Saç Nemlendirici Maske Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Saç Nemlendirici Maske Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Saç nemlendirici maske, saçlar nem oranını kaybettiği zaman kuru, cansız ve sağlıksız bir görünüm kazanır. Ayrıca çok çabuk kırılır. Saç nemlendiren maske tarifleri sayesinde saçlar ihtiyaç duyduğu nemi kazanarak, parlak, canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Saç nemlendirici maske tarifleri

Yoğurtlu saç nemlendirici maske: Yoğurt içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde vücudu içeriden ve dışarıdan besler. Yoğurt ile birçok çeşitte maske hazırlanabilir ve farklı amaçlar için kullanılabilir. Saç nemlendirici maskeyi hazırlamak için 2 kahve kaşığı badem yağı, 1 kahve fincanı bal ve yarım su bardağı yoğurt kullanılır. Malzemelerin hepsi uygun bir kabın içine alınarak homojen bir şekilde karıştırılır. Elde edilen karışım saç diplerinden başlanarak saça masaj hareketleri ile tüm saça yedirilir. Ortalama yarım saat bekletildikten sonra organik bir şampuan ile maske saçlardan arındırılır. Kuruyan ve çabuk kırılan saçlarda birkaç uygulamadan sonra gözle fark edilir sonuç alınır.

Ballı saç nemlendirici maske: Balda tıpkı yoğurt gibi vücudu hem içeriden hem de dışarıdan besleyen bir üründür. Cilt ve saç bakımı maskelerinde bal yaygın bir şekilde kullanılır. Ballı maske için 1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı hakiki zeytinyağı, 1 yemek kaşığı limon suyu ve 1 çay bardağı da maden suyu kullanılır. Malzemelerin tümü uygun bir kabın içinde buluşturularak homojen bir şekilde karıştırılır. Elde edilen karışım bir parça pamuk yardımı ile saç dipleri başta olmak üzere tüm saça yedirilir. Maske tamamen saça sürüldükten sonra saçlar bir bone yardımı ile kapatılır. Ortalama olarak 2 saat kadar maske saçlarda bekletilir ve saçlar organik bir şampuan ile maskeden arındırılır. Ballı saç nemlendirici maske haftada 2 defa uygulanabilir.

Yumurtalı saç nemlendirici maske: Yumurta sağlık için inanılmaz faydalı olan bir besin maddesidir. İçeriğinde birçok vitamin ve mineral barındırmaktadır. İçeriği sayesinde sağlık adına birçok alanda yumurtadan yararlanılabilir. Saç bakımı ve cilt bakımı için hazırlanan çoğu maskenin içinde yumurtaya yer verilmektedir. Saçları nemlendirmek için de yine yumurtadan yararlanılabilir. Maske için 1 tane yumurta sarısı, 1 kahve kaşığı konyak ve 1 yemek kaşığı Hint yağı uygun bir kabın içinde buluşturularak harmanlanır. Tamamen birbiri ile bağdaşan malzeme saç diplerinden başlanarak tüm saça sürülür. Maske saçlarda 2-3 saat kadar bekletildikten sonra ilk önce soğuğa yakın ılık su ile saçlar yıkanır. Çok sıcak su ile yıkandığı zaman yumurta saçlardan arınmayabilir. Yumurtalı saç nemlendirici maske haftada 1 defa düzenli uygulandığında saçlar kısa sürede neme kavuşarak sağlıklı bir görünüm kazanır.

Gül suyu ile saç nemlendirici maske: Gül suyu yine sağlık adına mucizevi etkiler yaratan adeta bir iksirdir. Gül suyu maskesi için 1 çay bardağı gül suyu ve 3 adet C vitamini kapsülü kullanılır. Ufak bir kâsenin içinde C vitamini kapsülleri ile gül suyu karıştırılır. Hazır hale gelen maske saç diplerine sürülür. Daha sonra saçlar uygun bir tarakla taranarak maskenin tüm saça yayılması sağlanır. Maske saçlarda 1 saat kadar bekletildikten sonra ılık su ve doğal içerikli bir şampuan ile yıkanır. Gül suyu maskesi 10 günde iki defa uygulanabilir. Düzenli uygulandığında saçlar yumuşacık ve canlı bir görünüm kazanır.

Bal ve mayonezli saç nemlendirici maske: 3 yemek kaşığı mayonez ve 2 tatlı kaşığı bal bir kabın içine alınarak homojen bir şekilde çırpılır. Hazırlanan maske saç diplerinden başlanarak tüm saça yedirilir. Sonra saçlar taranarak maskenin her tarafa eşit yayılması sağlanır. Mayonez maskesi saçlarda 5 dakika bekletildikten sonra saçlar ılık su ile yıkanarak maske saçlardan arındırılır. Haftada bir defa uygulanabilir.

Saç Nemlendirici Maske Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6