Süt Maskesi Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Süt Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Süt Maskesi, Bütün kadınlar cildinin pürüzsüz ve bakımlı olmasını istemektedir. Bayanların birçoğu ciltlerinin doğal ve güzel görünmesi için bazı maskeler yapmaktadır. Yapılan maskelerden biri de süt maskesidir. Süt maskesi ciltteki birçok probleme iyi gelmektedir. İçerdiği kalsiyum ve vücuda fayda sağlayan süt ciltteki birçok soruna da iyi gelmektedir. Süt maskesi ciltteki lekeler, cilt kuruluğuna ve sivilce gibi problemleri iyi gelmektedir. Ciltte yaşanan probleme göre farklı hazırlanan süt maskelerinden bazıları şunlardır;

Pürüzsüz Cilt İçin Süt Maskesi
 • 1 adet yumurta sarısı
 • 2 yemek kaşığı süt
Hazırlanışı: Cam bir kâsenin içine yumurtanın sarısını koyun. Daha sonra sütü ilave ederek karıştırın. Hazırladığınız karışımı önceden temizlediğiniz yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Maskeyi uyguladıktan sonra 15 dakika kadar bekleyin. Bekleme süresi bittikten sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayın ve nazikçe kurulayın. Bu maskeyi haftada 1 defa uygulamanız yeterli olacaktır. Bu maske cildinizi besleyecek nemlendirecektir. Bu sayede pürüzsüz bir cilde kavuşacaksınız.

Botoks Etkili Süt Maskesi
 • Az bir miktar tuz
 • 1 tatlı kaşığı bal
 • 1 tatlı kaşığı limon suyu
 • 1 adet yumurta sarısı
 • 1 tatlı kaşığı süt
Hazırlanışı: Derin bir kabın içerisine listedeki bütün malzemeleri ilave ederek karıştırın. Daha sonra cildinizi güzelce temizleyin. Cildinizi temizledikten sonra elde ettiğiniz karışımı yüzünüze maske şeklinde uygulayın. Maskeyi yüzünüzde yaklaşık 15 dakika kadar bekletin. Bekleme süresi bittikten sonra hazırlamış olduğunuz maskeyi yüzünüze bir kat daha sürün. Bir 15 dakika daha bekleyin ve bekleme süresinin sonunda bir kat daha sürerek 15 dakika daha bekleyin. Son bekleme süresi bittikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayarak temizleyin. Yüzünüzü temizledikten sonra kâğıt havlu ile nazikçe kurulayın ve yüzünüze nemlendirici sürün. Bu maske ile cildinizi nemlendirecek ve ışıldayacaktır. Bu maskeyi özellikle regl dönemlerinizde yapabilirsiniz.

Siyah Noktalar İçin Süt Maskesi
 • 1 adet kırmızı turp
 • 1 su bardağı süt
Hazırlanışı: Öncelikle süt bir kabın içerisinde kaynatın. Daha sonra turpu yıkayın ve kabuğunu soyun. Kabuğunu soyduktan sonra turpu rendeleyin. Rendelediğiniz turpu kaynayan sütün içerisine ilave edin ve yaklaşık 3 dakika bekleyin. Bekleme süresi bittikten sonra elde ettiğiniz karışımı bir gün boyunca buzdolabında bekletin. Bir gün beklettikten sonra karışımı cildinize uygulayın ve uyguladıktan sonra 15 dakika bekleyin ve bekleme süresi bittikten sonra cildinizi temizleyin. Bu maskeyi haftada 2 kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Kırışıklıklar İçin Süt Maskesi
 • 2 yemek kaşığı süt
 • 1 adet yaş maya
Hazırlanışı: bir kabın içerisine yaş mayanın yarısını koyun ve üzerine ılık sütü ilave ederek karıştırın. Mayanın sütün içerisinde erimesi gerekmektedir. Daha sonra hazırladığınız karışımı yüzünüze sürün ve 15 dakika yüzünüzde bekletin. Bekleme süresi bittikten sonra cildinizi temizleyin. Bu maskeyi haftada 3 kez yapmanız faydalı olacaktır.

Cildi Nemlendirici Süt Maskesi
 • 6 adet çilek
 • 1 su bardağı süt
Nasıl Yapılır?

Öncelikle çilekleri yıkayın ve ezip suyunu çıkartın. Çileklerin suyunu bir cam kâsenin içerisine koyun üzerine sütü ilave ederek karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi yüz ve çevresine uygulayın. Maske yüzünüz de 15 dakika kaldıktan sonra yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi haftada 2 kere yapmanız faydalı olacaktır.

Cildi Esneten Süt Maskesi
 • 1 yemek kaşığı süt
 • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
 • Bir miktar un
Hazırlanışı: Listedeki bütün malzemeleri bir kabın içerisine koyun ve karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı cildinize sürün ve 15 dakika bekletin. 15 dakika beklettikten sonra cildinizi yıkayın. Bu maskeyi 6 günde 1 kez uygularsanız faydasını göreceksiniz. Bu maske sayesinde cildiniz gerilecek ve kırışıklıkların önüne geçmiş olacaksınız.

Süt Maskesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Maske Tarifi ve Malzemeleri

Maske Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Cilt Maskeleri Tarifi ve Malzemeleri

Cilt Maskeleri Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Cilt Nemlendirici Maske Tarifi ve Malzemeleri

Cilt Nemlendirici Maske Tarifi ve Malzemeleri