Leke Maskesi Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Leke Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Leke Maskesi, Yüzdeki lekeler çeşitli nedenlerle oluşabilir. Bazen güneşin etkisiyle, bazen de sivilcelerle oynadığımız için, yüzümüzde lekelenmeler oluşmaktadır. Aslında, dışarı çıkarken koruyucu sürmek şarttır. Eğer lekeleriniz var ise bunları yok etmek için iki yolumuz var. Bunlardan birisi leke giderici kremler, diğeri ise uzmanların tavsiye ettiği maskelerdir. Kozmetik kremler kimyasal içerdiği için bence fazla tercih edilmemelidir. En güzeli evde doğal ürünlerle hazırlayacağımız maskelerdir. Bunlar ekonomik açıdan da daha fazla tercih edilme sebebidir. Bu maskelerden bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bal ve limon ile leke maskesi
  • 2 çay kaşığı bal
  • 2 çay kaşığı limon suyu
Bal ve limon suyunu karıştıralım. Lekelerin bulunduğu bölgeler başta olmak üzere, yüzümüzün geneline sürelim. 20 dakika bekledikten sonra, ılık suyla yıkayalım. Bal ve limon maskesi düzenli kullanıldığı zaman, limonun asit özelliği sayesinde lekelerin görünümü azalacaktır. Bal sayesinde de cildinizin nemlenmesi sağlanacaktır. Çünkü limon cildi tek başına kurutabilir.

Bal ve tarçın ile leke maskesi
  • 2 yemek kaşığı bal
  • 2 yemek kaşığı tarçın
Tarçın ile balı karıştıralım. Önceden temizlemiş olduğumuz yüzümüze sürelim. 10 dakika bekledikten sonra, bol ılık suyla yıkayalım.

Yukarıda sizlerle paylaştığım maskeler sayesinde cildinizdeki lekelerin görünümü azalacaktır. Düzenli yapıldığı zaman ise lekeler ortadan kalkacaktır.

Leke Maskesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Yumurta Akı Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Yumurta Akı Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Saç Bakım Maskeleri Nelerdir?

Saç Bakım Maskeleri Nelerdir?