Aspirin Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Aspirin Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Aspirin Maskesi, Hayatımızdaki en büyük sorunlardan biri de sivilcedir. Sivilce sadece ergenlik döneminde değil cilt yapısı buna uygunsa hayat boyu uğraşmak zorunda kalacağımız cilt problemlerinin başında gelmektedir. Sivilceleri önleyebilen, vücutta var olan sivilce ve lekelerinin giderilip ortadan kaldırılmasını sağlayan bilindik maskelerden biri de aspirin maskesidir.

Aspirin Maskesi İçin Gerekli Malzemeleri
  • 4-5 adet normal, koruyucu tabaka ile kaplı olmayan aspirin,
  • 1 yemek kaşığı dolusu ılıtılmış su veya isteğe göre bal ya da sade, yağsız yoğurt kullanılabilir.
Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır?

Koruyucu tabaka ile kaplanmış olmayan aspirinleri yemek kaşığının sırt kısmıyla veya bir çatal yardımıyla ezip toz haline getiriniz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra yavaş yavaş ılık suyu ekleyip karıştırınız. Yaptığınız işlemler sonunda karışımın yumuşak bir krem haline gelmesi gerekiyor. Bu işlemleri direkt olarak aspirinleri ılık suda eriterek de yapabilirsiniz. Bu karışımı yaparken özellikle kuru cilt yapısına sahip olan kişilerin hazırladıkları karışıma 1 çay kaşığı bal eklemeleri ciltlerini nemlendirmeleri açısından oldukça faydalı olacaktır. Bal yerine 1-1.5 çay kaşığı dolusu sade, yağsız yoğurtta kullanabilirsiniz. Eğer cildiniz aşırı yağlı ise de hazırlamış olduğunuz aspirin maskesine 1 yarım limon suyunu da ekleyebilirsiniz. Karışıma eklediğiniz limon suyu cildinizdeki fazla yağı alacaktır.

Aspirin Maskesi Uygulanışı

Öncelikli olarak maskeye başlamadan önce yüzünüzün temiz olması gerekmektedir. Yüzünüzde herhangi bir makyaj kalıntısı olmamasına dikkat ediniz.

Daha önce krem kıvamı almış olan aspirin maskesini özellikle sivilcelerin yoğun olarak çıktığı kısımlardan başlayıp tüm yüzünüze dairesel hareketlerle sürünüz. Boynunuza kadar sürmenize gerek yoktur ancak göğüs çevrenizde sivilceler varsa aynı uygulamayı oraya da yapabilirsiniz. Bu işlemin ciltte kalma süresi 10-15 dk kadardır. Bu süre zarfında uyguladığınız maske kuruyup gerilmeye başlayacaktır. Maske tamamen kurduğunda işlem tamamlanmış olacaktır. Daha sonra aspirin maskesini uyguladığınız alanı bol ılık suyla temizlemeniz gerekmektedir. Bu maskenin faydasını görmek için haftada sadece bir kez uygulamanız yeterli olacaktır. Eğer yüzünüzde çok sivilce varsa bunlar azalana kadar bir hafta içinde iki kez de uygulamanız mümkündür. Bu maskeyi uygulayacak kişilerin özellikle aspirine karşı alerjilerinin olmaması gerekmektedir. Aksi takdirde vücudunuzda kaşınmaya, tahrişe sebep olabilir. Aspirine alerjinizin olup olmadığını hazırladığınız karışımı elinizin sırt kısmına uygulayarak öğrenebilirsiniz. Aspirin maskesi ile sivilcesiz, lekesiz, yumuşak ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Son olarak bu maskenin etkili olabilmesi açısından sivilce oluşumunu tetikleyen maddelerden uzak durunuz.

Aspirin Maskesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Maske Çeşitleri Nelerdir?

Maske Çeşitleri Nelerdir?

Haber Bülteni

Güncel

Gençleştiren Maske Tarifi ve Malzemeleri

Gençleştiren Maske Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Maydanoz Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Maydanoz Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6