Maya Süt Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Maya Süt Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Maya, Kendisi başlı başına bir ilaçtır, içeriği insan genlerine çok benzediğinden insan ister cilt problemleri ister diğer sorunları olsun yaş ya da kuru maya kullanıldığında oldukça etkili sonuçlar elde edilebilir. Mayanın maske olarak kullanımından önce yiyeceklerin içinde kullanılarak cilt problemlerine yol açan mide sorunlarını giderdiğinden cildin daha güzel ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasını sağlıyor. Soğuk, sıcak havanın etkileri ve içeriğinde kimyasal katkıların bulunduğu makyaj ürünlerinin yüzümüze verdiği zararlarının önlenmesi için maya sütü maskesi kullanılması oldukça faydalıdır. Mayanın içeriğinde bulunan yoğun protein cildimize derinlemesine etki ederek, cilt sorunlarını kolayca gidermektedir. Ayrıca mayanın yapısında bulunan potasyum ise cilt dokusunda bulunan toksinlerin atılmasında oldukça etkilidir.

Süt, kimyasal makyaj ürünlerin üretilmediği yüzyıllar öncesinde bayanların etkili makyaj malzemesi idi gerek yüz kısmına sürerek gerekse süt banyoları ile cildin yumuşatılması ve beslenmesi sağlanarak güzelleşmeye çalışılmıştır, Mısır'ın helenistik kraliçesi Kleopatra'nın güzelliğini korumak ve daha da güzelleşmek için sürekli süt banyosu yaptığı, süt ürünleri kullandığı, güzelliği ile de imparatorları kendine âşık ederek faydalar elde ettiği tarihin tozlu raflarında kayıtlıdır. Sütün içeriğinde bulunan D vitamini vücuttaki kolajen üretimini artırır. Kolajen, cildin yaşlanmasını önlemektedir, kolajenin ciltte eksikliği cildin erken yaşlanması ve kırışıklıkların genç yaşta bile ortaya çıkmasına neden olmaktadır, Süt içeriğinde bulunan D vitamine kolajen üretiminin artırılması için beyinin uyarılmasını sağlayarak kolajen üretimi artmakta, böylece cildin genç ve diri kalması, sıkılaşması ayrıca kırışıklıkları azalması olası dış etkilere daha dayanıklı olması, cildin dinlenmesini sağlaması, ten renginin düzenlenmesi, cildin parlaması, cildin canlanması sütün diğer faydalarıdır. Sütün bir başka faydası ciltte temizleyici etki yapması, cilt kuruluğunu, egzama, cilt kızarıklıkları gidererek nemlenmesini ve cildin daha sıkı bir hal almasını sağlamaktadır.

Maya süt maskesi malzemeleri, yapılışı ve uygulaması
  • 1 - 2 çorba kaşığı yağlı süt,
  • 40 gram kuru maya veya 10 gram yaş maya,
Maya sütü maskesi yapılışı, çok kolaydır, sadece süt ve mayayı karıştırarak maske hazır hale getirilir, hazırlanan maske yüz bölgesinin her tarafına güvenle sürülür, yaklaşık yarım saat bekletilir, kuruduktan sonra maskenin çatladığı görülür, daha sonra da temizleme işlemine başlanır, temizlemek için ılık su, gül suyu veya makyaj temizleme ürünleri kullanılır. Maya sütü maskesini temizlerken yüzümüzü ovalayarak temizleme işlemi yaptınız, aynaya baktığınız da istediğimiz sonuçtan daha fazlasını göreceğiniz garantidir.

Maya Süt Maskesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6