Saç Bakım Maskeleri Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Saç Bakım Maskeleri Nelerdir?

Saç Bakım Maskeleri, tamamıyla organik ve doğal olarak evde hazırlanabilen saç bakım maskeleri özellikle saç kökleri ve saç derisi için oldukça sağlıklı ve besleyici maskelerdir. Saç bakım maskeleri hazırlamak için yalnızca oldukça ucuz ve her mutfakta bulunabilen basit malzemelere ihtiyaç olmasının yanı sıra basit ve zahmetsiz işlemlere sahiptir. Bu yüzden evde hazırlanarak saçlara uygulanan doğal maskelerle sizlerde saçlarınıza bakım yaparak daha sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olabilirsiniz.

Besleyici ve Güçlendirici Yumurta Maskesi: Yumurta insan sağlığı açısından en mükemmel besinler arasında yer almaktadır ve nerdeyse tüm besin maddelerinin bir araya getirilecek paketlenmiş şeklidir. Protein açısından oldukça zengin içeriklere sahip olan yumurtanın bünyesinde barındırdığı protein diğer besinler arasında başka bir besinde bulunmayan en kaliteli proteindir.

Yumurtalı Saç Bakım Maskesi İçin Gerekli Malzemeleri
 • 1 adet yumurta
 • 2 çorba kaşığı hakiki zeytinyağı
 • 2 çay bardağı süt
 • 1 adet limon suyu
Yumurtalı Saç Bakım Maskesi Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yumurta maskesi hazırlığında kullanılacak yumurta adeti saçların gürlüğüne ve uzunluğuna göre bir ya da 2 adet yumurta kullanılabilir. Cam bir kesinin içine yumurtanın akını ve sarısını ayıralım. Yumurta sarısı olan kâseye 2 çay bardağı süt ve 2 yemek kaşığı zeytinyağını ilave ederek bir çatal yardımıyla karışımı iyice çırpalım. Güzelce çırpılan karışımın üzerine 1 adet limonu sıktıktan sonra suyunu ilave ederek tekrar malzemeleri çırparak saç maskemizi hazır hale getirelim.

Yumurta maskesini saç diplerinden başlayarak saç uçlarına kadar masaj yaparak yedirelim. Bu esnada saçlar ve saç köklerinde maske ile temas etmemiş hiçbir yer kalmamasına dikkat edelim. Maskeyi saça uyguladıktan sonra yaklaşık olarak 6-7 dakika kadar bekleterek ılık su yardımıyla iyice maskeden arındırdıktan sonra organik şampuanla iyice yıkayarak durulayalım.

Muzlu Saç Bakım Maskesi

Muz en besleyici meyveler arasında yer almaktadır ve her mevsim rahatlıkla bulunabilir. Muz vitaminler, antioksidanlar ve potasyum bakımından oldukça zengin kaynaklara sahip olmasının yanında süper bir lezzete de sahip bir meyvedir. Ayrıca nem ve doğal yağlar içermektedir. Bu nedenle ev yapımı doğal muz maskesi koparak dökülmeleri önlemesinin yanı sıra saç kırılmasına da engel olur.

Muzlu Saç Bakım Maskesi İçin Gerekli Malzemeleri
 • 2 tane orta büyüklükte olgun muz
 • 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı
 • 1 yemek kaşığı dolusu zeytinyağı
 • 1 yemek kaşığı dolusu süzme bal
Muzlu Saç Bakım Maskesi Nasıl Yapılır?

Muzlu saç Bakım maskesi hazırlığımıza ilk olarak 2 adet uzun kabuklarını soyduktan sonra iyice ezerek püre şekline getirelim ve içinde iri muz parçalarının kalmamasına dikkat edelim. Ezilen muzların üzerine 1 yemek kaşığı süzme bal, 1 yemek kaşığı dolusu zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ilave ederek tüm karışımı iyice karıştırarak harmanlayıp maskemizi hazır hale getirelim. Muzlu maskeyi saç diplerinden başlayarak saç uçlarına kadar hafif masaj hareketleriyle uyguladıktan sonra 7-8 dakika kadar bekleterek ılık su yardımıyla iyice yıkayıp ardından şampuanla yıkayarak durulayalım. Saçlar yıkandıktan sonra muzun hoş ve aromatik kokusunu saçlarınızda uzun süre kendini belli edecektir.

Saç Bakım Maskeleri Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Süt Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Süt Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6