Yumurta Akı Saç Maskesi Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Yumurta Akı Saç Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Yumurta Akı Saç Maskesi, protein açısından oldukça zengin olan yumurta akı aynı zamanda saçlarınızı güçlendirerek daha parlak olmasını sağlamaktadır. Yumurta akı ile evde kolaylıkla saçınıza bakım yapmak için maske hazırlanabilir. Saç bakımı için kullanılan yumurta akı günlük olarak yediğinizde de saçınız için faydalıdır. Saç dökülmeleri genellikle yetersiz beslenmeden kaynaklı olduğu için yumurta akı ile hazırladığınız saç maskesi hem saç dökülmesini engellediği gibi aynı zamanda yumuşak, dolgun ve daha hacimli görünen saçlarınız olacaktır. Yumurta akı maskesi saça protein açısından faydalıdır hatta nem kazandırarak kolaylıkla şekil almasını da sağlamaktadır. Ayrıca yumurta akının içerisinde B vitaminleri, potasyum, E vitamini, kolin, sodyum ve selenyum protein barındırmaktadır. Yumurta akı maskesi genel olarak piyasada hazır olan saç maskeleri olduğu gibi, evde istediğiniz zamanda kolaylıkla yumurta akı maskesi hazırlayabilirsiniz.

Yumurta Akı Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

Önce yumurta akını sarısından ayıralım ve bir kâsenin içerisine alalım köpürünceye kadar çırpalım. Genellikle yumurta akı ile hazırlanan saç maskelerinde yumurtanın sayısı saçın uzunluğuna bağlı olmaktadır. Eğer saçınız kısa ise bir adet yumurta akı, omuz hizasında ise iki yumurta akı, ancak daha uzun ise sayısını kendiniz ayarlayabilirsiniz. Bu arada yumurta akının saçınıza sürüldüğünde sabit bir şekilde kalması için yoğurt eklenebilir. Yaklaşık 2 yemek kaşığı yağsız yoğurt ile yumurta akını krem kıvamını alıncaya kadar çırpalım. Eğer yumurtanın kokusundan hoşlanmıyorsanız içine lavanta ya da aroma yağlardan ekleyebilirsiniz. Hazırladığınız yumurta akı saç maskesini parmak uçları ile bütün saçınızın her yerine sürün. Mutlaka maskeyi saçlarınıza masaj yaparak uygulamalısınız. Ayrıca yumurta akı saç maskesini saçınıza uygularken üzerinize damlamaması için havlu kullanabilirsiniz. Uyguladığınız saç maskesi yaklaşık dakika saçınızda bekledikten sonra kullandığınız şampuan ile ılık suda yıkayarak temizleyebilirsiniz.

Yağlı Saçlar İçin Yumurta Akı Maskesi
  • Çorba kaşığı bal
  • Adet yumurta akı
  • Çorba kaşığı zeytinyağı
Yağlı Saçlar İçin Yumurta Akı Saç Maskesi Uygulanışı, öncelikle maskeyi hazırlayacağınız kabın içerisine yumurta akını, balı ve zeytinyağını ekleyerek bütün malzemeleri karıştırıyoruz. Hazırladığınız saç maskesini Saç diplerine bütün saçınıza masaj yaparak yedirin. Maske yaklaşık olarak saçınızda dakika durabilir. Yumurta akı maskesini saçınızın durumuna göre ayda bir defa ya da iki defa uygulayabilirsiniz.

Yumurta Akı ve Zeytinyağı ile Hazırlanan Saç Maskesi, bu iki besin saçlarınızın uzaması ve daha sağlıklı olması için uygulanmaktadır. İlk önce bir adet yumurta akını ve bir çay bardağı zeytinyağını krem kıvamını alıncaya kadar iyice çırpalım. Daha sonra saç diplerine ve bütün saçınıza parmak ucu ile masaj yaparak yedirelim. Yaklaşık 20 dakika kadar saç maskesini beklettikten sonra bitkisel bir şampuan kullanarak temizleyebilirsiniz. Maskenin içerisinde zeytinyağı olduğu için ilk yıkamada çıkmaz ise ikinci defa yıkayabilirsiniz. Zeytinyağı ve yumurta akı saçlarınıza doğal bir canlılık verirken daha hacimli ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Yumurta Akı Saç Maskesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Karbonat Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Karbonat Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yumurta Akı Saç Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Yumurta Akı Saç Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Saç Uzatma Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Saç Uzatma Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Beyazlatıcı Maske Tarifi ve Malzemeleri

Beyazlatıcı Maske Tarifi ve Malzemeleri

Cilt Maskeleri Tarifi ve Malzemeleri

Cilt Maskeleri Tarifi ve Malzemeleri