Mayonez Saç Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Mayonez Saç Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Mayonez Saç Maskesi, Mayonezle saç bakımı kulağa pek hoş gelmese de kırık ve yıpranmış saçlar için çok etkili bir sonucu vardır. Kokusundan dolayı tereddüt ediyorsanız yıkadıktan sonra kokusunun kalmadığını söylemekte fayda vardır. İlk önce mayonezi tek başına saçınıza sürmeyeceksiniz tabi ki yardımcı malzemeleri de bulunmaktadır. Hazırlanması ve uygulaması çok kolay bir maske tekniğidir. Boyadan ve güneşten yıpranan saçların kısa sürede nemlenmesini, yumuşamasını ve kırık oluşumunun azalmasını sağlar. Üstelik bu yardımcı malzemeler her evde bulunan ürünlerden olması tabi ki de bu maskenin güzel tarafıdır. Fazla meraklandırmadan maske tarifini verelim. İşte maske tarifimiz;

Malzemeleri
  • 1 yumurta
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 3 - 4 yemek kaşığı mayonez
Hazırlanışı: Eğer yumurta ve mayonezi dolaptan çıkardıysanız önce oda sıcaklığına gelmelerini bekleyiniz. Sonra İlk başlangıç olarak yumurtayı güzelce çırpıyoruz. Ardından üzerine mayonez ve zeytinyağını da sürerek karıştırıyoruz. Saçlarınız çok uzun ise malzemenin iki katı yapın eğer ki kısa saça sahipseniz malzemenin yarısını uygulayabilirsiniz. Şimdi saçımızı ıslatıp havluyla varsa fazla suyunu havlu ile alınız. Karışımı sürmeye saçların diplerinden başlıyoruz. Diplerine yağladıktan sonra saç diplerine 10 dakika masaj yapınız. Masajın ardından artık diplerden saç uçlarına doğru karışımı sürüyoruz. Saçların tamamen bu karışımla kaplandığından emin olunuz.

Maskeyi iyice sürdükten sonra saçlarınızı toplayıp kafanıza havlu ya da bone takarak 1 saat iyi etki etmesini isterseniz 2 saat bekletiniz. Bu süre sonunda saçları soğuk suyla temizleyiniz. Soğuk su saçta katılaşan yumurtanın daha çabuk çıkmasını sağlar. Mümkünse hemen dışarı çıkmayacak sanız saçlarınızı şampuanlama işlemini ertesi güne bırakınız. Biraz kokacaktır ama dayanmanızı tavsiye ederim. Saçların dibinde ve ucundaki yağların daha iyi nüfus etmesi için gereklidir. Eğer ki hemen çıkmanız gerekiyorsa şampuanla durulama işlemini gerçekleştirin.

Mayonezle hazırlanan saç maskeleri saçın durumuna göre tekrarlama sıklığını ayarlamanız gerekmektedir. Çok yıpranmış bir saça sahipseniz 3 - 4 hafta boyunca haftada 1 uygulama yapınız. Yıpranma oranı az ise 2 haftada bir ya da ayda 1 uygulamanız yeterli olacaktır. Düzenli olarak bir ay boyunca bu mayonez saç maskesini kullanmışsanız sonraki bir ay boyunca kullanmayınız. Saçınız dinlenmesine ve tam tersi olumsuz bir tepkiyle karşılaşmamak için yapmış olduğunuz bakımın etkisini göstermesine izin verin.

Mayonez Saç Maskesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Cilt Maskeleri Tarifi ve Malzemeleri

Cilt Maskeleri Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Maske Çeşitleri Nelerdir?

Maske Çeşitleri Nelerdir?