Göz Altı Maskesi Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Göz Altı Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Göz altı maskelerini, anlatmadan önce cildimizin sağlıklı ve doğal görünmesini istiyor isek öncelikli olarak beslenme şekillerimize dikkat etmemiz gerekir. Şekerli yiyecekler, gazlı içecekler, sigara, hazır gıdalar, alkol gibi tüketilmesi sakıncalı ürünlerde uzak durmalıyız. Ayrıca kahve gibi ürünleri gereğinden fazla tüketmek cildimize yorgunluk verir. Sağlıklı bir cilt için dengeli beslenmek şarttır. Bu sebeple meyve ve yeşil ürünleri bol bol tüketmemiz cildimiz için son derece önemlidir. Kuru baklagiller, balık, et gibi vücudumuzun ihtiyaç duyduğu besinleri tüketerek cildimizin enerjik bir form kazanmasına yardımcı olabiliriz. Bu sebeple sağlıklı beslenmek cildimizin güzelleşmesi için etkin rol oynar. Ayrıca uyku düzenimize de dikkat etmemiz son derece önemlidir. Çünkü uykusuzluk ve yorgunluk halinde göz altlarımız da morluklar, göz içinde kızarıklıklar meydana gelir. Uykusuzluk hali göz altlarında çökmelere de sebebiyet verebilir. Sağlıklı bir cilt için stres gibi faktörlerden de uzak durmanın cilt sağlığına önemli etkileri vardır.

Şimdi ise uyku haline ve yediğimiz besinlere dikkat ettiğimiz halde göz altlarında oluşan problemler için uygulanacak göz altı maskelerini tarif edelim.

Badem yağı ve limon ile göz altı maskesi

Cildi besleme özelliği bulunduran badem ve limon güçlü bir ağartıcıdır. Badem içerisinde bulunan E vitamini, magnezyum cilde yumuşaklık verirken, limon ile de takviye edildiğinde, göz altında bulunan morluklara ideal bir çözümdür.

Yarım limon suyunu bir çay kaşığı badem yağına ilave ederek bir karşım elde ederiz. Bu karışımı göz altlarımıza masaj ile uygulayarak 15 dakika bekletiriz. 15 dakika sonra göz altı maskesini uyguladığımız bölgeyi bol suyla yıkarız. Önemli olan bu karışımı gözümüze değmeden uygulamaktır.

Papatya ve yeşil çay ile göz altı maskesi

Papatya ve yeşil çayın da yorgun olan cildi dinlendirme özelliği vardır. Göz altında bulunan morlukları da azaltır. Bu tarifinde göz altlarında önemli etkileri vardır. Bir bardak yeşil çay ile bir bardak papatya çayını hazırlar ve biraz soğumasını bekleriz. Soğumuş olan çayların poşetlerini göz kapaklarımızın üzerine koyarız. Hazırladığımız çaydan da pamuk yardımıyla göz altlarımıza süreriz. Bu işlemi 20 dakika kadar uygularız. Bu göz altı maskesi sayesinde göz altında bulunan morluklar ve yorgunluklar azalmış olacaktır.

Salatalık ve patates ile göz altı maskesi

Salatalık ve patates doğal bir maske olup, göz altı morluklarına karşı inanılmaz etkiler yaratır. Buz dolabında bulunan salatalığı dilimler halinde göz kapaklarına ve göz altlarına koyarak bekletiriz. Bu bekleme işlemini salatalık dilimlerini değiştirerek 15 dakika uygularız. Salatalık yardımı ile kan dolaşımı artarken göz altında bulunan şişliklerin de azaldığı belirgin bir şekilde gözlemlenir. Patatesler de ince dilimler halinde göz altlarına ve göz kapaklarına konularak uygulanır. Bu uygulama da göz altında bulunan morluklar için etkili bir çözümdür ve herkesin kolayca uygulayabileceği bir göz altı maskesi tarifidir.

Yumurta akı bal ve E vitamini ile göz altı maskesi

Bu göz altı maskeside gözlerdeki bulunan rahatsızlıklar için son derece etkili olup, haftada bir kez kullanılması tavsiye edilir. Göz altlarındaki kızarıklıklara, şişliklere ve güneş yanıklarına karşı son derece önemli bir etkiye sahiptir. Bal sayesinde cilde yumuşaklık verir ve sivilce oluşumunu engeller. Yumurta akının ise ciltte bulunan gözenekleri temizlemesi ve gözenekleri azaltma özelliği bulunur. Cilde pürüzsüzlük ve enerji katar. E vitaminin ise antioksidan özelliği ile cildi eski formuna kavuşturması ve güneş ışınlarına karşı korunması ile son derece etkili bir formüldür. Bir çay kaşığı bal, bir yumurta akı, bir adet de E vitamini kapsülü ile güzel bir maske hazırlayalım. Karışımı iyice karıştırdıktan sonra parmaklarımızı kullanarak göz altlarına ve göz çevresine hafif bir şekilde uygularız. 10 dakika uyguladıktan sonra bol su ile yıkarız. Bu göz altı maskesi sonunda da gözlerimiz etrafında inanılmaz değişiklikler gözlenir.

Göz Altı Maskesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6