Elma Sirkesi Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Elma Sirkesi Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?


Elma sirkesi maskesi, elma sirkesi maskeleri ile elde basit malzemelerle hazırlayabileceğiniz karışım ve kürler yardımıyla sivilce problemini de çözebilirsiniz. Sivilceler için elma sirkesi maskesi tarifi sivilceler üzerinde etkili olduğu gibi sivilce lekeleri üzerinde düzenli kullanımdan olumlu sonuçlar vermektedir. Sonra da elma sirkesi vücudunuz içinde oldukça yararlıdır. Maske cilt güzelliği için yapılıyor. Yorgun görülen kurumuş, çatlamış, nemini kaybetmiş, ciltlere maske çok iyi oluyor. Özellikle mevsim geçişlerinde ciltler kuruyarak pul-pul dökülmeye başlar. Bu nedenle maskenin cilde çok faydası oluyor. Cildi canlandırıyor ve nemlendiriyor. Kırışıkları gideriyor.

Elma sirkesi maskesinin tarifi
  • 1 kahve fincanı doğal elma sirkesi,
  • 1 kahve fincanı maden suyu.
Elma sirkesi nasıl yapılır?

İlk önce elma sirkesi ve maden suyunu karıştırıp, sonra sabah ve akşamları pamuk yardımıyla sivilcelerin üzerine sürelim ve 30 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su yardımıyla temizleyelim. Sivilceler için elma sirkesi maskesini günlük tekrarlayarak sivilcelerinizden hızlıca kurtulabilirsiniz. Maske için kullandığınız elma sirkesini asetik asit içermesi gerekiyor. Asetik asit içeren elma sirkesi cildinizi tahriş edebilir.

Elma Sirkesi Maskesi Yorumları

soru

Umay

04 Haziran 2024 Salı

Gözümün hemen altında büyük bir sivilce var. Elma sirkesi maskesini kullanmam etkili olur mu? Hassas bir bölgede oluşan bu sivilceden kurtulmak için bu maskeyi ne sıklıkla kullanmam gerekiyor? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Cevap yaz
cevap

Erva

10 Eylül 2018 Pazartesi

Merhaba. Elma sirkesi maskesi cildi güzelleştiren bir maskedir. Fakat vücudumuzun en hassas bölgelerinden biri gözümüz ve göz altımız olduğu için maskeyi sürerken göz altı torbalarının bittiği yere kadar sürmenizi öneririm aksi takdirde gözünüzle teması halinde gözünüzü tahriş edebilir. Göz altınızdaki sivilceyi sabunla temizlerseniz bir kaç gün de kuruyup gidecektir.

cevap

Baykal

09 Eylül 2018 Pazar

Merhaba. Sivilceler için elma sirkesi maskesi tarifi sivilceler üzerinde etkili olduğu gibi sivilce lekeleri üzerinde düzenli kullanımdan olumlu sonuçlar vermektedir. Sonrada elma sirkesi vücudunuz içinde oldukça yararlıdır. Sivilceler için elma sirkesi maskesini günlük tekrarlayarak sivilcelerinizden hızlıca kurtulabilirsiniz. Göz altındaki sivilceler için kullanılacaksa çok dikkat edilmesi gerekir. Göze zarar verebilir.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Suna Dumankaya Sivilce Maskesi

Suna Dumankaya Sivilce Maskesi

Haber Bülteni

Güncel

Maske Çeşitleri Nelerdir?

Maske Çeşitleri Nelerdir?