Bal Zeytinyağı Saç Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Bal Zeytinyağı Saç Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Bal zeytinyağı saç maskesi, boyadan, denizden, güneşten fazla yıpranmış saçlarda haftada 2, uçları kırılan ve mat gözüken kuru saçlarda haftada bir kullanmanız yeterlidir olacaktır. Yıpranmış saçlar amaçlı zeytinyağı ve diğer malzemeleri kullanmadan 1-2 orta boy kaşık balı doğrudan saç diplerine sıkıp parmak uçlarınızla masaj yaptıktan ardından 20 dk bekletebilirsiniz. Saç derisini ölü cilt hücrelerinden arındıran bir diğer bal maskesinin tarifi ise şöyle; bir çorba kaşığı balı bir orta boy kaşık tarçın ile iyice karıştırdıktan ardından saç derisine sürün ve 15 dk bekletin. Bu maske saç derisini temizlerken köklerin nefes almasını ve saç tellerinin güçlenmesi olanağı sağlar.

Saçlar bayan ve erkeklerin bir nevi aksesuarı gibidir. Bazen genetik etkenlere ilişkili olarak da dökülmeler yaşansa da birçok kez negatif durum şartları, sıkça boyanan saçlar, psikolojik baskı benzeri etmenler saçları negatif etkileyebilir. Bu etkilenmeler neticesi cansız, kuru ve yıpranmış saçlarınızı geriye elde etmek istiyorsanız size zeytinyağlı saç bakımını öneriyoruz. Dinamik ve sıhhatli saçlar amaçlı zeytinyağı saç bakımı ile ilgili veriler sizlerle. Saçlarımız negatif havada meydana gelen şartları, kullandığımız saç mahsulleri, fön ve şekillendiricilerden ve üstelik stresten etkilenirler. Bunun amaçlı vakit zaman saçlarımıza bakım yapılması gereklidir. Daha dinamik ve parlak saçlara sahip olmanız amaçlı hanede bulunan gerek olan malzemeler ile bizzat saçlarınıza süper bir bakım yapabilirsiniz. Zeytinyağı ve bal bütün saçlar ve cilt amaçlı süper bir bakım aracıdır. Sadece saf zeytinyağını dahi saçlarınıza sürerek bakım yapmanız olası. Zeytinyağının saça bulunan yararları ise saymakla bitmez, mesela saç derisini ve saç tellerini yumuşatır. Bilhassa yıpranmış ve basit kırılan saçların bakımında kullanışlıdır. Harici etkenlerin zayıflattığı saçlar amaçlı kullanabileceğiniz en gösterişli ve en natürel ürünler içinde bulunan zeytinyağı itinalı olarak da kullanıldığında saçlara natürel parlak renk verir, hacim kazandırır ve saç derisinin ek olarak sıhhatli olmasını sağlamaktadır.

Bal ve zeytinyağı maskeleri

1. Maske

İçindekiler: 3 çorba kaşığı zeytinyağı, 2 çorba kaşığı bal, bone.

Hazırlanışı: Zeytinyağı ile balı birbirine karıştırın ve meydana gelen karışımı saçınıza iyice sürün. Saçınıza bu karşımı uyguladıktan ardından bone vb. Bir şeyle saçınızı örtün.15 dk ardından saçınızı şampuanla yıkayınız.

2. Maske
  • 3-4 çorba kaşığı zeytinyağı
  • 1 orta boy kaşık bal
  • 1 yumurta sarısı
  • Sıcak bir havlu
  • Streç film
  • Durulamak amaçlı 2-3 çorba kaşığı sirke
Nasıl Yapılır?

Zeytinyağı, yumurta sarısı ve balı iyice karıştırın ve bu karışımı saç diplerinizden saç uçlarınıza masaj inşa ederek saçlarınız iyice sürün. Saçları çok fazla uzunca olanlar zeytinyağı ve bal miktarını belli bir süre arttırmalılar. Ardından varsa streç film ile yoksa bir poşet ile saçlarınız sarın ve üzerinine sıcak bulunan havlu sarın. Zamanınız varsa birden çok saat yoksa en azından bir saat saçlarınızı yıkamayın. Saçlarınızı yıkarken yalnızca bir kez şampuanlayın ve durulama suyuna sirke katıp durulayın. Saçlarınızı kurutun ve saçlarınızın ışıltısını görebilirsiniz.

Bal Zeytinyağı Saç Maskesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Yoğurt ve Karbonat Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Yoğurt ve Karbonat Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Kahve Telvesi Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kahve Telvesi Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Göz Altı Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Göz Altı Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Altın Maske Tarifi ve Malzemeleri

Altın Maske Tarifi ve Malzemeleri

Güzellik Maskeleri Tarifi ve Malzemeleri

Güzellik Maskeleri Tarifi ve Malzemeleri