Kuru Saç Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Kuru Saç Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kuru Saç Maskesi, Mat ve donuk olan kuru saçların görünümü ne kadar yıkasak da değişmez. Ama kullandığımız şampuana dikkat edersek, saçlarıma nazik davranmalıyız, saç bakım ürünleri kullanmalıyız, sıcak bakım yağları kullanmak, daha az taramalı ve fırçalamalıyız, sıcaktan uzak durulmalıdır, sirke ile yıkanmalıdır, parlaklık için yumurta kullanılmalıdır. Ceviz, fındık gibi yemişler saçlar için çok faydalıdır, bu gıdalarda bulunan yağ asitleri saça parlaklık verir, olgunlaşmış bir muzu ve avokadoyu iyice ezip saçımıza sürüp 1 saat bekleyip ılık suyla yıkandığında daha sağlıklı bir saç elde ederiz.

Kuru Saç Maskesi için Malzemeleri
  • 2 yumurtanın akı
  • 1 yemek kaşığı yağsız yoğurt
Kuru Saç Maskesi Yapılışı ve Uygulanışı

Bir kâse içerisinde yumurta akını ve yoğurdu karıştırıp saç diplerinden uçlarına kadar sürüp. Bu maskeyi 30 dakika saçta bekletip ılık su ile iyice yıkayıp sakın sıcak su kullanılmamalıdır yoksa yumurta akı pişer saçtan zor temizlenir. Bu maske saç telleri üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturur güneşin zararlı ışınlarından, çevresel kirlilikten, ısıya karşı güçlü olmasını sağlar. Saçlarımıza doğal yağlarla bakım yapmak için badem yağı, havuç yağı, susam yağı ve zeytinyağı kullanabiliriz. Susam yağına taze zencefil karıştırıp kullandığımızda hem güneşe karşı hem de kepeğe karşı saçlarımızı korumuş oluruz. Etkili bir maske için:

Kuru Saç Maskesi için Malzemeleri
  • 1 yumurta akı
  • 2-3 yemek kaşığı Hindistan cevizi sütü
  • 1 ezilmiş avokado
Kuru Saç Maskesi Yapılışı ve Uygulanışı

Bir kabın içinde yumurta akını, Hindistan cevizi sütünü ve avokadoyu karıştırıp bütün saça parmak uçlarımızla masaj yaparak uygulayalım 20 dakika bekledikten sonra yıkayalım. Antioksidan bakımından zengin olan bu maske saçları onarır ve kırılmalara karşı korur.

Kuru Saç Maskesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni