Türk Kahvesi Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Türk Kahvesi Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Türk Kahvesi Maskesi, günümüzde pahalı kozmetik ürünleri zirve yapmış olsa bile her evde rahatlıkla çok daha az maliyete hazırlanabilmesinin yanı sıra pahalı ürünlere kıyasla çok daha sağlıklı ve doğal ürünler elde edilerek uygulanabilmektedir. Evde herkes tarafından ve doğal yollardan hazırlanabilen kozmetik ürünlerinden en yenisi olmasının yanında en popüler maske tarifi olarak hazırlanan Türk kahvesi maskesidir. Bilindiği gibi Türk kahvesi sağlık açısından oldukça faydalıdır ve bu faydaları arasında ise cilt için sağlamış olduğu faydalarda bir hayli çoktur. Cilt üzerindeki bu faydaların en dikkat çekici olanı ise kahvenin cildi sıkılaştırmasının yanı sıra cildin çok daha pürüzsüz ve parlak olmasına yardımcı olmasıdır. Aynen Türk kahvesinde olduğu gibi kahve telvesi de cilt üzerinde oldukça büyük etkilere sahiptir. Bu yüzden Türk kahvesini içtikten sonra dipte kalan telvesini dökmemek maske yapımında veya cilde peeling şeklinde kullanılması sonucunda çok daha temiz ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak mümkündür.

Türk kahvesi içtikten hemen sonra fincanın tabanında kalan telveyi dökmeyerek yüzünüze masaj uygulayarak kuruyana kadar telveyi bekleterek ılık su yardımıyla yıkayabilirsiniz. Şayet oldukça kuru bir cildiniz var ise telveyi parmak uçlarınızdan almadan hemen önce parmağımızı gül suyuna, maden suyuna veya zeytinyağına batırabiliriz. Bu yaptığımız uygulama sonucunda kan dolaşımımız artarak hızlanacak ve ilerleyen zaman zarfında çok daha pürüzsüz, parlak ve canlı bir cilde kavuşmak mümkün olacaktır. Bu maskeyi uygularken telveyi yüzümüze fazla bastırmamamız gerekmektedir. Türk kahvesi maskesini yüzümüzün yanı sıra vücudun tamamı için göbek eritme, selülit yok etme, siyah noktalar için ve dahası ayak bakımı da olmak üzere vücudun her bölgesine faydalar sağlamaktadır.

Türk Kahvesi Maskesi İçin Malzemeleri
  • 1 çorba kaşığı Türk Kahvesi
  • Yarım çorba kaşığı zeytinyağı
  • Yarım çorba kaşığı badem yağı
Türk Kahvesi Maskesi Nasıl Yapılır?

Yukarıda verilen malzemelerin tamamını uygun bir cam kâseye alarak iyice karıştıralım. Ardından hazır hale gelen karışımı göz ve dudak çevresi dışında yüzümüzün tamamına, boyun ve dekolte bölgesine sürdükten sonra yaklaşık olarak 10-15 dakika kadar bekleterek ılık su yardımıyla cildimizi yıkayarak temizleyelim. Maske uygulandıktan kısa bir süre sonra cildinizde kızarıklık veya kaşıntı oluşmuş ise Türk kahvesi maskesini bir daha cildinize uygulamayın.

Türk Kahvesi Maskesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6