Avokado Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Avokado Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Avokado Maskesi, Avokado, Meksika, Guam bölgesi ve Orta Amerika'da yetişen, defnegiller familyasına ait bir ağaçtır. Bu ağacın meyvesi yeşil yapraklı, beyaz etli ve suludur. Avokado meyvesinin sağlığa faydası da oldukça fazladır. İçerisinde birçok vitamin ve mineral vardır. Potasyum, demir, magnezyum, fosfor ve A, B, C, E, K vitaminleri açısından oldukça zengin bir içeriği olan avokado, cildin sağlıklı, genç ve canlı kalmasında son derece etkisi yüksek bir meyvedir. Cilt sağlığı ve cilt bakımı ve kozmetik ürünlerinde de sıklıkla kullanılan avokado, ezilip püre haline getirilerek maske şeklinde de kullanılmaktadır.

Avokado maskesi bilhassa, cilt kırışıklıklarını gidermede en etkili maskelerden birisidir. Pek çok cilt ve kozmetik üründe avokado özü, yağı ve suyundan faydalanılır. Avokado, cilt güzelliği için son derece tercih edilen bir meyvedir. Yaşlanmayı önlerken, cilt kuruluğunu giderip, cildin kolajen yapısını daha da güçlü bir hale getirir. Sigara ve alkolün ciltte yaratmış olduğu tahrişi önleyerek gideren, cildin nem dengesini en iyi seviyeye getiren, cilt kırışıklıklarını azaltan ve önleyen, içerdiği vitaminler sayesinde cildi besleyen ve adeta baştan yenilenmesine yardımcı olan bir meyvedir. Avokadonun çeşitli maskeleriylepek çok cilt ve kozmetik üründe avokado özü, yağı ve suyundan faydalanılır. Avokado, cildi korumak ve canlandırmak için son derece önem taşımaktadır. Avokado maskesi tarifleriyle cilt güzelliğinizi uzun yıllar muhafaza edebilirsiniz. Kendimde uygulamış olduğum ve olumlu sonuçlar aldığım avokado maskesinin birkaç tarifini sizinle de paylaşmak istedim.

Avokado Maske Tarifi, Yarım avokadoyu çatal yardımıyla ezin, üzerine 1 çay kaşığı badem yağı ve 1 tatlı kaşığı bal ekleyerek karıştırın. Karışımı cildinize sürün ve 20 dakika bekleyin. Ardından suyla yıkayın. Avokado maskesini haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Kırışıklık Giderici Avokado Maskesi, Yarım avokadoyu çatalla ezdikten sonra, 1 çay kaşığı avokado yağı, birkaç damla limon suyu ve 1 tatlı kaşığı balı da eklenerek karıştırılır. Elde edilen maske yüze sürülür ve 20 dakika kadar bekletilip daha sonra temizlenir. Bu maskeyi haftada bir kez uygulamak tavsiye edilmektedir.

Kuru Ciltler İçin Avokado Maskesi, 1 adet avokadoyu çatalla ezdikten sonra yarım tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı elma sirkesi avokadoya karıştırılır. Karışımın içine 1 tane yumurta sarısı ve 1 yemek kaşığı zeytinyağını eklenir. Bir kez daha karıştırışıp, yüze eşit şekilde maske olarak uygulanır. Yaklaşık yarım saat bekletilen avokado maskesi ılık suyla yıkanır. Haftada 1 kez uygulanabilir.

Avokado Maskesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Maske Yapımı Tarifi ve Malzemeleri

Maske Yapımı Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Altın Maske Tarifi ve Malzemeleri

Altın Maske Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Beyazlatıcı Maske Tarifi ve Malzemeleri

Beyazlatıcı Maske Tarifi ve Malzemeleri

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6