Zeytinyağı Saç Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Zeytinyağı Saç Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Zeytinyağı Saç Maskesi, hazırlayacağınız zeytinyağı saç maskesi ile kadın ya da erkek olsun hacimli, sağlıklı ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz. Ayrıca kimyasal madde içeren piyasada hazır aldığınız saç bakım maskeleri yerine doğal zeytinyağı ile hazırlanmış saç bakım maskeleri sizin için en doğru bakım ürünüdür. Evde zeytinyağı saç maskesini hazırlamak için ihtiyacınız küçük kase, kaliteli olan sızma zeytinyağı, bone ve küçük bir ocağa ihtiyacınız var.

Zeytinyağı ile Saç Bakım Maskesinin Uygulanışı, yarım su bardağı zeytinyağını ısıtacak kabın içerisine koyun yaklaşık 20 dakika orta derecedeki ateşte ısıtın. Bu sayede hakiki zeytinyağını ılıtmış oluyoruz. Çok fazla ateşte kalmamasına dikkat edin çünkü zeytinyağını yakabilirsiniz. Zeytinyağı istediğiniz gibi ılımış ise ocağın üzerinden alalım. Saç maskesini yaparken etrafa ve kıyafetinize damlamaması için üzerinizi kapatmak için havlu almayı unutmayın. Daha sonra maskeyi uygulayacağınız yere de zeytinyağı damlamaması için büyük bez serebilirsiniz. Zeytinyağı ılıdıktan sonra parmak uçlarınızı zeytinyağına batırarak özellikle saç diplerine ve saçınıza masaj yaparak başlayalım.

Zeytinyağı Saç Maskesinin Uygulanışı, kafa derisi eğer kuru ise zeytinyağı ile ovarak nemlendirme işlemini yapınız. Ancak yağlı bir saçınız var ise saç dibinin 1-2 cm yukarısından masaj yaparak maskeye başlayabilirsiniz. Saçınızın dipleri ve her bölgesine masaj yaparak zeytinyağını yedirdikten sonra saçınızı toplayın ve boneyi başınıza takın. Yaklaşık yarım saat kadar zeytinyağı saç tellerine, saç diplerine ve kafa derisine iyice yumuşatmasını bekleyiniz. Zeytinyağı saç maskesi oldukça kolay ve basit yapılan bir maskedir. Ayrıca ay içerisinde 1 ya da 2 kere bu zeytinyağı kürünü hazırlayarak saçınıza uygulayabilirsiniz. Daha sağlıklı hacimli ve güçlü saçlara kavuşabilirsiniz. Bu zeytinyağı maskesi ile saçlarınız hem daha kolay taranacak hem de yumuşak saça sahip olabilirsiniz.

Zeytinyağı Saç Maskesi, yalnızca zeytinyağı ile saç maskesi hazırlamak yerine başka doğal yağlar ile maske yaparak da oldukça sağlıklı, parlak ve hacimli saçlarınız olabilir. Hazırladığınız maskede eğer ağır zeytinyağı kokusunu duymak istemiyorsanız içine Hindistan cevizi yağı, Aroma yağları, jojoba yağı, susam yağı ya da güzel kokusu olan yağ çeşitlerinden ekleyerek hazırlayabilirsiniz. Uyguladığınız zeytinyağı maskesinden sonra saçlarınızı yıkarken daha fazla şampuan kullanmanız gerekebilir. Bunun yerine birkaç defa yeterli miktarda şampuan ile saçlarınızı dikkatlice ovarak yıkayın. Çünkü saç dibinde kalan zeytinyağı gün içerisinde kafa derisinde kaşıntıya sebep olabilir. Bu yüzden saçlar iyice yıkanmalı ve durulanmalıdır. Eğer yıkama işleminden sonra saçlarınız hala yağlı ise bir sonraki maskede zeytinyağı miktarını azaltabilirsiniz.

Zeytinyağı Saç Maskesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Maske Tarifi ve Malzemeleri

Maske Tarifi ve Malzemeleri

Yumurta Akı Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Yumurta Akı Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Zeytinyağı Maskesi Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Zeytinyağı Maskesi Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Cilt Maskeleri Tarifi ve Malzemeleri

Cilt Maskeleri Tarifi ve Malzemeleri

Muz Maskesi Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Muz Maskesi Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Kolay Maske Yapımı Tarifi ve Malzemeleri

Kolay Maske Yapımı Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Bakım Maskeleri Tarifi ve Malzemeleri

Bakım Maskeleri Tarifi ve Malzemeleri