Kırışık Maskesi Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Kırışık Maskesi Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Kırışık Maskesi: Yaşlandıkça cilt kırışır. Yaş gittikçe kırışıklığı önleyen kolajen ve elastin bileşenlerin üretimi azalır. Ondan dolayı cilt kırışır. Cildin kırışmasını doğal yollar ile engellemek pek de mümkün değildir. Cilde düzenli olarak bakım yapılmazsa, güneşte yeteri kadar korunmazsa, sağlıklı beslenilmez ise cilt daha erken kırışmaya başlar. Sigara içmek, kahve gibi vücuttaki su oranını çabuk düşüren içeceklerin içilmesi, hazır gıdalar ile beslenmek ve yeteri kadar beslenmemek de cildin erken kırışmasına sebep olur.

Kırışıklığı engellemenin ilk yolu cildi korumak. Ancak mevcut kırışıklığı önlemek ve kırışıklığın derinleşmesinin engellemek için bazı doğal maskeler uygulanmalıdır. Kırışıklık maskeleri de cildin yapısına göre uygulanır. Aksi takdirde uygun cilde uygulanmazsa maskenin bir etkisi olmaz. Yapılan doğal maskelerde sonuç almak hemen mümkün değildir. Düzenli olarak en az 4-5 hafta uygulanmalıdır. Kırışıklıklar için sadece doğal maskeler çözüm değildir. Daha çabuk zamanda kırışıklıkların gitmesi için lazer tedavisi, kimyasal peeling, botox gibi tedaviler de uygulanır.

Yoğurt maskesi: Cildin üst katmanını temizlerken, cildi nemlendirir. Geniş gözenekleri küçültür, yumuşamasını sağlar ve doğal bir parlaklık verir. Düzenli olarak uygulandığı zaman cildin kırışmasına engel olur. Özellikle kuru ciltler için idealdir. Ciltli yağlar için karışımın içine 4-5 damla limon damlatılır.

Yoğurt Maskesi Malzemeleri
  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • Yarım tatlı kaşığı portakal suyu
  • Yarım muz
Yoğurt Maskesi Nasıl Yapılır?

Derin bir kaba muz iyice ezilir. Muz ezildikten sonra diğer malzemeler karıştırılır. Hazırlanan karışım cilde parmak uçları ile masaj yardımıyla sürülür. Yüzün her yerine sürüldükten sonra 10-15 dakika bekletilir. Ilık su ile yıkanır ve nemlendirici sürülür. Cilt çok kuru ise haftada iki kez uygulanır. Eğer normal bir cilt ise de haftada bir kez uygulanır.

Kırışık Maskesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Maya Maskesi Nasıl Yapılır?

Maya Maskesi Nasıl Yapılır?

Yumurta Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yumurta Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Karbonat Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Karbonat Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Maydanoz Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Maydanoz Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6