Göz Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Göz Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Göz maskesi, yüzünüzdeki en hassas olan göz çevresi için uygulayabileceğiniz maskedir. Yaşın ilerlemesi en fazla göz çevresini etkiler. Bunun yanında sigara, alkol, güneş, genetik etkenler gibi olumsuzluklar da erken yaşlarda göz çevresini etkiler. İnce çizgilerle başlayan kırışıklıklar, giderek derinleşir. Her ne kadar bunu kremlerle durdurmaya çalışsanız da zamana yenik düşebilirsiniz. Bu yüzden sizi destekleyen doğal ürünlerden de yardım almanızı öneririz. Göz maskesini düzenli olarak kullanırsanız, mutlaka faydasını göreceksiniz. Bunun için sizlere bazı göz maskesi tariflerini vermek istiyoruz. Umarız faydalı olur.

Göz maskesi tarifleri

Havuçlu göz maskesi: Havuç içeriğindeki karoten ile cildinizde harikalar yaratacaktır. Bununla yapacağınız göz maskesi kırışıklıkları önemli oranda azaltacaktır. Karoten cilt sağlığını korumakta ve vücuttaki serbest radikallerle savaşan hücrelerin oluşmasında etkili olarak, antioksidan etkiye yol açan A vitaminine dönüşmektedir. Bu göz maskesini hazırlamak için, büyü bir havucun suyunu rondodan geçirerek çıkarın. Buna 1 çay kaşığı badem yağı koyarak, buzdolabında 2 saat soğutun. Göz çevresine sürerek, yaklaşık 30 dakika bekleyin. Ardından yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Muzlu göz maskesi: A ve C vitaminleri içeren muzla mükemmel bir göz maskesi hazırlayabilirsiniz. Olgun bir muzu kâsenin içinde ezin. Buna 1-2 çay kaşığı gül suyu koyun ve karıştırın. Göz çevresine sürerek 30 dakika bekletin. Bu göz maskesi cildinizdeki kırışıklara mükemmel bir çözümdür. Düzenli uygulamanızı tavsiye ederiz.

Lahana göz maskesi: Lahana antioksidan etkisiyle, özellikle erken yaşlanma etkileri üzerinde çok faydalıdır. Göz maskesini hazırlamak için, lahana yapraklarının suyunu robottan geçirerek çıkarın. Bununla göz çevresine masaj yapın. 20 dakika bekleterek, cildinizi ılık suyla yıkayın.

Yumurta akı göz maskesi: bu maskeyi göz çevresinde olduğu kadar, dudak çevresinde de kullanabilirsiniz. Direkt olarak yumurta akını göz çevresine sürerek, cildinizde kurumasını bekleyin. Daha sonra suyla ıslatılmış pamukla cildinizi temizleyin ve ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

Göz maskesi olarak kullanabileceğiniz doğal yağlar

Saf zeytinyağı: Zeytinyağının nemlendirici özelliğini herkes bilir. Göz çevresi oldukça hassas bir bölge olduğundan, doğal ürünlerden yararlanmanız en doğrusudur. Zeytinyağı antioksidan etki yaparak, göz çevresindeki kırışıklıkları, lekeleri kısa sürede giderir. Mümkün olduğu kadar doğal saf zeytinyağını kullanmaya gayret etmelisiniz.

Kayısı çekirdeği yağı: Evinizden eksik etmemeniz gereken doğal yağlardan biridir. A vitamini içerdiğinden, cildin kuruluğunu giderir, kırışıklıkları ve lekeleri kısa sürede yok eder. Ancak düzenli olarak kullanılması ve masajla göz çevresine sürülmesi gerekir.

Buğday yağı: Göz maskesi olarak buğday yağını tercih ederseniz, kısa sürede kırışıklara dur der, cildinizin yaşlanma etkilerinden korunmasını sağlarsınız. E vitamini içeren bu yağ, piyasada satılan kozmetik ürünlerinin içeriğinde bile kullanılmaktadır. Cildinize sürdüğünüz buğday yağını yarım saat kadar bekletin. Ardından cildinizi sabun sürmeden ılık suyla yıkayın. Hemen değişimin farkına varacaksınız.

Göz Maskesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6