Yoğurt Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Yoğurt Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yoğurt, sütün mayalanması ile elde edilen sağlığa son derece yararlı olan bir besin türüdür. Özellikle yaz aylarında yemeklerin yanında soğuk olarak tüketilmektedir. Yoğurt, besin içeriği açısından oldukça zengindir. Bol miktarda kalsiyum içererek kemiklerin güçlenmesine yardımcıdır. Ayrıca vitaminler bakımından da fazlasıyla zengindir. Yoğurt, ülkemizde genellike yiyecek ve su ile karıştırılarak içecek haline getirilerek tüketilmektedir. Ancak yoğurt bilmediğimiz birçok tüketim yoluna sahiptir. Bunlardan biri cilde uygulamadır. Yoğurt, bakterilerin fermantasyonu sonucu açığa çıktığı için asidik bir yapıya sahiptir ve aynı zamanda çok güçlü antioksidandır. Bu yüzden cilde son derece faydalıdır. Cildi zararlı oksidanlardan arındırır ve içerdiği vitaminler ve mineraller ile besler. Bu sayede cildin yaşlanmasını geciktirir. Burada sizlere cilde çok faydalı olan yoğurt maskesi anlatılacaktır.

Yoğurt maskesi için gerekli malzemeleri
  • 3 yemek kaşığı süzme yoğurt
  • 2 yemek kaşığı maden suyu
  • 1 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu
  • 1 çay kaşığı bal
Yoğurt maskesinin hazırlanış ve uygulanış şekli

Küçük bir karıştırma kabının içerisine ilk olarak yoğurt eklenir. Ardından bal eklenir ve bal özdeşleşene kadar karıştırılır. Bundan sonra diğer malzemeler de eklenerek bir dakika boyunca çırpılır. Maske hazır hale geldikten sonra temiz, gözenekleri açılmış olan cildin üzerine sürülür. On dakika kadar beklenir ve daha sonra ılık su ile yıkanır. Yıkama işleminden sonra yüz yumuşak bir havlu ile bastırılmadan kurulanır.

Yoğurt maskesi, içerdiği malzemelerin kolay bulunabilirliği bakımından oldukça avantajlıdır. Ayrıca fiyat olarak hazır maskelerden daha uygundur ve herhangi bir kimyasal madde içermez. Alerjiniz bulunmadığı sürece gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz.

Yoğurt Maskesi Yorumları

soru

Gaye

28 Nisan 2024 Pazar

Benim cildim çok solgun bunun için neler yaptıysam olmadı,neler sürdüysem olmadı,cildim çok solgun.Bir arkadaşım bitkisel bir krem kullanmamı önerdi bende çare diye kremi kendi ellerimle yapıp uyguladım Geçmedi. Doktora gittim doktorun verdiği kremlerin hepsini kullandım ancak oda geçirmedi yüzümün solgunluğu.Acaba yüzümün solgunluğunu ne kullanarak giderebilirim?

Cevap yaz
cevap

Öztiner

17 Eylül 2018 Pazartesi

Merhaba, cildin solgunlaşması sık görülen durumlardan biridir. Özellikle pirincin suyu ile cildin parlatılması oldukça yaygınlaşmış bir işlemdir. Bu nedenle pirinci yıkadıktan sonra elde edilen su ile düzenli olarak cildinize uygulamalar yapabilirsiniz. Bu şekilde birçok zaman faydalar elde edilmiştir.

cevap

Dirahşan

16 Eylül 2018 Pazar

Merhaba Yoğurt cilde son derece faydalıdır.Ben size bir de yoğurt maskesini deneyin derim. Küçük bir karıştırma kabının içerisine ilk olarak yoğurt eklenir. Ardından bal eklenir ve bal özdeşleşene kadar karıştırılır. Bundan sonra 2 yemek kaşığı maden suyu1 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyunu karıştırıp yüzünüze uygulayın. Farkı sizde göreceksiniz.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6