Güzellik Maskeleri Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Güzellik Maskeleri Tarifi ve Malzemeleri

Güzellik maskeleri, cilt tipine uyumlu olan maske tarifleri ile yapılacak cilt bakımı sayesinde cilt güzelliği sağlanabilir. Günlük olarak düzenli yapılan cilt bakımının yanı sıra haftada bir defa uygulanacak güzellik maskeleri sayesinde cilt güzelliğine ekstra güzellik katılabilir. Hazırlanan güzellik maskeleri tamamen doğal malzemeler ile evde kolaylıkla hazırlanabilir. Güzellik için uygulanacak maske tariflerine gelin hep birlikte göz atalım.

Cilt güzelliği için nemlendirici maske: Maske tarifi için 2 tane yumurta beyazı ve 2 çorba kaşığı yoğurt kullanmak yeterli olur. Cam bir kabın içine yumurta akları ve yoğurt eklenerek çırpılır. Malzemeler homojen bir şekilde karıştıktan sonra kullanıma hazır hale gelir. Hazırlanan maske cilde tatbik edilerek 10 dakika bekletilir. Bekleme süresi tamamlandıktan sonra ılık su ile yıkanır. Cilt yıkandıktan sonra iyice kurulanmalıdır. Maske gün aşırı uygulanabilir.

Cilt sıkılaştıran maya maskesi: 1 çay kaşığı süt ve 1 çay kaşığı yaş maya uygun bir kâsenin içine alınarak homojen bir şekilde karıştırılır. Hazırlanan karışım yüze tamamen sürülerek yarım saat bekletilir. Bekleme süresi tamamlandıktan sonra cilt ılık su ile yıkanıp maskeden arındırılır. Cilt sıkılaştıran maske haftada 1 defa uygulanabilir. Özellikle cilt yüzeyinde beliren ince çizgiler için faydalı bir maskedir.

Gözenek sıkılaştırıcı maske: 3 damla elma sirkesi ve 5 damla limon suyu homojen bir şekilde karıştırıldıktan sonra cilt gözeneklerini sıkılaştırmak amacıyla istenilen bölgelere sürülür. 5 dakika kadar bekletildikten sonra ılık su ile yıkanır. Hassas ciltlerde tahriş ve yanmaya neden olabileceği için fazla bekletilmemelidir. Haftada 1 defa tekrarlanabilir.

Cilt güzelliği için yoğurt maskesi: 2 çorba kaşığı yoğurt, 2 çorba kaşığı un ve yeteri kadar gül suyu uygun bir kâsenin içinde çırpılır. Hazırlanan karışım cilde güzelce yedirilir ve 30 dakika sonra ciltten arındırılır. Güzellik için yoğurt maskesi haftada bir defa uygulanabilir.

Güzellik için bal maskesi: 1 çay kaşığı bal, 1 kahve kaşığı kuru maya, 1 kahve kaşığı oksijenli su ve 1 tane aspirin güzellik maskesini hazırlamak için yeterli olur. Aspirin havanda dövülerek toz haline getirilir ve diğer malzemeler ile karıştırılır. Duşa girmeden önce yüz ve vücut güzelliği için hazırlanan maske vücuda sürülür ve 30 dakika bekletildikten sonra yıkanır. Haftada bir defa uygulanabilir.

Güzellik için krem: 1 kahve kaşığı salatalık püresi ve 1 kahve kaşığı nemlendirici krem homojen bir şekilde karıştırılır. Hazırlanan karışım yüz ve dekolte bölgesine sürülerek 15 dakika bekletilir. Bekleme süresi tamamlandıktan sonra maske ılık su ile yıkanır. Cilt kurulandıktan sonra yüz gül suyu ile silinir. 2 haftada bir defa uygulanabilir.

Güzellik için botoks maskesi: 1 tane yumurta sarısı, 1 kahve kaşığı süt, 1 kahve kaşığı bal, 1 kahve kaşığı limon suyu ve yeterli ölçüde tuz uygun bir kabın içinde karıştırılır. Karıştırma anında tahta kaşık kullanılmalıdır. Hazır hale gelen karışım yüze kalın bir tabaka şeklinde sürülür. Yaklaşık 20 dakika bekletildikten sonra cilt bol su ile yıkanır. Haftada bir defa uygulanabilir.

Cilt problemleri için güzellik maskesi: 1 şeker kaşığı karbonat ve 10 damla limon suyu homojen bir şekilde karıştırılır. Elde edilen karışım cilde sürülerek 5 dakika bekletilir ve ardından bol su ile yıkanır. Haftada bir defa tekrarlanabilir.

Güzellik Maskeleri Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni