Cilt Sıkılaştırıcı Maske Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Cilt Sıkılaştırıcı Maske Tarifi ve Malzemeleri

Cilt Sıkılaştırıcı Maske, Yaşın otuzlu yaşları geçmesi ile cilt eski esnekliğini ve güzelliğini kaybetmeye başlar. Bunun nedeni yaş ilerledikçe hücre faaliyetlerin yavaşlamasıdır. Buna bağlı olarak da cildin bağ dokusu gücünü kaybeder ve ciltte kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelmeye başlar. Aslında bu doğal bir süreçtir ve yaş aldıkça yaşlanmanın etkileri her şeyde olduğu gibi vücudumuzda da görülmeye başlar.

Yaşlanmayı önlemek mümkün değildir ama etkileri yavaşlatmak mümkündür. Teknolojinin gelişmesi ile sağlık sektörü bu konuda yeterince iyi seviyededir. Fakat cerrahi müdahaleler çoğu zaman istenilen sonucu vermediği gibi usta ellerde gerçekleşmeyen operasyonlar eskisinden daha kötü bir görünüme neden olabilmektedir.

Genç ve güzel görünümü korumak herkesin istediği bir şeydir. Bunu sağlamak için pek çok kozmetik ürünü vardır. Bu ürünlerin birçoğu da yaşlanmanın etkisini geciktirmekte çok da etkilidir. Fakat bu kozmetik ürünleri hem çok pahalı hem de her kadının süreklilik sağlayamayacağı kadar karmaşıktır. Kozmetik ürünlerini kullanıyor olsanız bile, belli zamanlarda cildi rahatlatan kaybettiği canlılığı geri kazandıran doğal maskeler ve bakımlar uygulamak cildinizin genç görünümüne fayda sağlayacaktır.

Cilt Sıkılaştırıcı Kil Maskesi
  • 2 yemek kaşığı beyaz kil
  • 1 yemek kaşığı soya yağı,
  • 1 çorba kaşığı bal
  • 1 yemek kaşığı ezilmiş yaban mersini
Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bir çorba kasesinde bütün malzemeleri karıştırın. Çatal yardımı ile güzelce çırparak malzemelerin birbirleri ile güzelce kaynaşmasını sağlayın. Cildinizi temizleyin ve karışımı maske şeklinde sadece göz çevreniz dışında yüzünüze ve boyun ve dekolte bölgenize uygulayın. Yarım saat kadar bekletip, sıcak su ile ıslattığınız pamuklu bir bezle cildinizi tahriş etmeyecek şekilde temizleyin. Ardında yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

Cilt Sıkılaştırıcı Bal Maskesi
  • 1 adet yumurta beyazı
  • 1 çorba kaşığı bal
Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yumurta akını güzelce kar haline gelinceye kadar çırpın. Üzerine balı ilave edip, güzelce karıştırın. Maske halinde cildinize uygulayın. 25 dakika bekletip, ılık su ile temizleyin. Ardından yüzünüzü soğuk su ile yıkayıp kurulayın. Daha sonra cildinize en uygun nemlendirici ile nemlendirin.

Bu maskeyi günlük uygulamanızda hiçbir sakınca yoktur. Bu maske içeriğindeki bal ile cildinizde oluşacak sivilce ve aknelere karşı hem tedavi edici hem de engelleyici bir etkiye sahiptir. Yumurta beyazı ise cilde esneklik kazandırır. Daha sıkı bir görünüme kavuşturur. Cilt hücrelerini besleyerek cildin yenilenmesine yardımcı olur.

Cilt Sıkılaştırıcı Maske Yorumları

soru

Yağmur

24 Mayıs 2024 Cuma

Benim cildimde de biraz kırışıklıklar var. Bunun nedeni biraz daha güneşten rahatsız olduğum için gözlerimi kısmam. Bu kırışıklıkları en sağlam hangi maske ile ortadan kaldırabilirim?

Cevap yaz
cevap

Admin

18 Haziran 2024 Salı

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için öncelikle güneş kremi kullanmayı ihmal etme. Bunun yanında, hyaluronik asit içeren maskeler cildin nem dengesini sağlayarak kırışıklıkları azaltmada etkili olabilir. Aloe vera ve E vitamini içeren maskeler de cildi besleyip yenileyebilir. Bu tür maskeleri haftada 1-2 kez uygulayarak daha güzel sonuçlar elde edebilirsin.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni