Pirinç Unu Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Pirinç Unu Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Pirinç Unu Maskesi, Son yıllarda daha sık kullanılan pirinç unu maskesi, Asya ülkelerinde cilt lekelerine karşı uzun bir süredir kullanılıyor. Pirinç unundan hazırlanan maskenin yapımı ve uygulaması çok kolaydır. Başlıca etkisi sivilce, güneş ve diğer sebeplere bağlı oluşan cilt lekelerinin görünümünü hafifletmesidir. Bu maske için ihtiyacımız olan pirinç ununu çeşitli markalar üretmektedir ve aşağı yukarı her bütün marketlerde bulunur. Evde pirinç unu maskesi yapmak istiyorsanız ama, evde pirinç unu yoksa pirinç tanelerini havanda ezerek un haline getirebilirsiniz ya da pirinci az suda haşlayarak yumuşatabilirsiniz. Bal ve süt gibi pirinç unu maskesi tariflerinde yer alan diğer malzemeler isteğe bağlı olarak kullanılabilir. Bu maskenin güneşten koruma etkisi bununla sınırlı değildir. Doğal bir antioksidan olan“ferulik asit” bakımından zengin olan pirinç özellikle C ve E vitaminleriyle birleştiği zaman güneşin zararlarına karşı güçlü bir koruma sağlar ve pirinç ununda bulunan bazı bileşenler güneş yanıklarının daha kısa sürede iyileşmesine ve iyileşme sürecinde cildin yumuşak kalmasını sağlar.

Sizde sivilce ve cildinizin estetik yapısını bozan sivilce lekelerinden şikâyetçiyseniz pirinç unu maskesini deneyebilirsiniz. Cildi ölü cilt hücrelerinden ve fazla yağlardan arındıran pirinç unu cildin gözeneklerini temizleyerek yeni sivilce oluşumunu önler. Bu özellikleri yanı sıra doğal beyazlatıcı etkisiyle sivilcelerden dolayı oluşan izlerin görünümünü de hafifletiyor.

Pirinç unu maskesini sivilcelerinizi azaltması ve sivilce kızarıklıklarının geçmesi için kullanıyorsanız bu maskeyi her gün yapmanız sonuç almak için son derece önemlidir. Eğer sivilceler ile ilgili bir şikâyetiniz yoksa ve maskeyi cildinizi pürüzsüzleştirmesi amacıyla kullanacaksanız bunu haftada 1 veya 2 defa yapmanız yeterli olacaktır. Bu maskenin cilde herhangi bir zararı olmaz. Bunun için maskeyi istediğiniz sıklıkta kullanabilirsiniz.

Pirinç Unu Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Cilde esneklik veren ve kırışıklık oluşumunu geciktiren kolajen üretimini etkiler. Eğer çok yağlı bir cildiniz varsa ve bu nedenle cilt sorunları yaşıyorsanız pirinç unu maskesini deneyebilirsiniz. Pirinç unu ciltteki fazla yağları alır ve cilde mat bir görünüm kazandırır. Pirinç unu maskesinin başlıca kullanım nedeni güneş ışınlarının meydana getirdiği cilt lekeleri ve sivilce izlerinin görünümünü azaltmaktır. Fakat birkaç defa pirinç unu maskesi yaparak istenilen sonuç elde edilmeyebilir. Cilt renginin açılması ve oluşmuş lekelerin azalması için maskeyi 80-100 kez tekrarlamak gerekir. Ciltte oluşan ölü deri hücrelerini temizleyen peeling etkili jeller, sabunlar kadar etkili bir cilt temizleyicisidir. Ayrıca kozmetik ürünlerin içerdiği kimyasal hiçbir madde içermediği için cilde yan etkileri olmaz. Daha yumuşaktır ve cildi tahriş edici bir özelliği bulunmaz.

Pirinç Unu Maskesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Mayonez Saç Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Mayonez Saç Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Pembe Maske Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Pembe Maske Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Göz Altı Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Göz Altı Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Kolay Maske Yapımı Tarifi ve Malzemeleri

Kolay Maske Yapımı Tarifi ve Malzemeleri

Maske Yapımı Tarifi ve Malzemeleri

Maske Yapımı Tarifi ve Malzemeleri

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6