Göz Altı Kırışıklıkları İçin Yaş Maya Maskesi
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Yaş Maya Maskesi

Göz altı kırışıklıkları için yaş maya maskesi, Günlük hayatın yoğun iş temposu, eviniz, eşiniz, zaman ile yarış derken yaşlandığımızı fark ederiz. Bazen bütün işleri kendimizin yaptığını zannederiz, bu yoğun temponun getirdiği stres ve gerginlik yüzümüz de lekeler, solukluk ve kırışıklık olarak kendini gösterir, kırışıklıkları gidermek için piyasada bulunan kozmetik ürünlerinin pahalı olması veya güzellik merkezlerine ayıracak zamanımızın olmaması bizleri değişik arayışlara sürüklemektedir. Bu konu da yalnız değilsiniz Göz altı kırışıklıkları için yaş maya maskesi bu sorundan sizleri kurtarmaya yardımcı olacaktır. Alkolizm, aşırı Güneş ışığına maruz kalma, sigara kullanımı, uyuşturucu, aşırı kimyasal makyaj malzemesi kullanımı cildimiz de kırışıklıkların artmasında başka önemli nedenlerdir. Öncelikle alışkanlıklarımızı değiştirdikten sonra Göz altı kırışıklıkları için yaş maya maskesini uygulamalıyız.

Göz altı kırışıklıkları için yaş maya maskesi nasıl etki eder?

Yaş maya içeriğinde krom, magnezyum, fosfor, çinko, selenyum, B grubu vitaminler ve yüzde elli oranında temel yapı taşı olan amino asitlerden oluşan protein bulunur, içeriğinin zenginliği nedeniyle etkisi oldukça fazladır. Yaş maya sade halinde yüzümüze nemlendirmek için sürüldüğünde bile içerdiği yoğun protein sayesinde cildin yeniden yapılanması ve gözenekleri temizleyerek oksijen almasını sağlamaktadır. Yaş maya içeriğinde bulunan yoğun potasyum sayesinde ciltte bulunan toksinlerin yok edilmesini sağlar, cilt yenilenerek pürüzsüz ve taze bir görünüm kazanmaktadır. Yaş maya içeriğinde bulunan vitamin B2 ile B6 sayesinde cilt dokumuzun yağ dengesini düzenleyerek sivilce ve aknelerin yok edilmesini sağlar. Bu haliyle yaş maya cildimizi hem içeriden hem de dışarıdan güzelleştirir, kırışıklıkları giderir.

Göz altı kırışıklıkları için yaş maya maskesi nasıl yapılır ve uygulanır?

Maskeye uygulamaya başlamadan önce göz çevresine göz altından başlayarak masaj yapılmalı, gözlerin dış kısmından daireler çizerek kaş üzerine gelinir, bu işlemi on kez tekrar edelim, daha sonra parmak uçları ile göz çevresine hafif hafif vurarak kan dolaşımını hızlandırmalıyız. Bu işlemlerden sonra aşağıdaki maskeyi uygulamalıyız.

Kuru ciltlere özel göz altı kırışıklıkları için yaş maya maskesi; aşağıdaki iki ürün iyice karıştırılarak masaj yapılan göz çevresine sürülür.
  • Bir tatlı kaşığı süt,
  • Bir tatlı kaşığı yaş maya,
Karma ciltlere özel göz altı kırışıklıkları için yaş maya maskesi; aşağıdaki üç ürünü iyice karıştırdıktan sonra göz çevresine iyice sürülmeli.
  • Bir tatlı kaşığı yaş maya,
  • Bir tatlı kaşığı arı sütü,
  • Bir çay kaşığı nar çiçeği yağı.
Göz altı kırışıklıkları için yaş maya maskesini cilt tipinize göre uygulamalısınız, haftada üç kez yapmalısınız. Yirmili yaşlar da haftada bir kez, otuzlu yaşlar da haftada iki kez, kırklı yaşlar da haftada üç kez yapıldığında farkınız ortaya çıkacaktır. Bu uygulamaları kendinizi iyi hissetmek istediğiniz her zaman yapabilirsiniz.

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Yaş Maya Maskesi Yorumları

soru

Nakibe

02 Haziran 2024 Pazar

Göz altlarım da yaşım henuz genç olmasına rağmen kırışıklıklar meydana geldi. Bunun tıbbi yollara başvurmak istemiyorum. Yaş maya ile göz altlarıma bakım yapsam kırışıklıkları giderebilir miyim

Cevap yaz
cevap

Admin

18 Haziran 2024 Salı

Nakibe hanım, göz altı kırışıklıkları için doğal yöntemler denemek isteyebilirsiniz. Yaş maya, cildi besleyici özelliklere sahiptir ve bazı kişilerde kırışıklıkların görünümünü azaltabilir. Ancak, herkesin cilt tipi farklıdır ve sonuçlar değişebilir. Düzenli kullanımla birlikte etkilerini gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca, bol su içmek, sağlıklı beslenmek ve güneş koruyucu kullanmak da cildinizin sağlığını korumaya yardımcı olabilir.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Kahve Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Kahve Maskesi Tarifi ve Malzemeleri