Peeling Maskesi Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Peeling Maskesi Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Peeling maskesi, cildinizi yenileyen, canlanmasını sağlayan maske türüdür. Bunu belli dönemlerde uygularsanız, cilt sağlığında sorunlar yaşamazsınız. Evinizde bile peeling maskesini kolayca hazırlayabilirsiniz. Ciltteki ölü hücreleri temizlemek, daha canlı bir cilde kavuşmak isterseniz vereceğimiz tariflerden yararlanabilirsiniz. Özellikle kötü hava koşullarının etkisiyle solgun bir cilde, yaşlanma etkilerinin daha fazla görünür hale geldiği bir cilde sahip olanlara peeling maskesini tavsiye ediyoruz.

Bu maskeyi uygulamadan önce cildinizi hazırlamanız çok önemlidir. Cildin derinlemesine temizlenmesi gerekir. Yüz yıkama jelleri bunun için uygundur. Maskeyi yapabileceğiniz en uygun zaman ise geceleri yatmadan öncedir. Cildiniz güneş ışığına maruz kalmadan gece boyu kendini yenileyecektir. Ancak cildinizde sivilceler bulunuyorsa, bu maskeyi uygulamanızı tavsiye etmiyoruz. Bu şekilde sivilce yaraları enfeksiyon kapabilir ve sivilceler daha kötü bir hale gelebilir. Peeling maskesi içinde limon suyu varsa, yağlı ciltli kişiler için uygundur. Eğer cildiniz kuru ise limon suyu cildinizi daha fazla kurutabilir. Uygun şekilde maskenin yapılması halinde, ışıl ışıl parlayan, yenilenmiş bir cilde sahip olabilirsiniz.

Peeling maskesi tarifleri

Kahveli peeling maskesi: Peeling için kullanabileceğiniz en mükemmel malzemelerden biri kahvedir. Kahve ve limon suyu kullanarak, yağlı cildi olanlar faydalı bir peeling maskesi hazırlayabilir. 1 tatlı kaşığı kahve ile 1 çay kaşığı kadar limon suyunu kâsede karıştırarak, cildinize tatbik edin. Maskenin cildinizde yarım saat beklemesinden sonra, ılık suyla temizleyebilirsiniz. Ardından cilt tipinize uygun bir nemlendirici sürerek, bakımı tamamlayın. Haftada 1-2 defa uygulayabileceğiniz bu peeling maskesi sayesinde cildiniz ölü hücrelerden arınacak ve canlı bir görünüme sahip olacaktır.

Zeytinyağı ve süt peeling maskesi: bu maskenin içeriğindeki limon suyunu kuru cildi olanlar kullanmamalıdır. Diğer cilt tiplerinde sakıncası olmaz. Maskeyi bir kâsede hazırlayacaksınız. İçine 1 tatlı kaşığı saf zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı süt, 1 çay kaşığı limon suyu ile 1 çay kaşığı toz şeker koyun. Bunları karıştırdıktan sonra, cildinize ovuşturarak sürün. Yarım saat sonra cildinizi hırpalamadan ılık suyla yıkayarak, uygun bir nemlendirici sürün. Maskenin içindeki malzemelerin her biri ayrı bir fayda sağlar. Toz şeker siyah noktaları temizlerken, cilde canlılık verir, zeytinyağı ile süt cildin nemlenmesinde etkili olur, tuz siyah noktaları temizler, limon suyu yağ dengesinin sağlanmasında etkili olur. Cildinizin sahip olacağı yeni görünüme sizlerde şaşıracaksınız. Dış görünümünüzde etkili bir rol oynayan cildinize iyi bakmalısınız. Peeling maskesi bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

Peeling Maskesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni