Yoğurt ve Karbonat Maskesi Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Yoğurt ve Karbonat Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Yoğurt ve Karbonat Maskesi, Yoğurt ve karbonat maskesi cildin kalıtsal veya çevresel koşullardan etkilenip lekelenen bölgeyi onaran maddelerdir. Nedir bu karbonat ve yoğurt içinde cildi tazeleyen, yenileyen maddeler bulunur. Yoğurdun insan vücudunda antibakteriyel özellik durumu gösterir. İçindeki besinle sayesinde cilde parlaklık verir. Yoğurt ciltteki gözenekleri açar ve temizler. Cildi nemlendirir. Yoğurdun içerisinde ne tür besin değerleri vardır. Ilık suya katılan karbonatı cildimize uygularken fazla bastırmadan doğal bir peeling yapmış oluruz yani cildimizi ölü hücrelerden arındırır. Karbonat da anti bakteriyel bir maddedir.

Karbonat ve Yoğurt Maskeleri Ne İşe Yarar?

Bu maskeler ciltte peeling etkisi yapar. Cildi canlandırır, besler ve ölü hücrelerden arındırır. Ciltteki lekelerin görünümünü hafiften beyazlatır ve cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar. Siyah nokta ve akne gibi cilt problemlerine karşı savaşır.

1. Maske Malzemeleri
 • 1 yemek kaşığı yoğurt
 • 1 tatlı kaşığı karbonat
1. Maske Nasıl Yapılır?

Bu malzemeleri bir kaba koyarak karıştırıyoruz. Cildimizde lekeli olan kısma daha yoğun bir biçimde sürerek uyguluyoruz. Cildimizde 30 - 45 dakika bekletip daha sonra suyla cildimizi temizliyoruz. Kuru ve hassas olan cilt tipleri daha az dakika bekleyip öyle temizlesinler. Bu maskeyi haftada 2 - 3 kere uygulayabiliriz. Cildimizi temizledikten sonra varsa evinizde bir tonik veya elma sirkesini pamuk yardımıyla cildimize uygulayalım. Çünkü temizlenen gözenekleri tonik sayesinde daraltmış oluruz.

2. Maske Malzemeleri
 • 1 yemek kaşığı yoğurt
 • 1 tatlı kaşığı karbonat
 • 1 tatlı kaşığı mısır unu
2. Maske Nasıl Yapılır?

Bu malzemeleri bir kapta homojen bir biçimde karıştırıp krem kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz. Cildimizdeki lekeli olan bölgeye daha yoğun bir şekilde olmak üzere cildimize uyguluyoruz. 30 - 45 dakika bekledikten sonra maskeyi ciltten temizliyoruz. Haftada bir kere cildimize uyguluyoruz.

3. Maske Malzemeleri
 • 1 tatlı kaşığı karbonat
 • 4 - 5 damla limon suyu
 • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
 • 1 yemek kaşığı yoğurt
3. Maske Nasıl Yapılır?

Bu malzemeleri bir kapta homojen bir biçimde karıştırıyoruz. Cildimizdeki lekeli olan bölgeye daha yoğun bir biçimde olmak üzere cildimize sürüyoruz. Maske kuruduktan sonra cildimizi bastırmadan ovalayarak çıkartıp iyice temizliyoruz. Bu maskeyi haftada 1 - 2 kere yapmak yeterli olacaktır. Akne lekeleri içinde uygun olan bu maskede farkı göreceksiniz.

4. Maske Malzemeleri
 • 1 çay kaşığı yaş maya
 • 1 yemek kaşığı ılık su
 • 1 tatlı kaşığı karbonat
4. Maske Nasıl Yapılır?

Bu malzemeleri bir kapta homojen bir biçimde karıştırıyoruz. Cildimizdeki lekeli olan bölgeye daha yoğun bir biçimde olmak üzere cildimize sürüyoruz. Ciltte 20 - 30 dakika beklettikten sonra cildimizi temizliyoruz haftada bir veya iki kere uygulamak yeterli olacaktır. Bu maskeyi uygulayıp farkı hemen görebileceğimiz türdendir.

5. Maske Malzemeleri
 • 1 yemek kaşığı yoğurt
 • 1 tatlı kaşığı karbonat
 • Dört damla lavanta yağı
5. Maske Nasıl Yapılır?

Bu malzemeleri bir kapta homojen bir biçimde karıştırıyoruz. Cildimizdeki lekeli olan bölgeye daha yoğun bir biçimde olmak üzere cildimize sürüyoruz. Bu maskeyi 25 - 40 dakika bekletip cildimizi temizliyoruz. Lavanta cildi taze olmasını sağlar ve maskeye hoş bir koku verecek. Haftada bir veya iki kere uygulamak cildimiz için yeterli olacaktır.

Yoğurt ve Karbonat Maskesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Haber Bülteni

Güncel

Maske Tarifi ve Malzemeleri

Maske Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Toz Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Toz Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?