğiniz saç uzatma maskeleri, saçlarınızın kırılmadan sağlıklı bir şekilde, ayda 4-5 santim uzamasını sağlar. Saç uzatma maskelerini hazırlarken, hem evde bulunan, hem de her yerden satın alabileceğiniz malzemeleri kullanabilirsiniz. Günlük yaşantımızda kullandığımız bazı maddeler, saçınızın daha hızlı uzamasına, saçın yumuşamasına ve saç derisi sorunlarını önlemede oldukça etkili malzemelerdir. Sıma zeytin yağı, saçınızı yumuşatır ve şekil almasında etkilidir. Özellikle, sıklıkla boyanmaktan ve maşa yapılmaktan yıpranmış olan saçlarınız, hemen kırılıyorsa ve uçlarından sürekli aldırmak zorunda kalıyorsanız, mutlaka zeytin yağını denemelisiniz. İçerinde bulunan protein sayesinde, saç uzatmak isteyenlerin çok fazla kullandığı malzemelerin başında, yumurta gelmektedir. Süt ve yoğurt da saç uzatma maskelerinde, sıklıkla kullanılmaktadır. Bu maddeler, saçınızı yumuşatır ve güzel bir görünüm kazandırır. Aşırı derecede yağlı saçların, derisindeki fazla yağın temizlenmesinde etkili olan madde ise limondur.

  Bilinen çok fazla saç uzatma maskesi vardır. Besleyici yumurta maskesi, saçları onaran muz maskesi nemlendirici yoğurt maskesi bunlardan bazılarıdır.

  Besleyici yumurta maskesi

  Saç tellerimiz proteinden oluştuğu için, protein içeren yumurta saç için önemli bir maddedir. Ayrıca yumurta kırılmış saç tellerini onarıp, saç dökülmesini engeller ve saçın daha hızlı uzamasında etkilidir. Bu maskede, 1 yumurta, 2 yemek kaşığı zeytin yağı, 1 limon suyu ve yarım su bardağı süt, kullanmanız gereken malzemelerdir.  Daha sonra, yumurtanın akını alın ve zeytin yağı, sütü ekletip çırpın. Daha sonra, limon suyunu da ekleyin ve karıştırın. Hazırladığınız maskeyi, saç diplerine masaj yaparak uygulayın. Saç diplerinden sonra, saç uçlarına kadar maskeyi iyice yedirin. Saçınızı bir havluyla sarıp, 15 dakika beklettikten sonra, günlük şampuanınız ile  yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi haftada 1 defa uygulamanız yeterli olacaktır.

  Saç Uzatma Maskeleri

  Saçları onaran muz maskesi

  Muz, potasyum açısından zengin olduğu için, yıpranmış olan saçları onarır ve sağlıklı uzamasını sağlar. Muz maskesi için gerekli malzemeler;2 tane muz, 1 yemek kaşığı zeytin yağı, 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağıdır. Muzları ince bir şekilde dilimledikten sonra, zeytin yağı, bal ve hindistan cevizi yağını ekleyip, iyice karıştırın. Maske pürüzsüz bir kıvama gelene kadar, karıştırmaya devam edin. Bunun için, olgun muz kullanırsanız işiniz kolaylaşacaktır. Hazırlamış olduğunuz maskeyi, önce saç diplerine daha sonra bütün saçınıza iyice yedirin. Geniş uçlu bir tarakla tarayın ve 20 dakika bekletin. Sonra şampuan ve ılık suyla saçlarınızı temizleyebilirsiniz.

  Nemlendirici yoğurt maskesi

  Yoğurt, antioksidanlar açısından oldukça zengindir. Bu sebeple saç uzatma maskelerinde, oldukça fazla kullanılmaktadır. Saç derisini yumuşatıp, kaşıntıyı önler. Yoğurt maskesinde ihtiyacınız olan maddeler; 3 yemek kaşığı yağsız yoğurt, 1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı elma sirkesidir. Bütün malzemeleri iyice karıştırın ve önce saç derisine, sonra bütün saçınıza uygulayın. Eğer kırık bir saça sahipseniz, uçlarına sürdüğünüzden emin olun. Daha sonra, saçınızı 20 dakika kadar bekletin ve şampuanınız ile  yıkayın.

  Size son bir tavsiye, saçınızı her gün şampuanlamak saçınızın kurumasına sebep olacaktır. Bu sebeple, 2-3 günde bir şampuanlamak doğru olacaktır.

  ]]>
  Göz Altı Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/goz-alti-maskesi.html Mon, 05 Nov 2018 07:47:47 +0000 Göz altı maskelerini,  anlatmadan önce cildimizin sağlıklı ve doğal görünmesini istiyor isek öncelikli olarak beslenme şekillerimize dikkat etmemiz gerekir. Şekerli yiyecekler, gazlı içecekler, sigara, hazır gıdalar, alko Göz altı maskelerini,  anlatmadan önce cildimizin sağlıklı ve doğal görünmesini istiyor isek öncelikli olarak beslenme şekillerimize dikkat etmemiz gerekir. Şekerli yiyecekler, gazlı içecekler, sigara, hazır gıdalar, alkol gibi tüketilmesi sakıncalı ürünlerde uzak durmalıyız. Ayrıca kahve gibi ürünleri gereğinden fazla tüketmek cildimize yorgunluk verir.Sağlıklı bir cilt için dengeli beslenmek şarttır. Bu sebeple meyve ve yeşil ürünleri bol bol tüketmemiz cildimiz için son derece önemlidir. Kuru baklagiller, balık,  et gibi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu besinleri tüketerek cildimizin enerjik bir form kazanmasına yardımcı olabiliriz. Bu sebeple sağlıklı beslenmek cildimizin güzelleşmesi için etkin rol oynar. Ayrıca uyku düzenimize de dikkat etmemiz son derece önemlidir. Çünkü uykusuzluk ve yorgunluk halinde göz altlarımız da morluklar,  göz içinde kızarıklıklar meydana gelir. Uykusuzluk hali göz altlarında çökmelere de sebebiyet verebilir. Sağlıklı bir cilt için stres gibi faktörlerden de uzak durmanın cilt sağlığına önemli etkileri vardır.
  Şimdi ise uyku haline ve yediğimiz besinlere dikkat ettiğimiz halde göz altlarında oluşan problemler için uygulanacak göz altı maskelerini tarif edelim.

  Badem yağı ve limon  ile göz altı maskesi

  Cildi besleme özelliği bulunduran badem ve limon güçlü bir ağartıcıdır. Badem içerisinde bulunan E vitamini, magnezyum cilde yumuşaklık verirken, limon ile de takviye edildiğinde, göz altında bulunan morluklara ideal bir çözümdür.
  Yarım limon suyunu bir çay kaşığı badem yağına ilave ederek bir karşım elde ederiz. Bu karışımı göz altlarımıza masaj ile uygulayarak 15 dakika bekletiriz. 15 dakika sonra göz altı maskesini uyguladığımız bölgeyi bol suyla yıkarız. Önemli olan bu karışımı gözümüze değmeden uygulamaktır.

  Papatya ve yeşil çay ile göz altı maskesi

  Papatya ve yeşil çayın da yorgun olan cildi dinlendirme özelliği vardır. Göz altında bulunan morlukları da azaltır. Bu tarifinde göz altlarında önemli etkileri vardır. Bir bardak yeşil çay ile bir bardak papatya çayını hazırlar ve biraz soğumasını bekleriz. Soğumuş olan çayların poşetlerini göz kapaklarımızın üzerine koyarız. Hazırladığımız çaydan da pamuk yardımıyla göz altlarımıza süreriz. Bu işlemi 20 dakika kadar uygularız. Bu göz altı maskesi sayesinde göz altında bulunan morluklar ve yorgunluklar azalmış olacaktır.

  Göz Altı Maskesi
  Salatalık ve patates ile göz altı maskesi

  Salatalık ve patates doğal bir maske olup, göz altı morluklarına karşı inanılmaz etkiler yaratır. Buz dolabında bulunan salatalığı dilimler halinde göz kapaklarına ve göz altlarına koyarak bekletiriz. Bu bekleme işlemini salatalık dilimlerini değiştirerek 15 dakika uygularız. Salatalık yardımı ile kan dolaşımı artarken göz altında  bulunan şişliklerin de azaldığı belirgin bir şekilde gözlemlenir. Patatesler de ince dilimler halinde göz altlarına ve göz kapaklarına konularak uygulanır. Bu uygulama da göz altında bulunan morluklar için etkili bir çözümdür ve herkesin kolayca uygulayabileceği bir göz  altı maskesi tarifidir

  Yumurta akı bal ve E vitamini ile göz altı maskesi

  Bu göz altı maskeside gözlerdeki bulunan rahatsızlıklar için son derece etkili olup, haftada bir kez kullanılması tavsiye edilir. Göz altlarındaki kızarıklıklara, şişliklere ve güneş yanıklarına karşı son derece önemli bir etkiye sahiptir. Bal sayesinde cilde yumuşaklık verir ve sivilce oluşumunu engeller. Yumurta akının ise, cilt de bulunan gözenekleri temizlemesi ve gözenekleri azaltma özelliği bulunur. Cilde pürüzsüzlük ve enerji katar. E vitaminin ise antioksidan özelliği ile cildi eski formuna kavuşturması ve güneş ışınlarına karşı korunması ile son derece etkili bir formüldür. Bir çay kaşığı]]> Beyazlatıcı Maske https://www.maskeler.gen.tr/beyazlatici-maske.html Mon, 05 Nov 2018 21:47:50 +0000 Beyazlatıcı Maske, Yaz aylarında kendini bronzlatmak için güneş altında saatlerce yatan bunun için kremlere ve solaryum merkezlerine bir çok para ödeyen kadınlar olduğu gibi ciltlerini beyazlatmak isteyen ve bunun için uğraşan Beyazlatıcı Maske, Yaz aylarında kendini bronzlatmak için güneş altında saatlerce yatan bunun için kremlere ve solaryum merkezlerine bir çok para ödeyen kadınlar olduğu gibi ciltlerini beyazlatmak isteyen ve bunun için uğraşan da bir çok kadın vardır. Bunun için evde yapabileceğiniz bir çok tarif vardır. Normal ten rengine sahip olan kadınlar veya erkeklerde ten renklerini açmak isteyebilirler. Kozmetik içeren mağazalar da bir çok  cilt beyazlatmak için kremler satılır övülür ancak bunların cilt açısından ne kadar sağlıklı olup olmadığı bilinmez cilt için riskli olabilir ve ya bazı insanların tenleri kimyasal içeriği olan ürünleri kaldıramayıp alerjik hastalığa ve ya kırışıklığa yakalanabilirler. Bunları yaşayan insanlarda olmuştur. Size vereceğim bu tarifi hafta da iki kere uygularsanız ten renginizin açma yaptığını fark edeceksiniz. 

  Beyazlatıcı Maske
  Beyazlatıcı Maske İçin Gerekli Malzemeler
  • Pirinç unu
  • Süt
  • Bir çay bardağı su
  Hazırlanışı: Beyazlatıcı maskeyi hazırlamak için öncelikle bir kase içerisine 2 dolu tatlı kaşığı pirinç ununu koyalım daha sonra içerisine iki buçuk yemek kaşığı sütü koyup karıştıralım. Yarım saat ve ya 20 dakika kadar bekletelim. Bekleme işlemi tamamlandıktan sonra bir spatula yardımı ile cildimize boş yer kalmayacak şekilde sürelim. Bekletmenin her hangi bir süresi yoktur yalnızca cildiniz gerilmeye başladığında yüzünüzden parçacıklar dökülmeye başladığında yüzünüzü ılık ve ya soğuk suyla iyice durulayın biraz temizlemesi zor olacaktır ama faydalı olduğundan emin olabilirsiniz. Temizleme işleminiz bittikten sonra bir çay bardağı suyun içine bir tatlı kaşığı pirinç unu koyup çay karıştırıyormuş gibi karıştırın daha sonra yüzünüz iyice kurudu ise pamuk yardımı ile cildinize tonik gibi kibar dokunuşlarla uygulayın silme işlemi gibi düşünün. Bu en son yaptığımız işlem durulanmayacak. Öylece rahatlıkla uyuyabilirsiniz. Sabah kalktığınız da her zamanki sabahlar gibi yüzünüzü yıkayın o ilk sefer de bile farkı göreceksiniz.
  ]]>
  Maske https://www.maskeler.gen.tr/maske.html Tue, 06 Nov 2018 02:15:41 +0000 Maske, Mevsim geçişlerinde cildimiz çatlayıp kuruyor ve nemsiz kalıyor, ve kan damarlarımız görülebilir hala gelebiliyor. Eksiksiz bir cilt temizlenmesi şu günlerde en önemli gerekliliktir ve bu konuda derinlenmesine temizley Maske, Mevsim geçişlerinde cildimiz çatlayıp kuruyor ve nemsiz kalıyor, ve kan damarlarımız görülebilir hala gelebiliyor. Eksiksiz bir cilt temizlenmesi şu günlerde en önemli gerekliliktir ve bu konuda derinlenmesine temizleyici bir maskeden daha iyi bir seçim olamaz. Yüz maskeleri, cildinize parlak bir görüntü verirken daha genç ve sağlıklı görünmemizi de sağlıyor. Yüz maskesi erken yaşlanmayı önler ve derimizin daha genç görülmesini sağlayan basit ve etkili dermo kozmetik bir işlemdir. Yüz maskesi aynı zamanda kan dolaşımını hızlandırıyor, gözenekleri açar ve toksinleri atmaya yardımcı oluyor. Etkileri genelikle losyon veya temizleyicilerden kısa sürede içinde daha çok göze çarpıcı oluyor. Yüz maskeleri sadece ruh ve bedeninizi şaşırtmanızı aynı zamanda cildinizi daha sıkı, temiz ve ferah da olmasını sağlıyor. Evde uygulanan spalar gibi strest azaltıcı, daha iyi hissetmek ve duygulara ilişkin dinlenme gibi etkileri de vardır. Son sonuç ise;  canlandırmak, dinlenmek ve daha genç bir görüntüdür. Yüz maskeleri en son olarak besleyici etkisi vardır. Çünkü nemlendirici ve güncel tedavilerden daha kalın, dolayısıyla daha etkili oluyor. Aynı zamanda fazla yağlanma, çevresel çöküntüyü ve kirliliğin etkilerini de önlüyor. Uygulaması diğerlerinden ( tonik, fırçalama, vs) daha yumuşak oluyor.Soğuk kış aylarında daha yumuşak bir cilde sahip olmamızı sağlıyor. Cildin kurumasını önlemek için ideal olan haftada bir kereden fazla kullanılmamalıdır. Eğer cildiniz yağlıysa, aşırı yağı emen kil ve çamur maskelerini öneriyoruz. Eğer cildiniz kuruysa, yumuşak ve nemli maske tercih etmelisiniz. Eğer hassas bir cildiniz varsa,  hafif ve jel şeklinde maske kullanmalısınız. Eğer karma bir cilt yapısına sahipseniz, cilt problemlerini ayırt edilecek birde fazla maske denemeniz gerekiyor.

  Maske
  Yüz Maskesi Nasıl Kullanılır
  • Yüz ve boynunuzu yıkayın.
  • Göz ve dudaklarınızı koruyucu bir nem sürün.
  • Maskeyi yüz ve boynunuza uygulayın ve 20 dakika fazla bekletin.
  • Kaymış su  veya sodayla yüzünüzü yıkayın.
  • Nemlendirici krem uygulayın.
  Mevsim geçişlerinde; cildimiz kuruyup nemsiz kalan ve kan damarlarımız daha görünebilir hala gelebiliyor. Eksiksiz bir cilt temizlenmesi şu günlerde en önemli gerekliliktir ve bu konuda derinlemesine temizleyici bir maskeden daha iyi bir seçim olamaz. Yüz maskeleri, cildinize parlak bir görüntü verirken daha genç ve sağlıklı görünmenizi de sağlıyor. Cildi ve gözenekleri temizleyen, içinde bulunan nemlendirici ve yumuşatıcı maddeler sayesinde ve cilt üzerinde kaldıkları süre içerisinde, derin nem kaybını engelleyerek, deriyi nemlendirmeye,  yumuşatmaya yarayan bir üründür. Yüzü bir filim tabakası şeklinde kaplayarak  deri yüzeyin sıcaklığını arttırıp, kılcal damarları genişleterek uygulama sonrası hafif bir pembelik veriyor.

  Maske Uygularken Dikkat Etmeniz Gerekenler: 
  • Önce cilt tipinizi belirleyelim.
  • Maskeyi sürmeden önce cildinizi temizleyin.
  • Maskeyi göz ve dudak hariç tüm yüz ve boynunuza kalın bir tabaka halinde sürelim.
  • Önerdiğimiz maske tariflerindeki bekleme sürelerini aynen uygulayın.

  Muzlu Yüz Maskesi Malzemeleri,
  • 1 çorba kaşığı süzme bal,
  • 1 tane muz,
  • 1 çorba kaşığı limon tuzu.

  Muzlu Yüz Maskesi Yapılışı,

  İlk önce muzu çatal kullanarak ezelim ve limon ile balı ilave edip karıştıralım. Önceden temizlemiş olduğunuz cildinize maskeyi sürün ve 15 dakika bekletin. Ardından cildinizi yıkayıp temizleyelim. Maskeyi yüzünüze sürerken kalın bir tabaka şeklinde sürelim. Maskeyi cildinize ılık su yardımıyla temizleyip ardından gül suyu kullanalım. Haftada bir kere tekrarladığında cildinize güzellik katacaktır.
  ]]>
  Leke Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/leke-maskesi.html Tue, 06 Nov 2018 07:14:34 +0000 Leke Maskesi, Yüzdeki lekeler çeşitli nedenlerle oluşabilir. Bazen güneşin etkisiyle, bazen de sivilcelerle oynadığımız için, yüzümüzde lekelenmeler oluşmaktadır. Aslında, dışarı çıkarken koruyucu sürmek şarttır. Leke Maskesi, Yüzdeki lekeler çeşitli nedenlerle oluşabilir. Bazen güneşin etkisiyle, bazen de sivilcelerle oynadığımız için, yüzümüzde lekelenmeler oluşmaktadır. Aslında, dışarı çıkarken koruyucu sürmek şarttır. Eğer lekeleriniz var ise, bunları yok etmek için iki yolumuz var. Bunlardan birisi leke giderici kremler, diğeri ise uzmanların tavsiye ettiği maskelerdir. Kozmetik kremler kimyasal içerdiği için bence fazla tercih edilmemelidir. En güzeli evde doğal ürünlerle hazırlayacağımız maskelerdir. Bunlar ekonomik açıdan da daha fazla tercih edilme sebebidir. Bu maskelerden bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

  Leke Maskesi
  Bal ve limon ile leke maskesi
  • 2 çay kaşığı bal
  • 2 çay kaşığı limon suyu
  Bal ve limon suyunu karıştıralım. Lekelerin bulunduğu bölgeler başta olmak üzere, yüzümüzün geneline sürelim. 20 dakika bekledikten sonra, ılık suyla yıkayalım. Bal ve limon maskesi düzenli kullanıldığı zaman, limonun asit özelliği sayesinde lekelerin görünümü azalacaktır. Bal sayesinde de cildinizin nemlenmesi sağlanacaktır. Çünkü limon cildi tek başına kurutabilir.

  Bal ve tarçın ile leke maskesi
  • 2 yemek kaşığı bal
  • 2 yemek kaşığı tarçın
  Tarçın ile balı karıştıralım. Önceden temizlemiş olduğumuz yüzümüze sürelim. 10 dakika bekledikten sonra, bol ılık suyla yıkayalım.
  Yukarıda sizlerle paylaştığım maskeler sayesinde cildinizdeki lekelerin görünümü azalacaktır. Düzenli yapıldığı zaman ise lekeler ortadan kalkacaktır.
  ]]>
  Botoks Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/botoks-maskesi.html Tue, 06 Nov 2018 22:26:21 +0000 Botoks Maskesi, Günümüzde bir çok kadının şikayeti olan ciltte sarkma kırışma problemleri için illada estetik ameliyatı olmak şart değildir bunu doğal yöntemler sayesinde de yavaşça önleyebilir yada ilerlemeyi durdurabilirs Botoks Maskesi, Günümüzde bir çok kadının şikayeti olan ciltte sarkma kırışma problemleri için illada estetik ameliyatı olmak şart değildir bunu doğal yöntemler sayesinde de yavaşça önleyebilir yada ilerlemeyi durdurabilirsiniz. Bu vereceğimiz tarifi de çoğu ünlü kendi cildine uygulamak da ve memnun kalmaktadır. 

  Botoks Maskesi İçin Gerekli Malzemeler
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu
  • 1 yumurta sarısı
  • 1 tatlı kaşığı bal 
  • 1 tutam tuz
  • 1 tatlı kaşığı süt
  Botoks Maskesi
  Botoks Maskesinin Hazırlanışı Ve Uygulama Şekli
  Öncelikle cildin temizlenmiş olduğundan emin olun gözeneklerin açık olması gerekir bu maske sayesinde zaten tekrar sıkılaşacaktır.  Daha sonra bir kase içerisinde tüm malzemeleri karıştırın  ve bir fırça ve ya spatula yardımı ile cildinize sürün on beş dakika kadar bekledikten sonra bir kat daha aynı şekilde uygulayın yalnız göz çevresine gelmemesine dikkat edin. On beş dakika doldu ise aynı işlemi üçüncü kez  uygulayın yarım saat kadar beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın yüzünüzün toplandığını sizde ilk aşamada fark edeceksiniz. 
  ]]>
  Elma Sirkesi Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/elma-sirkesi-maskesi.html Wed, 07 Nov 2018 06:16:05 +0000 Elma sirkesi maskesi, elma sirkesi maskeleri  ile elde basit malzemelerle hazırlayabileceğiniz karışım ve kürler yardımıyla sivilce problemini de çözebilirsiniz. Sivilceler için elma sirkesi maskesi tarifi sivilce
  Elma sirkesi maskesi, elma sirkesi maskeleri  ile elde basit malzemelerle hazırlayabileceğiniz karışım ve kürler yardımıyla sivilce problemini de çözebilirsiniz. Sivilceler için elma sirkesi maskesi tarifi sivilceler üzerinde etkili olduğu gibi sivilce lekeleri üzerinde düzenli kullanımdan olumlu sonuçlar vermektedir. Sonrada elma sirkesi vücudunuz içinde oldukça yararlıdır. Maske cilt güzelliği için yapılıyor. Yorgun görülen kurumuş, çatlamış, nemini kaybetmiş, ciltlere maske çok iyi oluyor. Özellikle mevsim geçişlerinde ciltler kuruyarak pul pul dökülmeye başlar. Bu nedenle maskenin cilde çok faydası oluyor. Cildi canlandırıyor ve nemlendiriyor. Kırışıkları gideriyor.

  Elma Sirkesi Maskesi
  Elma sirkesi maskesinin tarifi:
  • 1 kahve fincanı doğal elma sirkesi,
  • 1 kahve fincanı maden suyu.
  Elma sirkesinin yapılışı:
  İlk önce elma sirkesi ve maden suyunu karıştırıp, sonra sabah ve akşamları pamuk yardımıyla sivilcelerin üzerine sürelim ve 30 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su yardımıyla temizleyelim. Sivilceler için elma sirkesi maskesini günlük tekrarlayarak sivilcelerinizden  hızlıca kurtulabilirsiniz. Maske için kullandığınız elma sirkesini asetik asit içermesi gerekiyor. Asetik asit içeren elma sirkesi cildinizi tahriş edebilir.
  ]]>
  Buhar Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/buhar-maskesi.html Wed, 07 Nov 2018 23:22:25 +0000 Buhar Maskesi, Buhar maskesi günümüzde özellikle bayanlar tarafından tercih edilen cilt temizleme tekniğidir. Fakat bu yaygın kavram artık erkekler için de geçerlidir. Erkeklerde ciltlerine önem vermeye başladılar ve bu tekniği Buhar Maskesi, Buhar maskesi günümüzde özellikle bayanlar tarafından tercih edilen cilt temizleme tekniğidir. Fakat bu yaygın kavram artık erkekler için de geçerlidir. Erkeklerde ciltlerine önem vermeye başladılar ve bu tekniği kullanarak ciltlerini temizleme yolunu tercih etmektedirler. Gün içinde belirli sebeplerden ve dış etkenlerden dolayı yorulan cilt temizlenmeye ihtiyaç duyar. Özellikle bayanların cildinin buna çok ihtiyacı vardır. Çünkü yapılan makyaj sonrası zaten cilt epey yorulmakta ve bunun üzerine günlük aktivite de dahil olunca gün sonunda temizlenmeye ihtiyaç duyan bir cilt ile karşı karşıya kalmaktayız.

  Kullanmakta olduğumuz temizleme sütleri, tonikler, bakım kremleri ve temizleme jelleri elbette ki cildimizi arındırmaktadır. Fakat tam anlamıyla temizlediğini söylemek mümkün değildir. Bu noktada tam olarak buharın derinlemesine temizleyen gücü devreye girmektedir. Buhar maskesi cildin gözeneklerinin açılmasına sebep olur ve cilt altında biriken yağın ve toksinlerin yüzeye çıkmasını sağlar. Bu duruma buhar maskesi ya da halk dilinde bilinen adıyla cilde buhar banyosu denilmektedir. Bu işlemi o gün dışarı çıkmayacağınız yani bayanlar için makyaj yapmayacağınız bir güne denk getirmeniz önerilir. Çünkü cildin kendini yenilemesi ve yapılan işlemden dolayı cildin toparlanmaya ihtiyacı vardır. Şimdi sizlere buhar maskesinin nasıl yapıldığını bunun cildimize yararını ve zararını kısaca anlatacağım.

  Buhar Maskesi
  Buhar Maskesi İçin Gerekli Olan Malzeme
  • Derin ve geniş bir kap (1-2 lt suyu alacak şekilde)
  • Havlu veya örtü
  • 2 lt kaynamış su
  Uygulaması: Suyumuzu ocakta veya kettle da ısıtıyoruz. Bu arada cildimizde makyaj varsa temizliyoruz ve saçlarımızı toplayarak buhar maskesine hazır hale getiriyoruz. Kaynayan suyu derin kabın içine alarak, yüzünüzü buhara tutabileceğiniz rahat bir yere oturuyoruz. Buharın dağılmasını önlemek ve etkisini artırmak için hem yüzümüzü hemde kabın etrafını kapatacak şekilde havlu veya örtüyü kafamıza kapatıyoruz. Başınız kaptan 20 - 30 cm yukarıda olacak şekilde suyun üzerinde tutuyoruz. Cildinize daha çabuk nüfus etmesi için gözlerinizi kapatın ve derin derin nefes alıp vermeye başlayın. Bu şekilde 15 dk boyunca duruyoruz. Zaten suyun buhar etkisi 15 dk sonra azalacaktır.

  Asıl önemli olan yer buradan sonrasıdır. Süre dolduktan sonra gözenekleri açılan cildimizin bakımını yapmamız gerekiyor. Yani cildimizi açılan gözeneklerini sıkılaştırmak gerekmektedir. Gözeneklerin genişlemesini önlemek için cilde şok etkisi yaratmak gerekir. Yani cildi soğuk suyla yıkıyoruz. Ardından sıkılaştırıcı tonik uygulayıp ve toniğin cilde etki etmesi için 15 dk bekliyoruz. Cildiniz toniği çektikten sonra ardına hemen nemlendiricinizi sürmelisiniz.

  Bu işlemi yağlı ve karma ciltlere sahipler haftada bir uygulaması yeterlidir. Sık sık yapılması gereken bir uygulama değildir. Buhar maskesini daha keyifli hale getirmek isterseniz suyun içine bazı yağlardan katabilirsiniz. Bu durum cildiniz içinde faydalı olabilir. Tabi ki bu durum cildinizin kullanılan yağlara karşı alerjisi olmamak kaydıyla geçerlidir.

  Buhar Maskesi Faydaları
  • Buhar maskesi toksinlerin atılmasına ve cildin gözeneklerinin açılmasını sağlar. 
  • Makyaj kalıntılarını derinlemesine temizleyerek kurtulmaya yarar ve cilde nem kazandırır.
  • Ölü hücrelerden kurtulmayı ve siyah noktaların giderilmesini kolaylaştırır.
  • Kan dolaşımının hızlanmasını sağlayarak cildin daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar.
  Buhar Maskesi Zararları

  Buharın yararları olduğu gibi zararları da mevcuttur. Bu duruma dikkat edilmez ise kalıcı hasara yol açmaktadır.
  • Cildi kaynar suya gereğinden fazla yaklaştırmak 1. dereceden cilt yanığına sebep olur. Mesafeyi korumaya özen g]]> Maya Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/maya-maskesi.html Thu, 08 Nov 2018 09:16:48 +0000 Maya Maskesi, her evde kolaylıkla bulunabilen ve genellikle hamur işlerinde tercih edilen maya, antik çağlardan başlayarak günümüze kadar ulaşıp bayanların güzelliklerini ve gençliklerini korumak amaçlı kullandıkları mükem Maya Maskesi, her evde kolaylıkla bulunabilen ve genellikle hamur işlerinde tercih edilen maya, antik çağlardan başlayarak günümüze kadar ulaşıp bayanların güzelliklerini ve gençliklerini korumak amaçlı kullandıkları mükemmel bir üründür. Hamur kabartmak için ihtiyaç duyulan maya bünyesinde barındırdığı çeşitli mineraller ve vitaminler sayesinde cildinizin tüm ihtiyaçlarını sağlayabilecek özelliklere sahiptir. Bu özelliğinin yanı sıra mayanın mikrop öldürücü ve yok edici özelliği ile cilt tabakasında yer alan sivilce ve akneler için de çok büyük etkileri olan doğal niteliklere sahip bir üründür. Cilt üzerinde olumlu etkileri olan maya bünyesinde barındırdığı zengin protein kaynağı ile cilt yapısının sürekli kendini yenilemesine ve canlı kalmasına yardımcı olur. Bu yenilenme sayesinde ise cilt sürekli pürüzsüz, canlı ve parlak bir görünüm sergiler.

   Maya maskesi, mükemmel içeriği ile cildin en dip noktasına kadar ulaşan zararlı maddeleri bünyesinde barındırdığı potasyum sayesinde cilt yüzeyine çıkartarak dışarıya atılmasına yardımcı olur. Buda sağlıklı ve parlak bir cilt sağlanması için oldukça önemlidir. Bunların yanı sıra maya  saçlar sağlığı açısından da çok faydalar sağlamaktadır. Mayanın bu yararlarından faydalanmak için maya ile saç köklerine masaj uygulanması sonucunda saç dökülmelerine ve kırılmalarına engel olur. Ayrıca maya eller ve cilt içinde çok güzel bir nemlendirici olarak kullanılmaktadır. Genel olarak kış aylarında soğuk ve rüzgar nedeni ile çatlayan eller için kullanıldığında hemen etkisini gösterip iyileşme sağlarken bir rahatlama hissi verir. Cilde yer alan ph dengesini ayarlayan maya yağlı ciltleri de fazla yağdan arındırarak temizler. 

   Maya Maskesi

   Maya Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

   • 1 tatlı kaşığı kadar süt veya yoğurt
   • 2 yemek kaşığı yaş maya
   • 2-3 adet buz kalıptan çıkarılmış buz parçaları

   Maya Maskesi Hazırlanışı

   Maya maskesi hazırlığımıza ilk olarak cam bir kase içine 1 yemek kaşığı kadar ılık sütü ilave ettikten sonra üzerine 2 yemek kaşığı yaş maya ekleyerek mayayı sütle birlikte iyice ezerek homojen bir krem şekline getirelim. Ardından iyice ezilen maya maskesini daha önceden temizlenmiş cilde dudaklar, ağız çevresi ve göz çevresi hariç tüm yüze parmak uçlarımızla aşağıdan yukarıya doğru hafif masaj uygulayarak tabaka şeklinde sürelim. Yüze sürülen maya kuruyuncaya kadar yaklaşık olarak 10-15 dakika yüzde bekleterek ılık su yardımıyla yıkayarak temizleyelim. Temizlenmiş cildi ılık suyun ardından bol soğuk su ile yıkadıktan sonra buz parçalarıyla yüzümüzü yine aşağıdan yukarıya doğru masaj hareketleriyle buzun yüzümüzde erimesini sağlayalım. Maya maskesini haftada 1 defa veya 2 defa uygulamak cilt için yeterli olacaktır. 

   Maya Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

   • 1 paket yaş maya
   • 1 adet E vitamini kapsülü
   • 1 adet yumurta
   • 2-3 adet buz kalıbından çıkartılmış buz parçaları

   Maya Maskesi Hazırlanışı Ve Uygulanışı: 

   Uygun bir cam kaseye 1 adet yumurta kırılarak bir çatal yardımıyla iyice çırpalım. Ardından çırpılan yumurtanın üzerine 1 paket yaş maya ve 1 adet E vitamini kapsülünü ilave ederek karımı iyice ezerek krem kıvamına getirelim. Hazır hale gelen maya maskemizi öncelikle yüzümüzü iyice temizledikten sonra parmak uçlarınızla boyun bölgesinden başlayarak yukarıya doğru yumuşak masaj hareketleriyle sürerek uygulayalım. Ardından cilde uygulanan maya maskesi kuruyuncaya kadar yaklaşık 10-15 dakika bekletip ılık su ile iyice cildi yıkayarak temizledikten sonra bol miktarda soğuk su ile tekrar yıkayarak cilde şok uygulayalım. Soğuk su yardımıyla yıkanan cildi hiç kurulamadan buz parçalarıyla masaj yaparak maskemizi tamamlayalım. Bu maske tarifini haftada bir veya 2 kez uygulayarak cildimizi çok daha parlak, pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüme getirebiliriz.
   ]]>
   Çamur Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/camur-maskesi.html Thu, 08 Nov 2018 19:07:19 +0000 Çamur Maskesi, Doğal maske türlerinden olan çamur maskesi, uygulaması kolay ve sonuçlarını hemen görebileceğimiz bir maskedir. Çoğu insanın tercih ettiği ve kolaylıkla uyguladığı bu maskeyi sizde evinizde uygulayabilirsiniz. Çamur Maskesi, Doğal maske türlerinden olan çamur maskesi, uygulaması kolay ve sonuçlarını hemen görebileceğimiz bir maskedir. Çoğu insanın tercih ettiği ve kolaylıkla uyguladığı bu maskeyi sizde evinizde uygulayabilirsiniz. Çamur maskesinin en önemli noktası ise çamurdan yapılmamasıdır. İsminin çamur olmasının sebebi karışım hazırlandıktan sonra maskenin görünümünün ve renginin çamura çok benzemesinden dolayıdır.

   Çamur Maskesi Nasıl Hazırlanır
   • 1 adet yumurta 
   • 6 tane çilek
   • 1 tatlı kaşığı mayonez
   • 2 yemek kaşığı bal 
   • erimiş çikolata
   Öncelikle çileklerimizi güzelce eziyoruz. Daha sonra  diğer malzemeleri de alarak bir kase veya kap içerisinde güzelce karıştırıyoruz. çamur kıvamına gelene kadar karıştırmaya devam ediyoruz. 

   Çamur Maskesi Nasıl Uygulanır

   Öncelikle yüzümüzdeki gözeneklerin açılması gerekmektedir. Bunun  için yüzümüzü sıcak havluyla sararak 10 dk kadar bekliyoruz. daha sonra maskeyi elimiz ile yüzümüze masaj yapar şekilde dağıtıyoruz. Bütün yüzümüzü çamur maskesiyle kapladıktan sonra en kolay olan bekleme kısmına geçiyoruz. 20 dk sonra maske iyice kurumuş olacaktır. Kuruduktan sonra ılık su ile iyice yıkıyoruz. Havlu ile yumuşak dokunuşlarla yüzümüzü kurutabiliriz. Maskenin vermiş olduğu kuruluk hissini yok etmek istersek nemlendirici bir krem çok işinize yarayacaktır.

   Çamur Maskesi
   Çamur Maskesinin Yararları

   En önemli faydası yüzümüzdeki ölü deriyi temizlemesi ve cildimize canlılık kazandırmasıdır. Buna ek olarak sivilcelerin azalmasına, cildimizin nemlenmesine ve cilt tonunun açılmasına yararı olacaktır.

   Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

   Maskeyi mutlaka en az bir hafta arayla uygulamalıyız. Kullanılan malzemelere karşı alerjik bir durumun olmadığına dikkat etmeliyiz. Ayrıca çamur maskesini istediğimizde vücudumuzun her yerine uygulayabiliriz.
   ]]>
   Limon Bal Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/limon-bal-maskesi.html Fri, 09 Nov 2018 10:38:24 +0000 Limon Bal Maskesi, yüzünüzde bulunan siyah nokta ve sivilcelerin, yağlanma ve doğal olarak cildin kirlenmesine sebep olan çevresel faktörlerin etkisiyle cildimiz yorulur ve bitkin görünür Cildimiz aynı zamanda makyajla daha alımlı Limon Bal Maskesi, yüzünüzde bulunan siyah nokta ve sivilcelerin, yağlanma ve doğal olarak cildin kirlenmesine sebep olan çevresel faktörlerin etkisiyle cildimiz yorulur ve bitkin görünür Cildimiz aynı zamanda makyajla daha alımlı ve güzel görünmekle beraber bir yandan da daha çabuk yaşlanır. Bu nedenle cildi çok iyi korumalı ve bakımını aksatmamalıyız. Cildin daha çekici ve doğal güzelliğine kavuşması için evde var olan malzemelerle canlandırabilirsiniz. cildinize yapacağınız en kolay ve en doğal maskelerden birisi de bal limon maskesi uygulamasıdır. 

   Bal Limon Maskesi Ne İşe Yarar

   Bal ve limon maskesi oldukça yararlı olmakla beraber ciltteki siyah noktaların temizlenmesine, antioksidan etkisi yaratmasına ve cildin doğal yolla nemlendirilerek beslenmesine yarar. limon siyah noktaları arındırırken, bal besleyici özelliği sayesinde cildi besler. Fakat bu maskeyi her gün uygulamanız ciltte tüylenmeye neden olabilir. Haftada bir gün uygulamanız yeterli olacaktır. 

   Limon Bal Maskesi
   Bal Limon Maskesi Malzemeler
   • 2 tatlı kaşığı bal 
   • Yarım  limon

   Uygulanışı: Öncelikle bir kase içine iki tatlı kaşığı bal koyun. Kaşığı iyice süzün ki bal israfı olmasın. Ne de olsa bal bizim daha çok işimize yarayacak. Ardından limonu iyice sıkın ve ikisini iyice karıştırın. Ardından yüzünüze bir pamuk yardımıyla ya da parmak uçlarınızla uygulayın. Yaklaşık 10 dakika kadar yatar vaziyette bekletin ve ılık suyla durulayın. Maskenizi iyice yıkadıktan sonra cildinize nemlendirici uygulamayı unutmayın. 

   ]]>
   Sirke Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/sirke-maskesi.html Fri, 09 Nov 2018 14:32:52 +0000 Sirke Maskesi, Elma sirkeli maske tarifine geçmeden öncesinde organik, filtre edilmemiş elma sirkesinin cilde yararlarından belli bir süre bahsedelim. Elma sirkesi kirden ve yağdan tıkanmış ten gözeneklerini temizleyerek sivilce Sirke Maskesi, Elma sirkeli maske tarifine geçmeden öncesinde organik, filtre edilmemiş elma sirkesinin cilde yararlarından belli bir süre bahsedelim. Elma sirkesi kirden ve yağdan tıkanmış ten gözeneklerini temizleyerek sivilce oluşumunu en üye indirir. Sirkenin ten üstünde bir öbür mühim kullanım sahası da güneş lekeleri ve sivilce izleridir. İzlerin görünümünü azaltmak amaçlı maske hazırlamanıza sebep yok. Bir parça pamuğa bir kaç damla elma sirkesi damlatıp gece yatmadan öncesinde lekelerin üstüne sürmeniz yeterlidir.

  Elma Sirkeli Maske

  Ben sizlere elma sirkesi, yumurta, limonla yapılan bir maske tarifi vereceğim fakat elma sirkesinin hazırladığınız öteki cilt bakım maskeleri içerisinde de kullanabilirsiniz.

  İhtiyacınız meydana gelen malzemeler;
  • 1-2 çay kaşığı elma sirkesi
  • 1 1/2 limonun suyu
  • 2 yumurta
  Elma Sirkeli Maske Hazırlanışı ve Uygulanışı,

  Önce yumurtaları kırın ve aklarını ayırın. Limon suyunu yumurta akının üstüne döküp belli bir süre karıştırın. Ek olarak ek olarak sonra elma sirkesini ekleyin ve yumurta akları köpürünceye dek karıştırın. Yüzünüzü ılık suyla yıkadıktan ek olarak sonra parmaklarınızla maskeyi yüzünüze uygulayın. Göz ve ağız etrafına sürmeyin. 10-15 dk denli kurumasını bekledikten ek olarak sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayabilirsiniz. Maskeyi çıkarttıktan ek olarak sonra nemlendirici kullanın. Bu maske gözeneklerde biriken yağı ve kiri temizleyip sivilce oluşumunu engellerken kocaman ten gözeneklerinin küçülmesine destekçi olabilir.

  Sirke Maskesi
  Zeytinyağı ve Üzüm Sirkesi İle Cilt Bakımı

  Etkisi; Işıltılı ve işlek bir cildiniz olsun istiyorsanız bu maske birebirdir.
  • 1 çay kaşığı saf zeytinyağı  ( Arıtılmış saf zeytinyağı olmalı. Marketlerde satılanlar arıtılmış edilmiş ve işlemden geçmiş oldukları amaçlı çok fazla özelliğini kaybeder)
  • 1 çay kaşığı üzüm sirkesi
  Zeytinyağı ve Üzüm Sirkesi Hazırlanışı ve Uygulanışı,

  Zeytinyağı ve sirkeyi birbirine karıştırıp, ek olarak sonra bir pamuk yardımıyla bu karışımı cildinize sürün. 1/2 saat denli cildinizde beklettikten ek olarak sonra cildinizi ılık su ile yıkayın. Bu maskenin hakikaten işe yaramasını istiyorsanız şayet, kesinlikle erken kalktıktan ek olarak sonra ve akşam yatmadan öncesinde olmak üzere gün içerisinde 2 defa kesinlikle cildinize uygulamalısınız.

  Sirkenin Cilde Faydaları

  Sirke ten yüzeyinde yer alan bakterileri temizleyerek iltihaplanmaları ve sivilceleri önler. Benzer sürede cildin asit balansını olanağı sağlar ve çok yağı alır. Sivilce şikayetiniz varsa gece yatmadan öncesinde sivilcelerin üstüne elma sirkesi sürebilirsiniz. İtinalı model elma sirkesi tüketimi ten yüzeyindeki pürüzleri azaltır. Duyarlı cildiniz varsa sirkeyi doğrudan cilde sürmek yerine yarıya yarıya suyla inceleterek kullanabilirsiniz. Yazının en başında da söylediğim benzeri güneş, yaşlılık ve akne lekelerinin görünümünü azaltmak amaçlı sirke kullanabilirsiniz. Sivilce rehabilitasyonunda olduğu benzeri lekeler içerisinde sirkeyi geceden kirlere sürüp öyle yatın. Zamanı hızlandırmak isterseniz soğan suyuyla elma sirkesini karıştırabilirsiniz. Egzama ya da öbür ten hastalıklarının sebep olduğu kaşıntıya karşın da sirke kullanabilirsiniz. Pamuk üstünde damlatıp kaşınan alana sürün ve kurumasını bekleyin. Bu uygulama, ısırgan otunun tahriş eden tesirine ve sinek sokmasına karşın da çok etkilidir.
  ]]>
  Limon Ve Bal Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/limon-ve-bal-maskesi.html Fri, 09 Nov 2018 18:23:54 +0000 Limon ve bal maskesi, Asitli yapısı itibariyle limon cilt yüzeyindeki fazla yağı alarak siyah noktaları ve ak neleri yok ederek cilt lekelerini yok eder. Oldukça C vitamini bakımından zengin olan limonla cildi beslemek mümkünd Limon ve bal maskesi, Asitli yapısı itibariyle limon cilt yüzeyindeki fazla yağı alarak siyah noktaları ve ak neleri yok ederek cilt lekelerini yok eder. Oldukça C vitamini bakımından zengin olan limonla cildi beslemek mümkündür. Badem yağı,  limon suyu ve bal bile karıştırıldığında kullanılabilecek bir maske olur.

  Malzemeler:

  • 1-1.5 yemek kaşığı bal
  • Çeyrek çay kaşığı tarçın
  • Çeyrek çay kaşığı Hindistan cevizi
  • 1-2 çay kaşığı sıkılmış limon suyu

  Limon Ve Bal Maskesi

  Yapılışı: Bir kase içerisinde tarçını, limon suyunu, Hindistan cevizini ve balı iyice karıştıralım. Maskeyi sürmeden önce yüzümüzü ılık su ile yıkayıp kuruladıktan sonra parmak uçları ile ağız ve göz çevresi dışına sürelim. Maske 15 dakika bekledikten sonra soğuk su ile yüzümüzü yıkayalım. Kuruladıktan sonra mutlaka bir nemlendirici kullanılmalıdır. Cilde canlılık ve doğal parlaklık kazandıracaktır. Kuru ciltler için haftada 2 kez uygulanabilir. Limon suyunu yüzle sınırlı kalmamak gerekir, diz ve dirsek gibi çabuk kuruyan bu bölgelere limon suyu uygulandığında cilt daha ve parlak ve daha canlı bir görünüme sahip olur. Bu meyvenin diğer bir özelliği de kahverengi koyu lekelerin rengini açmasıdır. Limonda bulunan sitrik asit bazı ciltlerde hassasiyet oluşturabilir. Bu yüzden direk uygulama yerine su ile karıştırıp uygulama daha uygun olur. Özellikle burun bölgesindeki siyah noktalardan kurtulmak için yatmadan önce limon suyunu bu bölgeye uygulayıp sabahta soğuk su ile yıkanır. Siyah noktalara gidene kadar uygulama devem edilir. Aynı kolonya gibi limonun da kurutma özelliği olduğu için uygulama sonrası mutlaka nemlendirici kullanılmalıdır. Taze sıkılmış limonu düzenli bir şekilde tüketmek siyah nota, akne ve birçok cilt sorunu hastalıklarına iyi gelir. Sabah aç karnına tüketilmesi gerekir.

  ]]>
  Soyulan Maske https://www.maskeler.gen.tr/soyulan-maske.html Sat, 10 Nov 2018 01:04:37 +0000 Soyulan maske: İnsan cildini etkileyen çok fazla faktör vardır. Gerek güneşe maruz kalındığında oluşan lekeler. Hamilelik de kullanılan ilaçların yan etkisi sonucu oluşan lekeler, Ciltte çıkan sivilce sonucu kalan lek Soyulan maske: İnsan cildini etkileyen çok fazla faktör vardır. Gerek güneşe maruz kalındığında oluşan lekeler. Hamilelik de kullanılan ilaçların yan etkisi sonucu oluşan lekeler, Ciltte çıkan sivilce sonucu kalan lekeler. Bunların yanı sıra kalitesiz ve yanlış kozmetik ürünlerini kullanımda oluşan cilt lekeleri bulunmaktadır. İnsan cildinde bulunan bu lekeleri yok etmek için çeşitli yollara baş vurabiliyoruz. Hem maliyetiniz az oluşundan hemde daha az zahmetli oluşundan dolayı çeşitli cilt maskeleri kullanılmaktadır. Ciltteki akne ve siyah noktalar dan kurtulmak ise cilde sürülen maskelerin soyularak çıkartılması sonucu mümkündür. Maskeler konusunda önemli bir husus bulunmaktadır öncelikle cildinizi iyi tanımanız gerekli yani kuru bir cilt mi yoksa yağlı bir cilde mi sahipsiniz buna göre cilt maskeleri hazırlayıp uygulamalısınız.

  Soyulan Maske

  Soyulan maske için gerekli malzemeler, 

  • 2 bardak gül suyu,
  • 1 kaşık biberiye,
  • 1 kaşık papatya,
  • 1 kaşık kekik,
  • Çeyrek limon,
  • 2 kaşık yeşil kil,
  Soyulan Maske Hazırlanışı,

   İki bardak gül suyunun içine biberiye, kekik, papatya ve limonu ekleyip bir taşım ocakta kaynatıyoruz. Ardından kaynattığımız malzemeleri süzüp yeşil kil ile karıştırıyoruz. Cildimize uygulamak için öncelikle cildimizi temizleme toniği ile iyice temizleyip nemlendirici krem sürüyoruz. Birkaç dk dinlendirdiğimiz cildimize maskeyi ılık veya soğuk olarak uyguluyoruz maske cildimizi gerdiğini hissettiğimiz andan itibaren 15-20 bekletiyoruz. Daha sonra kuruyan maskeyi aşağıdan yukarıya doğru ister çekerek ister sürte sürte soyuyoruz. Unutmayın maskeyi yıkayarak değil soyarak cildimiz den çıkartıyoruz. Maskeyi cildimiz den çıkardıktan sonra cildimizi gül suyu veya soda ile temizleyip nemlendirici krem sürüyoruz. Sağlıklı ve parlak bir cilt diliyorum. 

  ]]>
  Maydanoz Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/maydanoz-maskesi.html Sat, 10 Nov 2018 10:42:36 +0000 Maydanoz Maskesi; Maydanoz cildin onarımı ve tazeliği için çok faydalı bir bitkidir. Fakat biz maydanozu salata malzemesi olarak kullanmaya devam ediyoruz. Aslında vücudumuzu içten besleyerek destekliyoruz ancak hiçbir zaman tek tara Maydanoz Maskesi; Maydanoz cildin onarımı ve tazeliği için çok faydalı bir bitkidir. Fakat biz maydanozu salata malzemesi olarak kullanmaya devam ediyoruz. Aslında vücudumuzu içten besleyerek destekliyoruz ancak hiçbir zaman tek taraflı çaba fayda etmemektedir. Dışarıdan da takviyesi yapılması gerekmektedir. 
  Maydanoz A, C ve K vitamini bakımından oldukça zengindir. Yüksek oranda kalsiyum, potasyum ve demir içerir. Maydanoz bitkisi ve suyu cilde çok fazla fayda sağlamaktadır.

  Maydanoz Maskesi Faydaları;
  • Kırışıklıklar ve oluşan ince çizgilerin giderilmesinde faydalı
  • Göz altı halkaları ve morlukların giderilmesinde etkili
  • Sivilce ve aknelerin oluşumunu engellemede faydalı
  • Siyah noktaları gidermede de etkilidir
  Faydalarından bahsettik ve şimdi bunların giderilmesi için gerekli olan maskelerin tarifine geçelim.

  Tarif 1=Kırışıklıklar ve ince çizgiler için maydanoz maskesi 

  Malzemeler;
  • Yarım demet maydanoz
  • 2 yemek kaşığı saf zeytin yağı
  Yapılışı;
  Maydanozları havanda döverek veya mikserden geçirerek püre haline getiriyoruz. Oluşan pürenin içine saf zeytin yağını ilave ediyoruz. Bu karışımı karıştırarak macun kıvamına getirelim. Oluşan karışımı temiz cildimize sürüp 15 dk bekledikten sonra ilk önce ılık su ardından soğuk suyla yıkayıp kuruluyoruz. İşlemimiz tamamdır haftada bir uygulamanız yeterli olacaktır.

  Maydanoz Maskesi
  Tarif 2=Göz altı halkaları ve morluklar için maydanoz maskesi

  Malzemeler;
  • Yarım demet maydanoz
  • 1 tatlı kaşığı yoğurt
  Yapılışı;
  Maydanozları robotta çektirerek suyunu çıkartalım. Elde ettiğimiz maydanoz suyunun içine macun halinde olacak şekilde yoğurt ilave edelim. Fazla cıvık olmamalı cildinize sürerken sıkıntı yaşarsınız. Macun haline gelen malzemeyi göz altlarına sürüp 10 dk beklettikten sonra ılık suyla yıkayınız. Bu maske haftada iki kez uygulanmalıdır.

  Tarif 3=Sivilce ve akne oluşumunu engellemek için maydanoz maskesi

  Malzemeler;
  • Yarım demet maydanoz
  • 1 tatlı kaşığı bal
  Yapılışı;
  Maydanozlar mikserde çektirilerek suyu çıkartılır. Bu maydanoz suyunun içine bal ilave edilip karıştırılarak homojen bir karışım elde edilir. Bu karışımı cildinize sürdükten sonra 10 dk beklenir ve ılık suyla yıkanarak kurulanır. Maske tarifini haftada bir uygulamanız yeterli olacaktır. 

  Tarif 4=Siyah noktaları gidermek için maydanoz maskesi

  Malzemeler;
  • Yarım demet maydanoz
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu
  • 1 yemek kaşığı bal
  Yapılışı;
  Maydanozu ince ince doğrayıp ardından havanda eziniz. Ezilen maydanoza limon suyu ve balı ilave edip karıştırınız. Cildinizi temizledikten sonra siyah nokta sorunu yaşadığınız bölgeye elde ettiğimiz karışımı maske şeklinde sürünüz. Bu karışımı 20 dk bekledikten sonra ılık suyla yıkayıp cildinizi kurulayın. Haftada bir uygulamak yeterlidir.

  İşte sizlere tüm maydanoz maskesi tariflerini verdim. Artık cildinizi şımartma sırası sizdedir. Bu tariflerle sorunlarınıza çözümler bulabilirsiniz.
  ]]>
  Nemlendirici Maske https://www.maskeler.gen.tr/nemlendirici-maske.html Sun, 11 Nov 2018 10:13:33 +0000 Nemlendirici maske, özellikle kuru cilt tipine sahip olan kişilerde meydana gelen soyulma, dökülme ve tahriş gibi sorunlara karşı uygulanarak, sorunların çözümlenmesini sağlayabilir. Sıcak havalarda ya da soğuktan ci Nemlendirici maske, özellikle kuru cilt tipine sahip olan kişilerde meydana gelen soyulma, dökülme ve tahriş gibi sorunlara karşı uygulanarak, sorunların çözümlenmesini sağlayabilir. Sıcak havalarda ya da soğuktan cildi korumak için nemlendirici maskeler hazırlanarak cilde uygulanabilir. Maskeler sayesinde cildin gerek duyduğu nem karşılanır. Cilt tipi ne olursa olsun cildin nemlenmeye ihtiyacı vardır. Sizde evde kolaylıkla nemlendirici maskeler hazırlayarak cilt bakımı yapabilirsiniz.

  Nemlendirici maske tarifleri

  Doğal nemlendirici maske: 1 çorba kaşığı bal ve 1 tane yumurta sarısı ufak bir kasenin içinde macun kıvamı alana kadar karıştırılır. Elde edilen karışım göz bölgesi hariç tüm yüze sürülür. 10 dakika kadar bekletildikten sonra cilt ılık su ile yıkanır. Hazırlanan doğal maske sayesinde cildin nem oranı artar. Ciltte kuruluk nedeniyle meydana gelen pürüzleri yok eder.

  Hassas ve kuru ciltler için nemlendirici maske: Maske için yarım su bardağı çilek çatal ya da blender ile ezilerek püre haline getirilir. Üzerine 3 çorba kaşığı yulaf, 1 tane yumurta sarısı ve 2 çorba kaşığı zeytinyağı eklenip, homojen bir şekilde karıştırılır. Maskenin krem kıvamı alması gerekir. Elde edilen maske cilde masaj hareketleri ile uygulanır ve 20 dakika bekletilir. Bekleme süresi tamamlanınca cilt ılık su ile yıkanır. Özellikle kuru ciltlerde meydana gelen göz çevresi kırışıklıkları ile mükemmel sonuç verir.

  Her cilt tipine uygun nemlendirici maske: Yarım avokado rendelenerek ufak bir kaseye alınır. Üzerine 1 çorba kaşığı badem yağı, 1 çorba kaşığı susam yağı ve 1 kahve kaşığı üzüm pekmezi eklenir. Malzemeler homojen bir şekilde karıştırılır. Elde edilen karışım gece yatmadan 20 dakika önce cilde sürülür ve 20 dakika sonra ılık su ile maske temizlenir. 1 ay boyunca haftada bir defa düzenli uygulandığında cildin daha pürüzsüz ve hoş bir görünüm kazanmasını sağlar.

  Nemlendirici Maske

  Yağlı ciltler için nemlendirici maske: 2 yemek kaşığı ahududu ezilerek püre kıvamına getirilir. Üzerine 2 yemek kaşığı süt kreması eklenerek homojen bir şekilde karıştırılır. Elde edilen karışım önceden temizlenmiş cilde uygulanır ve 10 dakika bekletilerek maske ciltten ılık su yardımı ile arındırılır. Haftada düzenli olarak 1 defa uygulanabilir.

  Nemlendirici yulaf kepeği maskesi: 1 yemek kaşığı yulaf kepeği, 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 tatlı kaşığı hakiki zeytinyağı ve 1,5 tatlı kaşığı bal bir araya getirilerek homojen bir şekilde karıştırılır. Hazırlanan karışım göz bölgesi hariç tüm yüze tatbik edilir. Yüzde 15 dakika bekletildikten sonra cilt bol su yardımı ile maskeden arındırılır. Kırışıklık, kuruma, dökülme gibi sorunları iyileştirerek cildin nemlenmesini sağlar.

  Nemlendirici kahve maskesi: 1 tatlı kaşığı kahve telvesi uygun bir kaseye alınarak, üzerine 1 tatlı kaşığı kakao, 1,5 tatlı kaşığı süt ve 1,5 tatlı kaşığı bal eklenir. Malzemeler homojen bir şekilde karıştırıldıktan sonra cilde masaj yapılarak sürülür. Yaklaşık 15 dakika bekletildikten sonra ılık su yardımı ile cilt temizlenir. Ardından cilt nemini koruyabilmek için uygun bir nemlendirici kullanılır. Kahvenin cildi yumuşatan etkisi vardır. Bu etkisi sayesinde kuru ciltlerde meydana gelen dökülme, soyulma ve tahrişi önleyici etki yaratır. Haftada bir defa düzenli uygulanabilir.

  ]]>
  Mayonez Saç Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/mayonez-sac-maskesi.html Mon, 12 Nov 2018 08:59:30 +0000 Mayonez Saç Maskesi, Mayonezle saç bakımı kulağa pek hoş gelmese de kırık ve yıpranmış saçlar için çok etkili bir sonucu vardır. Kokusundan dolayı tereddüt ediyorsanız yıkadıktan sonra kokusunun kalmadığını söylemekte Mayonez Saç Maskesi, Mayonezle saç bakımı kulağa pek hoş gelmese de kırık ve yıpranmış saçlar için çok etkili bir sonucu vardır. Kokusundan dolayı tereddüt ediyorsanız yıkadıktan sonra kokusunun kalmadığını söylemekte fayda vardır. İlk önce mayonezi tek başına saçınıza sürmeyeceksiniz tabi ki yardımcı malzemeleri de bulunmaktadır. Hazırlanması ve uygulaması çok kolay bir maske tekniğidir. Boyadan ve güneşten yıpranan saçların kısa sürede nemlenmesini, yumuşamasını ve kırık oluşumunun azalmasını sağlar. Üstelik bu yardımcı malzemeler her evde bulunan ürünlerden olması tabi ki de bu maskenin güzel tarafıdır.Fazla meraklandırmadan maske tarifini verelim. İşte maske tarifimiz;

  Malzemeler
  • 1 yumurta 
  • 2 yemek kaşığı zeytin yağı
  • 3 - 4 yemek kaşığı mayonez
  Hazırlanışı: Eğer yumurta ve mayonezi dolaptan çıkardıysanız önce oda sıcaklığına gelmelerini bekleyiniz. Sonra İlk başlangıç olarak yumurtayı güzelce çırpıyoruz. Ardından üzerine mayonez ve zeytin yağını da sürerek karıştırıyoruz. Saçlarınız çok uzun ise malzemenin iki katı yapın eğer ki kısa saça sahipseniz malzemenin yarısını uygulayabilirsiniz. Şimdi saçımızı ıslatıp havluyla varsa fazla suyunu havlu ile alınız. Karışımı sürmeye saçların diplerinden başlıyoruz. Diplerine yağladıktan sonra saç diplerine 10 dakika masaj yapınız. Masajın ardından artık diplerden saç uçlarına doğru karışımı sürüyoruz. Saçların tamamen bu karışımla kaplandığından emin olunuz.

  Mayonez Saç Maskesi
  Maskeyi iyice sürdükten sonra saçlarınızı toplayıp kafanıza havlu yada bone takarak 1 saat iyi etki etmesini isterseniz 2 saat bekletiniz. Bu süre sonunda saçları soğuk suyla temizleyiniz. Soğuk su saçta katılaşan yumurtanın daha çabuk çıkmasını sağlar. Mümkünse hemen dışarı çıkmayacak sanız saçlarınızı şampuanlama işlemini ertesi güne bırakınız. Biraz kokacaktır ama dayanmanızı tavsiye ederim. Saçların dibinde ve ucundaki yağların daha iyi nüfus etmesi için gereklidir. Eğer ki hemen çıkmanız gerekiyorsa şampuanla durulama işlemini gerçekleştirin. 

  Mayonezle hazırlanan saç maskeleri saçın durumuna göre tekrarlama sıklığını ayarlamanız gerekmektedir. Çok yıpranmış bir saça sahipseniz 3 - 4 hafta boyunca hafta da 1 uygulama yapınız. Yıpranma oranı az ise 2 hafta da bir ya da ayda 1 uygulamanız yeterli olacaktır. Düzenli olarak bir ay boyunca bu mayonez saç maskesini kullanmışsanız sonraki bir ay boyunca kullanmayınız. Saçınız dinlenmesine ve tam tersi olumsuz bir tepkiyle karşılaşmamak için yapmış olduğunuz bakımın etkisini göstermesine izin verin. 
  ]]>
  Limon Karbonat Maskesi https://www.maskeler.gen.tr/limon-karbonat-maskesi.html Mon, 12 Nov 2018 16:12:54 +0000 Limon Karbonat Maskesi, Cilt bakımı düzenli olarak yapıldığı zaman güzel ve temiz bir cilde sahip olmak için hiç bir problem yoktur. Cilt ve cilt lekeleri için kullanılan en etkili maskelerden birisidir limon ve karbonat maskesi. Limon Karbonat Maskesi, Cilt bakımı düzenli olarak yapıldığı zaman güzel ve temiz bir cilde sahip olmak için hiç bir problem yoktur. Cilt ve cilt lekeleri için kullanılan en etkili maskelerden birisidir limon ve karbonat maskesi. Aynı zamanda bu maske tarifi ciltte oluşan kırışıklık ve sivilceleri de yok eder.

  Cilt Lekeleri İçin Limon ve Karbonat Maskesi Gerekli Malzemeler
  • Üç damla limon suyu
  • Bir yemek kaşığı yoğurt 
  • Bir çay kaşığı zeytin yağı 
  • Bir çay kaşığı karbonat
  Limon Karbonat MaskesiCilt Lekeleri İçin Limon ve Karbonat Maskesi Hazırlanışı

  Derin bir kap içerisine karbonat ve yoğurdu koyun  karıştırın ardından zeytin yağı ve limon suyunu ilave edin iyice karıştırıp spatula ve ya  fırça yardımı ile cildinize sürünüz on dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile iyice temizleyiniz  haftada üç gün  uygulaya bilirsiniz ilk uygulamada  fark göremezseniz vazgeçmeyin ikinci ve üçüncü uygulamada  farkı göreceksiniz.
  ]]>