Kuru Saçlar İçin Maske Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Kuru Saçlar İçin Maske Tarifi ve Malzemeleri

Kuru saçlar için maske, Bayan olsun erkek olsun, vücudumuzda en çok önem verdiğimiz yerlerin başında gelir saçımız. Öyle ki saçlarımız bütün havayı içine çeken ve yıpranması çok kolay bir parçamızdır. Doğduğumuz günden itibaren bizi yalnız bırakmayan saçlarımız, zamanla öyle bir hal alıyor ki yıpranıyor, kırılıyor, dökülüyor. Bu belirtilerin yanı sıra saçlarda kuruluk meydana gelmektedir. Dolayısıyla kuru saçların bakımı zordur ve hassas bir dönemden geçildiği kesindir. Kuru olan saçlara kimyasal ürünler kullanmak yerine, her evde mümkün olan besinlerle saçımızın yumuşamasına ve sağlıklı görünmesine yardımcı olabiliriz. Kuru saçlar için ilk uygulamamız gereken saçımıza zeytinyağıdır. Zeytinyağını sıcak ve soğuk olmak üzere iki farklı şekilde saç derisine uygulamamız mümkündür.

Kuru saçlar için zeytinyağlı maske

Vücudumuzun birçok yerinde kullandığımız zeytinyağını saçımız içinde kullanmak istedik ve etkisini 3 gün sonra görebilirsiniz. Saçımıza uygulayacağımız zeytinyağı kürünü öncelikle ılık sıcaklıkta uygulamak istiyorsanız. Yarım kahve fincanını ocakta kaynatın ve ılındığında saç derisine parmak uçlarınızla uygulayabilirsiniz. Aynı şekilde soğukta zeytinyağını uygulayabilirsiniz. Saç derisine sürülen zeytinyağı, saçı besler ve doğal bir parlaklık meydana gelir. Uygulama işlemi bittikten sonra az bir şampuanla yıkayabilirsiniz. Bu işlemi haftada üç kez deneyebilirsiniz.

Kuru saçlar için yumurta ve yoğurt ile maske

Kuru saçlar için diğer bir maske ise yumurta akı ve yoğurt olacaktır. Bu maske saçlarınızı nemlendirerek, canlılık kazandırıyor. Çevresel faktörlere karşı saçınızı ısıdan, güneş ışınlarına karşı korumaktadır. Küçük bir kâse içine iki kaşık yoğurt ve iki yumurta akını karıştıralım. Bu ölçü saçınızın uzun ve kısalığına göre değişiklik göstermektedir. Yapılan karışım saç diplerinde başlayarak, saç uçlarına kadar uzanan uygulamayı yaklaşık bir saat kadar bekletelim ve ardından ılık su ile yıkayalım. Suyunuzun ılık olmasına dikkat edin, aksi halde sıcak su olur ise yumurtanın pişme ihtimali vardır. Bu işlemi haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

Kuru Saçlar İçin Maske Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni