Bal ve Limon Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Bal ve Limon Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Bal ve Limon Maskesi; Bal, sadece yiyecek ve içeceklerimizde kullandığımız bir tatlandırıcı olmanın haricinde artık cilt içinde kullanılan bir materyal haline dönüşmüştür. Limon da aynı şekilde cilt bakımı için vazgeçilmez yardımcı malzeme halinde kullanılmaya başlanmıştır. Her ikisi de doğal birer kozmetik malzemesi haline gelmişlerdir. İster tek başına ister yanında yardımcı birkaç malzemeyle birlikte cildiniz için kullanabileceğiniz kozmetik ürünü haline gelmiştir.

Artık günümüzde cilt bakımı uygulaması giderek yaygın hale gelmiştir. Doğal kozmetiğe yönelme de aynı oranla artış halindedir.

Bal; ciltteki en büyük faydası cilde parlaklık verip, pürüzsüzleştirip ve yumuşak olmasını sağlar. Limon; cildi canlandırıp, peeling etkisi yaparak gergin ve sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlar. Bu iki özelliğin birleştirip cildinizde uyguladığınızda cilde faydasını bir düşünün isterseniz. Şimdi bu iki cilt dostunun birlikte kullanıldığı maske tarifini vereceğim. Ama başta söylemekte yarar var düzenli kullanım gerektirmektedir. İlk kullanımda farkı hemen anlayacaksınız ancak düzenli yapıldığında istediğiniz bebeksi bir cildi elde etmiş olacaksınız. İşte o çok basit ama geri dönüşü çok etkili olan tarifimiz;

İçindekiler
  • 2 tatlı kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu
Nasıl Yapılır?

Birbiriyle hemen harmanlanması için balı çok az ısıtmanız gerekiyor. Hafif ısınmış balın içine limon suyunu ilave edip homojen bir karışım olana kadar karıştırıyoruz. Karıştırırken de soğumuş olacağı için karışımlar birbiriyle iyice harmanlanınca temiz cildimize elde ettiğimiz malzemeyi sürüyoruz. Bu karışım cildimizde yaklaşık 30 dk durması gerekiyor. İyice cilde nüfus etmesi için gerekli ve yeterli bir süredir. Tamamlanan sürenin ardından cildimizi ılık suyla fazla ovmadan nazikçe temizliyoruz ve kuruluyoruz.

İşte yapmamız gerekenler tam olarak budur. Düzenli olarak haftada iki kez uygulamanız yeterli olacaktır. İlk kullanımın sonunda zaten yumuşacık bir cilde sahip olacaksınız. Bunun vermiş olduğu güzel hisle bu maske tarifini düzenli uygulamanızı tavsiye ederim. Bu maskenin cildinize sağlayacağı avantajları ise şöyledir.

Bal ve Limon Maskesinin Cilde Faydası
  • Limonun vermiş olduğu peeling etkisiyle gergin ve kırışıklığı azalmış bir cilt
  • Balın etkisiyle yumuşak, parlak ve canlı bir cilt
  • Sivilce oluşumunun engellenmesi ve geride kalan sivilce lekelerinin görünümünün azalması
  • Siyah noktaların oluşmasının engellemesi
Sonuç olarak cildiniz gözenekleri açılmış, nefes alan bebeksi bir yapıya ve tazeliğe sahip olacaktır. Cildimiz bizlere verilen bakmakla yükümlü olduğumuz bir emanettir. Bu emanetin sağlıklı olması sizin ellerinizdedir. Artık bundan sonra bal ve limon maskesi tarifini uygulaması sizin fikirlerinize ve düşüncelerinize kalmıştır.

Bal ve Limon Maskesi Yorumları

soru

İnci

14 Nisan 2024 Pazar

İyi günler ben yağlı bir cilde sahibim. Bu sebepten dolayı gözeneklerim geniş ve çok siyah noktalar var bu siyah noktalardan kurtulmak için çok yöntem denedim Fakat yine çıkıyor bu sefer bal ve limonun maskesini denemeye başladım acaba bal ve limon maskesi yüzüme sürdükten sonra ne kadar beklesem faydası olur?

Cevap yaz
cevap

Eylül

09 Eylül 2018 Pazar

Merhabalar inci hanım, cildinizin yağlı, geniş gözenekler olması gün içerisinde havadan kirden dolayı bu gözeneklerin dolması sonucunda siyah noktalar ile dolar. Bunu önlemek için yüzünüzü bol su ile yıkayıp antiseptik ile temizmişler temizlemeniz gerekir. Daha sonra buz parçasını yüzünüzde gezdirerek açılmış olan gözeneklerin kapanmasını sağlar.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Yüz Bakım Maskeleri Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yüz Bakım Maskeleri Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Maya Maskesi Nasıl Yapılır?

Maya Maskesi Nasıl Yapılır?

Soyulan Maske Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Soyulan Maske Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yumurta Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yumurta Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Maya Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Maya Maskesi Tarifi ve Malzemeleri