Jelatin Maskesi Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Jelatin Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Jelatin Maskesi; Adını duyduğunuzda bu nedir şimdi demiş olabilirsiniz. Jelatinin cilde özellikle siyah nokta sorunu yaşayan beyler ve bayanlar için birebir bir çözümü olan bir maskedir. Jelatin maskesi ciltteki siyah noktaları ve ölü hücreleri temizleme de bize kolaylık sağlıyor. Siyah noktalardan kurtulmak hiç bu kadar kolay olmamıştır. Bu maske yüzünüze sürdüğünüz andan itibaren kurumaya ve siyah noktalara mıknatıs gibi yapışarak cildinizden onları çekip alıyor. Maskenin çıkma anından sonraki görüntü görülmeye değerdir. Şimdi jelatin maskesi için gerekli olanları yazacağım. İşte maske için gerekli olanlar;

Jelatin Maskesi Malzemeleri
  • 1 yemek kaşığı sade toz jelatin (Sade olsun aromalı olursa cildinizde leke yapabilir)
  • 1,5 yemek kaşığı süt
Jelatin Maskesi Nasıl Yapılır?

Bir ısıya dayanıklı tabağa toz jelatini koyunuz. Jelatinin üzerine sütü ekleyiniz ve karıştırınız. Elde ettiğiniz karışımı yüzümüze tatbik edebilmek için akışkan olması gerekiyor. Bunun için mikrodalga fırına tabağı koyunuz ve 10 saniye boyunca ısıtınız. Süre sonunda karışımın akışkan hale geldiğini göreceksiniz.

Eğer mikrodalga yoksa size benmari usulü ısıtma tekniğini anlatayım. Bir cezve alınız ve içine su doldurunuz. Su dolu cezvenin üzerine de malzememizi elde ettiğimiz tabağı yerleştirip ısınması için ocağa koyunuz. Böylelikle su ısındıkça buharıyla karışımda akışkan hale gelecektir. Akışkan hale gelen karışımımız elde edilince cezveyi ocaktan alınız.

Maskenin Cilde Uygulanması

Dikkat etmemiz gereken ilk kural mikrodalga yoluyla ya da benmari usulü elde ettiğimiz akışkan hale gelen maskeyi hemen cildimize sürmüyoruz. Çünkü cildimizi yakma ihtimali vardır. Cildin dayanabileceği ısıya düşene kadar beklemeliyiz. Karışım ılıması için beklerken bizde cildimizi maske için hazırlamalıyız. Yani cildimizi güzelce temizleyip havlu ile kurutalım.

Cildimizin dayanacağı ısıya düşen akışkan maskeyi kaşık yardımıyla isterseniz sadece siyah nokta olan bölgeye isterseniz tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz. Maskeyi uyguladıktan sonra kuruması için beklemeye geçiyoruz. Kuruyunca sertleşmeye başlayacaktır. Kuruyan maskeyi bir köşesinden başlayarak yavaşça cildimizden soyarak çıkartıyoruz.

Çıkan maskeye çok dikkatli baktığınızda siyah noktaların orada kaldığını ve cildinizin tertemiz olduğunu fark edeceksiniz. Jelatin maskesini siyah noktaların oluştuğunu fark ettiğiniz anda tekrardan uygulayabilirsiniz.

Jelatin Maskesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Suna Dumankaya Sivilce Maskesi

Suna Dumankaya Sivilce Maskesi

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Yaş Maya Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Yaş Maya Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Cilt Nemlendirici Maske Tarifi ve Malzemeleri

Cilt Nemlendirici Maske Tarifi ve Malzemeleri

Kuru Saçlar İçin Maske Tarifi ve Malzemeleri

Kuru Saçlar İçin Maske Tarifi ve Malzemeleri

Göz Altı Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Göz Altı Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Pembe Maske Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Pembe Maske Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?