Altın Maske Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Altın Maske Tarifi ve Malzemeleri

Altın maske, altından yapılan folyo ve jelatinle cilde uygulanan, güzelleşme yöntemidir. Kadınların, güzelleşmek uğruna denemedikleri yöntem kalmamıştır. Cilt bakımı için, her türlü sebze ve meyveden maske yapıldı. Bütün bu yöntemlerden sonra, altın maske güzelleşmek için kullanılan, yöntemler arasına girmiştir. Bu maske ilk defa, Japonya'da kullanılmaya başlamıştır. Maliyeti, oldukça yüksek bir yöntemdir. Bu sebeple ülkemizde, kaliteli güzellik salonlarında kullanılmaktadır.

Altın maskeyi dışarıdan alabilir ya da kendiniz evde yapıp uygulayabilirsiniz. Eğer kendiniz evde yapacaksanız, ilk önce cildinizdeki ölü tabakayı temizleyip, arındırmanız gerekir. Sonra jel kıvamında olan maskeyi ıslatıp, cildinize uygulayabilirsiniz. Altın maske, maliyeti yüksek ama faydası da bir o kadar fazladır. Cildinizde, yeni oluşan kırışıkları önler ve ince kırışıkları yok eder. Cildinizin sıkılaşıp, gergin bir cilde sahip olmanızı sağlar. Ciltteki hücrelerin ölmesine mâni olur ve yaşlanma belirtilerini, en az seviyeye indirir. Altın maskesi, içerisindeki altın sayesinde, cildinizin elastiki yapısını korur. Her yaşta uygulanabilecek, bir maskedir. Buna hamilelik ve emzirme dönemleri de dahildir. Sadece yüzünüzde değil, gerdan ve boynunuzda rahatça kullanabilirsiniz. Seansı yaklaşık 1.5 saat sürer. Ciltte oluşan lekelere iyi gelirken, aknelerin azalmasında oldukça etkilidir. Cildinizin rengini açar ve yumuşak bir görünüm kazanmasını sağlar.

Altın Maske Nasıl Yapılır?

1 çorba kaşığı beyaz ya da sarı altın tozu ve kıvamını sağlayana kadar göz kararı sudur. Kozmetik mağazalardan, altın tozunu temin edebilirsiniz. Altın tozuna krem kıvamına gelene kadar, kaliteli su ekleyin. Daha sonra, cildinize ve boynunuza uygulayın. Altın maske cildinizde kuruduktan sonra, kalıp halinde yavaşça elinizle çıkarabilirsiniz. Maddi durumunuzda uygunsa, altın maskesini ayda bir uygulamanız yeterli olacaktır.

Altın Maske Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Maya Maskesi Nasıl Yapılır?

Maya Maskesi Nasıl Yapılır?

Haber Bülteni

Güncel

Tam Yüz Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Tam Yüz Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Cilt Maskeleri Tarifi ve Malzemeleri

Cilt Maskeleri Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Göz Altı Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Göz Altı Maskesi Tarifi ve Malzemeleri