Zeytinyağı Maskesi Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Zeytinyağı Maskesi Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Zeytinyağı maskesi, zeytinyağı cilt ve saç sağlığı için oldukça önemli bir maddedir. Doğal yani hakiki zeytinyağı cildin kimyasal yapısı ile daha uyumlu olduğu için cilt bakımı ve saç bakımı için hakiki olanı kullanılmalıdır. Zeytinyağı özellikle kuru ciltler için inanılmaz bir bakım ürünüdür. Dirsek, diz gibi bölgelerde oluşan kuruluk ve çatlamalar için oldukça başarılıdır. Zeytinyağı düzenli aralıklar ile kullanıldığında cildin yumuşamasını ve nemlenmesini sağlar. Ciltte aşırı kuruluk problemi olan kişiler zeytinyağını gece yatmadan önce cildine uygulayabilir. Zeytinyağı sabaha kadar ciltte bekletildiğinde kuruluk problemine karşı iyi gelir. İçeriğinde bulunan maddeler cilt hastalıklarına karşı da iyi gelir. Ciltte oluşan hastalıkların iyileşme sürecini kısaltır. Aynı zamanda hakiki zeytinyağı güneş yanıklarına karşı da kullanılabilir.

Zeytinyağı maskeleri cilt için uygulandığında cildi besler ve yumuşatır. Evde her an bulunan malzemeler ile zeytinyağı maskesi kolaylıkla hazırlanabilir. Pürüzsüz ve kusursuz bir cilt için zeytinyağı maskesi tariflerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Cilt için zeytinyağı maskesi: Yeteri kadar zeytinyağı ve toz şeker yeterli ölçülerde karıştırılır. Elde edilen karışım cilde dairesel hareketler ile uygulanır. Maske ciltte 15 dakika kadar bekletilerek cilt ılık su ile yıkanır. Zeytinyağı maskesi cildi yenileyici etki göstererek daha pürüzsüz ve kusursuz görünmesini sağlar.

Zeytinyağlı bronzlaştırıcı maske: 1 yemek kaşığı limon ve 1 yemek kaşığı hakiki zeytinyağı homojen bir şekilde karıştırılır. Elde edilen maske cilde masaj yapılarak sürülür. 15 dakika kadar bekletilerek maske ciltte ılık su yardımı ile çıkarılır. Ardından cilt nemli havlu ile kurulanır.

Cilt kırışıklığı için zeytinyağı maskesi: 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı limon suyu uygun bir kâsenin içinde karıştırılır. Hazır hale gelen maske cilde dairesel hareketler ile uygulanır. Maske cildi nemlendirir, cildi güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korur. Aynı zamanda ciltte oluşan kırışıklıkların görünümünü azaltarak, yeni kırışıklıkların oluşma sürecini yavaşlatır.

Zeytinyağı ile vücut maskesi: Maske için 3 yemek kaşığı zeytinyağı, püre kıvamına getirilmiş maydanoz ve 1 yemek kaşığı limon suyu uygun bir kabın içinde homojen bir şekilde karıştırılır. Elde edilen karışım tüm cilde masaj yapılarak sürülür. Yaklaşık 20 dakika kadar bekletildikten sonra maske ciltte arındırılır. Zeytinyağlı vücut maskesi tüm cilt için uygun bir maskedir ve ayda 1 defa tekrarlanabilir.

Saç için zeytinyağı maskesi: 1 yumurta sarısı, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı badem yağı homojen bir şekilde karıştırılır. Elde edilen karışım saç diplerinden başlanarak tüm saça yedirilir. Saçlar taranarak bir bone ya da streç ile kapatılır. Yaklaşık 30 dakika bekletildikten sonra saçlar ılık su ile maskeden arındırılır. 15 gün ara ile maske düzenli olarak uygulanabilir. Saçların daha sağlıklı, daha bakımlı ve dolgun bir görünüm kazanmasını sağlar.

Zeytinyağı ile dudak bakım maskesi: 1 kahve kaşığı şeker ve 1 kahve kaşığı hakiki zeytinyağı homojen bir şekilde karıştırılır. Elde edilen karışım bir pamuk yardımı ile dudaklara sürülür ve hiç kullanılmamış bir fırça ile dudaklar hafif hareketler fırçalanır. Maske dudakları ölü deriden arındırır, kuruma ve çatlaklara karşı iyi gelir. Aynı şekilde zeytinyağı dudaklar için bal mumu ile karıştırılarak da maske hazırlanabilir. Balmumu eritilerek zeytinyağı ile homojen bir şekilde karıştırılır ve elde edilen karışıma hoş kokulu tercihe göre bir esans damlatılabilir. Hazır hale gelen maske dudaklara masaj yapılarak sürülür. Kuruma, çatlak gibi problemleri önleyici ve tedavi edici etki sağlar.

Zeytinyağı Maskesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6